Godzina: 13:30
Data: 19.11.2016 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Rojo, Darmian (Blind 64'), Carrick, Herrera, Mata (Schneiderlin 85'), Pogba, Martial (Rooney 63'), Rashford

Arsenal FC: Cech - Jenkinson (Oxlade-Chamberlain 83'), Mustafi, Koscielny, Monreal, Coquelin (Xhaka 80'), Elneny (Giroud 73'), Ramsey, Özil, Walcott, Sanchez

Manchester United zremisował 1:1 w szlagierowym meczu 12. kolejki Premier League rozgrywanym na Old Trafford. Czerwone Diabły objęły prowadzenie w drugiej połowie po bramce Juana Maty. Kanonierzy zdołali wyrównać w 89. minucie po pięknym uderzeniu głową w wykonaniu Oliviera Giroud.

United szlagierowe spotkanie z Arsenalem na własnym stadionie rozpoczęli bardzo agresywnie i energicznie. Zawodnicy Jose Mourinho szybko doskakiwali do rywali i często przechwytywali podania. W 4. minucie meczu Juan Mata oddał pierwsze uderzenie z rzutu wolnego. Techniczne uderzenie Hiszpana minęło jednak światło bramki Cecha o około 1 metr.

Okazję do strzelenia gola w 7. minucie miał również Alexis Sanchez. Chilijczyk po nietypowym rzucie rożnym dostał podanie na głowę na 5. metr. Zdołał dojść do piłki, lecz jego uderzenie wyleciało poza linię końcową z dala od bramki Davida de Gei.

Po emocjonującym początku spotkania, gra nieco się uspokoiła. Wrzawa na stadionie podniosłą się natomiast w 35. minucie meczu, kiedy to Valencia padł na murawę w polu karnym Arsenalu. Ekwadorczyk urwał się spod opieki Nacho Monreala, a obrońca The Gunners padając na ziemię zablokował Valencię ręką. Karny powinien zostać podyktowany, jednak Andre Marriner nie odgwizdał faulu.

Chwilę później Paul Pogba zagrał do Maty przed polem karnym, Hiszpan minął rywala i uderzył mocno lewą nogą po ziemi. Piłka zmierzała w światło bramki, lecz Petr Cech świtnie wybił futbolówkę końcami palców na rzut rożny.

Pod koniec pierwszej połowy dwa dobre strzały oddał Anthony Martial. Francuz najpierw w 40. minucie zgarnął źle wybitą piłkę po rzucie rożnym. Martial strzelał z narożnika pola karnego, celując pod poprzeczkę. Cech nie dał sobie jednak wsadzić piłki za kołnierz.

Chwilę potem Martial strzelał jeszcze prawą nogą zza pola karnego. Tym razem przymierzył gorzej i piłka poleciała prosto w ręce Petra Cecha.

Po wznowieniu meczu dobry rajd na połowie rywali zaliczył Anthony Martial. Skrzydłowy United przebiegł około 30 metrów, minął 3 rywali, lecz na strzał z dystansu już zabrakło mu siły. Piłka powędrowała prosto w ręce Petra Cecha.

Po licznych próbach bramkę Cecha udało się sforsować w 69. minucie. Akcję rozpoczął Pogba przy linii bocznej, wystawił piłkę pod linię końcowej do nabiegającego Herrery. Hiszpan z pierwszej piłki odegrał na środek pola karnego, a tam niepilnowany Juan Mata lewą nogą skierował piłkę do siatki przy długim słupku bramki Arsenalu. Pomocnik United celebrując rzucił się w objęcia kibiców przy linii bocznej, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie Mata ponownie zachwycił dryblingiem i kontrolą nad piłką w narożniku boiska. Niestety z akcji nie udało się wypracować celnego strzału. Chwilę później świetne podanie z lewej flanki posłał Daley Blind. Holender dograł na głowę Marcosa Rojo. Argentyńczyk jednak nie przymierzył dokładnie i futbolówka wyleciała poza linię końcową.

W ostatnich minutach meczu gracze Mourinho przyjęli wariant defensywny. Za strzelca bramki na murawie pojawił się Morgan Schneiderlin, a jedenastka United cofnęła się na własną połowę. Kanonierzy zdołali zaatakować jeszcze raz w 89. minucie. Na prawej flance uciekł Oxlade-Chamberlain, posłał piłkę na 5. metr, a tam najwyżej wyskoczył Giroud, który mocnym strzałem głową nie dał szans De Gei. Po bramce zawodnikom Manchesteru United nie udało się już poderwać do ataku i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Manchester United 1:1 (0:0) Arsenal

Bramki: Mata 69’ - Giroud 89’