Godzina: 21:15
Data: 13.05.2021 r.

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Bailly (Matić 86'), Lindelof, Shaw – Fred (Greenwood 63'), McTominay – Rashford, Fernandes, Pogba – Cavani

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Phillips, R. Williams, Robertson – Thiago, Fabinho, Wijnaldum (Jones 73') – Salah (N. Williams 90'), Firmino, Jota (Mane 73')

Manchester United przegrał z Liverpoolem 2:4 (1:2) w przełożonym meczu 34. kolejki Premier League. Czerwone Diabły tylko momentami prezentowały niezły futbol i to było zdecydowanie za mało, aby wygrać prestiżowe Derby Anglii.

Ole Gunnar Solskjaer znów mocno zamieszał wyjściową jedenastką Czerwonych Diabłów, ale tym razem wystawił galowy garnitur Manchesteru United. W porównaniu do spotkania z Leicester City (1:2) miejsce utrzymał jedynie Eric Bailly.

Manchester United mecz z Liverpoolem zaczął nieźle i już w 10. minucie objął prowadzenie. Paul Pogba zagrał długą piłkę na prawe skrzydło do Marcusa Rashforda. Anglik podał do Aarona Wana-Bissaki pod linię końcową, który wycofał do Bruno Fernandesa. Portugalczyk oddał sprytny strzał zewnętrzną częścią stopy, piłka po drodze odbiła się od Nathaniela Phillipsa i wpadła do bramki Alissona.

Czerwone Diabły rozdawały karty na boisku, ale nie udokumentowały tego kolejnym trafieniem. Z czasem do głosu zaczął dochodzić Liverpool. W 23. minucie świetną okazję miał Diogo Jota. Portugalczyk dostał dobre podanie na szósty metr od Trenta Alexadra-Arnolda, ale przegrał pojedynek z Deanem Hendersonem.

Trzy minuty później mieliśmy interwencję VAR-u na Old Trafford. Sędzia Anthony Taylor wskazał na jedenastkę po tym, jak Eric Bailly wybijał piłkę na linii szesnastu metrów po rzucie rożnym Iworyjczyk zaatakował futbolówkę agresywnie i przy okazji oberwał Phillips. VAR zarekomendował obejrzenie sytuacji na monitorze i arbiter cofnął swoją pierwotną decyzję.

W 34. minucie nie było już wątpliwości. Liverpool miał kolejny rzut rożny, po którym nastąpiło spore zamieszanie w szesnastce Czerwonych Diabłów. Strzał z bliskiej odległości oddał Nathaniel Phillips, tor lotu piłki sprytnym strzałem zmienił Diogo Jota i zaskoczył Deana Hendersona.

The Reds po wyrównującej bramce zdecydowanie podkręcili tempo. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry goście objęli prowadzenie. Precyzyjną wrzutkę z rzutu rożnego na dalszy słupek posłał Alexander-Arnold. Roberto Firmino urwał się spod opieki Paula Pogby i strzałem głową z sześciu metrów nie dał szans Hendersonowi.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Manchesteru United. Już w 47. minucie Liverpool podwyższył prowadzenie. Błąd przed polem karnym popełnił Fred. Następnie piłki spod szesnastki nie wybił Luke Shaw. Efekt był taki, że w pozycji strzeleckiej znalazł się Alexander-Arnold. Anglik strzelił mocno, a piłkę przed siebie odbił Henderson. Ze skuteczną dobitką pospieszył Firmino i po raz drugi wpisał się na listę strzelców w czwartkowy wieczór.

W 59. minucie mogło być już 4:1 dla Liverpoolu. Złe zagranie na własnej połowie zanotował Fred i na bramkę Manchesteru United ruszyła błyskawiczna akcja. Piłkę na prawej stronie dostał Alexander-Arnold, podał do Firmino, ten zagrał na lewą stronę do niepilnowanego Diogo Joty. Portugalczyk oddał mocny strzał z około 11 metrów i na szczęście trafił tylko w słupek.

Manchester United był wyraźnie zagubiony. W 62. minucie błąd przed polem karnym popełnił Wan-Bissaka i po chwili w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Alexander-Arnold. Anglik uderzył z lewej nogi, a dobrą interwencję między słupkami zanotował Henderson.

W 68. minucie Czerwone Diabły w końcu przeprowadziły składną akcję i od razu zakończoną bramką. Edinson Cavani zagrał prostopadłą piłkę do rozpędzonego Marcusa Rashforda. Anglik przyjął piłkę prawą nogą, uderzył z lewej po długim rogu z około trzynastu metrów i nie dał szans Alissonowi.

Chwilę później Manchester United był bliski wyrównania stanu rywalizacji. W polu karnym Liverpoolu mieliśmy ogromne zamieszanie. Dwukrotnie na bramkę z bliskiej odległości strzelał Mason Greenwood. Najpierw piłkę sprzed linii bramkowej wybił Phillips, a później piłkarza United zablokował Williams.

Czerwone Diabły naciskały i w 76. minucie miały kolejną okazję. Shaw zauważył rozpędzonego na lewej stronie Rashforda. Anglik z łatwością minął Phillipsa, zszedł ze skrzydła do środka i uderzył w krótki róg. Piłka trafiła tylko w boczną siatkę bramki Alissona.

W 90. minucie wynik spotkania ustalił Mohamed Salah. Stratę na połowie Liverpoolu zanotował Nemanja Matić i na bramkę Hendersona ruszyła błyskawiczna kontra. Salah znalazł się w sytuacji sam na sam z Hendersonem i z dużym spokojem pokonał bramkarza Manchesteru United.