Michael Seri 72'
Data: 08.12.2018 r.

Manchester United: De Gea - Dalot, Jones, Smalling (Rojo 59'), Young - Herrera, Matić - Mata, Lingard (Fred 73'), Rashford (McTominay 84') - Lukaku

Fulham: Rico - Odoi, Mawson, Ream, Bryan - Seri, Anguissa - Schürrle (Cisse 73'), Sessegnon, Cairney (Vietto 46') - Mitrović (Kamara 46')

Manchester United pewnie pokonał Fulham 4:1 (3:0) w 16. kolejce Premier League. Czerwone Diabły w dobrym stylu zakończyły serię meczów bez zwycięstwa w lidze. Przed własną publicznością przełamał się także Romelu Lukaku, który trafił do siatki po 997 minutach bez gola.

Manchester United dobrze rozpoczął mecz i raz po raz gościł pod polem karnym Fulham. Aktywny był zwłaszcza Diogo Dalot, który często dorzucał piłkę z prawego skrzydła w pole karne. Podobać się mogli także ostro pracujący w odbiorze Ander Herrera, a także ofensywnie usposobieni Juan Mata i Marcus Rashford.

Czerwone Diabły strzelanie na Old Trafford rozpoczęły w 13. minucie. Ashley Young dość szczęśliwie ograł Denisa Odoia i mocnym strzałem w długi róg nie dał żadnych szans Sergio Rico.

Kilka minut później swoją szansę miał Chris Smalling. Anglik doszedł do piłki dorzuconej w szesnastkę przez Dalota, lecz wywalczył tylko korner. Po chwili strzał zza pola karnego oddał Dalot, ale była to bardzo niecelna próba.

Londyńczycy rzadko przedostawali się na połowę United. W 20. minucie jedyny celny strzał przed przerwą zanotował Aleksandar Mitrović. Słabe uderzenie Serba po ziemi nie mogło sprawić kłopotów Davidowi De Gei.

W 28. minucie Manchester United potwierdził swoją dominację drugą bramką. Lukaku dobrze uruchomił na lewym skrzydle aktywnego od początku spotkania Rashforda. Anglik wyłożył piłkę na szesnasty metr do niepilnowanego Juana Maty, który technicznym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Fulham.

Swojego gola w sobotnie popołudnie szukał także Marcus Rashford. Był bliski dopięcia swego w 38. minucie. Uderzenie Anglika z rzutu wolnego zmierzało w światło bramki, ale kapitalną interwencję zanotował Sergio Rico.

Hiszpański bramkarz bezradny był natomiast w 42. minucie. Juan Mata i Ashley Young sprytnie rozegrali rzut rożny. Mata podał piłkę do Lingarda, ten odegrał mu ją pod linię końcową, Hiszpan zagrał do Romelu Lukaku, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Była to pierwsza bramka Belga na Old Trafford od marca.

Po zmianie stron Manchester United mógł szybko podwyższyć prowadzenie. Mocny strzał z 15 metrów oddał Rashford. Rico zdołał odbić futbolówkę, a z błyskawiczną dobitką pospieszył Lukaku. Belgowi w oddaniu celnego strzału przeszkodzili jednak gracze gości.

W 57. minucie swoją szansę miało Fulham. Diogo Dalot nieumiejętnie wybił piłkę z pola karnego, prosto pod nogi André Schürrle. Niemiecki pomocnik kropnął mocno, nie trafił jednak w światło bramki. Po chwili akcja przeniosła się pod pole karne gości. Tym razem złe wybicie zanotował Sergio Rico. Piłkę od hiszpańskiego bramkarza przejął Lukaku, rozegrał akcję z Matą, który wystawił ją do Herrery. Hiszpan uderzył błyskawicznie i pomylił się tylko nieznacznie.

W 67. minucie niewykorzystane sytuacje zemściły się na Manchesterze United. W pole karne gospodarzy wjechał Aboubakar Kamara. Francuz upadł w szesnastce po wślizgu Andera Herrery, a sędzia Lee Probert wskazał na wapno. Była to jednak decyzja mocno dyskusyjna. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Fulham planowało rzucić się do odrabiania strat, ale chwilę po wznowieniu gry straciło zawodnika. Andre Zambo Anguissa obejrzał żółtą kartkę za faul na Rashfordzie, a że znajdował się już w notatniku sędziego, to musiał opuścić boisko.

Manchester United po straconej bramce i czerwonej kartce dla przeciwników zdecydowanie spuścił z tonu. Czerwone Diabły pozwoliły londyńczykom na częstsze przebywanie przy piłce, nie atakowały też z taką zaciekłością jak przed przerwą. Taki stan na szczęście trwał jednak tylko kilka minut.

W 80. minucie bliski wpakowania czwartej bramki był Rashford. Anglik efektownie minął dwóch defensorów Fulham, miał przed sobą tylko Sergio Rico, ale piłka utknęła pod nogą zawodnika United i w efekcie ten oddał tylko lekki strzał, który nie zaskoczył golkipera londyńczyków. Rico interweniował także bardzo pewnie chwilę później, kiedy na jego bramkę strzelał Lukaku.

W 82. minucie Rashford w końcu dopiął swego! Anglik wolno dreptał obok pola karnego Fulham z lewej strony i ku zaskoczeniu wszystkich posłał prawdziwą bombę w krótki róg bramki rywala. Rico tym razem nie pozostało nic innego jak tylko wyjąć futbolówkę z bramki.

Manchester United do końcowego gwizdka kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i w pełni zasłużenie zgarnął komplet punktów.