42' Wayne Rooney
66' Ruud van Nisterlooy
90' Paul Scholes
Olof Mellberg 12'
Godzina: 13:45
Data: 20.08.2005 r.

Man Utd: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Silvestre, O'Shea (Heinze 56' ) -Fletcher, Keane, Scholes - Rooney (Smith 77' ), van Nistelrooy, Park (Ronaldo 59' )

Aston Villa: Sorensen - Hughes, Ridgewell, Mellberg, Samuel ( Djemba-Djemba 20')- De la Cruz (Solano 73'), McCann, Davis, Barry - Whittingham (Moore 73'), Angel

Dziś o godzinie 13:45 na Old Trafford, Manchester United rozegrał swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie przed swoją publicznością. W drugiej kolejce rywalem podopiecznych Sir Alexa była Aston Villa. Przypomnę że w pierwszym spotkaniu United pewnie pokonali Everton 2:0. Do największych osłabień United zaliczamy brak Ronaldo i Heinze a także Ryana Giggsa. Od pierwszych minut zagra Park Ji-Sung, tworząc siłę ataku wraz z Rooneyem i van Nistelrooyem. W drużynie gości zabrakło ich czołowego strzelca Kevina Phillipsa.

Mecz rozpoczął się od próby dośrodkowania w pole karne przez Fletchera. Napastników United uprzedził jednak bramkarz gości. Chwilę później bo w 3 minucie Park Ji-Sung został sfaulowany przed polem karnym. Niestety "Diabły" nie wykorzystały rzutu wolnego. W 9 minucie ponownie szansa z rzutu wolnego. Tym razem szczęścia zabrakło Ruudowi.

W 12 minucie żółtą kartą ukarany został Mellberg, który faulował Rooneya. W pierwszym kwadransie gry Villa nie tworzyła wielu akcji a jeśli już to kończyły się one spalonym bądź też interwencją naszych obrońców. W 20 minucie meczu pierwsza zmiana w zespole gości. Z boiska zszedł Samuel a w jego miejscu pojawił się były gracz United, Eric Djemba-Djemba.

28 minuta spotkania przyniosła najlepszą akcję dla Manchesteru. W polu karnym znalazł się Park Ji-Sung ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Scholes chciał dośrodkować do Parka ale obrońcy wybijają. Na kwadrans przed końcem pierwszej części gry uderzenie Rooneya blokuje Whittingham. Kilka minut później Rooney przed kolejną szansą ale nie ma gola. Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu Parka. W końcówce pierwszej połowy świetną akcję mieli gracze gości. Napastnik Villi znalazł się w sytuacji sam na sam z Edwinem Van der Saarem i tylko dzięki dobrej interwencji Holendra Villa nie zdobyła gola.

Zółtą kartkę w 42 minucie ujrzał Wayne Rooney za faul na Ericu Djemba-Djemba. Chwilę później Paul Scholes potężnym uderzeniem mógł zdobyć prowadzenie dla MU ale piłka o centymetry minęła słupek bramki Villi. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część gry. Podsumowując United przeważało w pierwszej połowie ale nie potrafiło z tej przewagi nic zrobić. Na szczególne pochwały zasłużył Park Ji-Sung który starał się konstruować kolejne akcje i często podawać do Rooneya.

Drugą połowę rozpoczęli gracze Villi od długiego przerzutu w stronę bramki United. Na początku drugiej połowy gra nico niepoukładana. Wiele przypadkowych zagrań. Tak jak w pierwszej połowie tak i teraz aktywny Park Ji-Sung. W 55 minucie kolejne przewinienie na Koreańczyku i ponownie Gareth Barry który wcześniej faulował już Ruuda van Nistelrooya. Jednak chwilę później faulowany jest Liam Ridgewell przez Ruuda van Nistelrooya. W 56 minucie nastąpiła zmiana w zespole United. Heinze zmienia O'Shea. I chwilę później druga zmiana. Ronaldo zastąpił Parka.

W 66 minucie meczu prowadzenie dla Manchesteru United zdobywa Ruud van Nistelrooy. Holender wykorzystuje dośrodkowanie Cristiano Ronaldo i zdobywa swoją drugą bramkę w tym sezonie. 1:0.

Kilka sekund po rozpoczęciu gry faulowany Eric Djemba-Djemba. Na szczęście kartki nie ujrzał Darren Fletcher. Goście po stracie bramki chcieli natychmiast odrobić straty, gra przeniosła się na połowę United. Korner w wykonaniu Villi zablokowany przez Heinze. Na 20 minut przed końcem rzut rożny wykonuje Paul Scholes ale nie przynosi on efektu w postaci drugiej bramki. Minutę później wrzutka Garego Neville'a i strzał głową Paula Scholesa. Jednak pewnie broni bramkarz gości.

United szli za ciosem. Na kwadrans przed końcem strzał Ronaldo ale uderzenie blokuje McCanna. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania szansę gry otrzymał Alan Smith który zastąpił dobrze grającego Rooneya. Gracze Sir Alexa dalej próbują. W końcówce jeszcze strzały Ronaldo i Scholesa. Na dwie minuty przed końcem dośrodkowanie gości ale Scholes przecina piłkę która zmierzała do Djemby. Do spotkania sędzia doliczył 3 minuty.

Do końca jednak nic się nie zmieniło i Manchester United zdobywa dziś kolejne 3 punkty i obejmuje pozycję lidera, na jak długo? Zobaczymy. Teraz trzeba cieszyć się z wygranej i z dobrej gry Park Ji-Sunga który dobrze zgrał się z kolegami.