Data: 25.04.2021 r.
Stadion: Elland Road

Leeds United: Meslier – Alioski, Struijk, Llorente, Ayling – Phillips – Harrison (Poveda-Ocampo 68'), Roberts (Koch 76'), Dallas, Costa (Klich 72') – Bamford

Manchester United: Henderson – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – Fred (Van de Beek 89'), McTominay – James (Pogba 76'), Fernandes, Greenwood – Rashford (Cavani 85')

Manchester United zremisował 0:0 z Leeds United w meczu 33. kolejki Premier League. Czerwone Diabły na Elland Road zaprezentowały się nieźle, choć zabrakło im skuteczności pod bramką rywala.

Manchester United spotkanie na Elland Road chciał zacząć z podobnym rozmachem, co starcie z Pawiami na Old Trafford. Już w pierwszej minucie Czerwone Diabły wypracowały sobie świetną okazję. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne dorzucił Bruno Fernandes, a tam z łatwością doszedł do niej Mason Greenwood. Uderzenie Anglika głową nie sprawiło natomiast problemów bramkarzowi gospodarzy.

W 7. minucie piłkarze Ole Gunnara Solskjaera mieli kolejną wyborną okazję. Idealną długą piłkę do Marcusa Rashforda posłał Victor Lindelof. Anglik źle sobie jednak przyjął futbolówkę i wyrzucił się do prawej strony. Efekt był taki, że oddał bardzo lekki strzał.

Po szybkim początku tempo spotkania nieco spadło. W 20. minucie mieliśmy analizę VAR-u, bo gracze Leeds United domagali się rzutu karnego po tym jak piłka trafiła w rękę Luke’a Shawa. Sędziowie przeanalizowali incydent w szesnastce Czerwonych Diabłów i uznali, że Shaw nie przewinił po dośrodkowaniu Jacka Harrisona.

Czerwone Diabły w niedzielne popołudnie nieźle operowały futbolówką, ale w ostatnim sektorze brakowało im dokładności. Illan Meslier nie miał więc dużo pracy w bramce Leeds United. Francuski bramkarz do poważnego wysiłku został zmuszony dopiero w 45. minucie. Potężne uderzenie z rzutu wolnego oddał Marcus Rashford. Anglik popisał się swoim firmowym „tomahawkiem”, ale Meslier efektowną paradą przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Do przerwy mieliśmy więc remis 0:0.

Po zmianie stron Manchester United mógł szybko otworzyć wynik rywalizacji. W 49. minucie Mason Greenwood posłał prostopadłe podanie w kierunku Daniela Jamesa i Bruno Fernandesa. Obaj zawodnicy wychodzili na sytuację sam na sam z Meslierem, ale zupełnie się nie dogadali i żaden z nich nie zgarnął futbolówki.

W 57. minucie świetną okazję miał Bruno Fernandes. Pod linią końcową efektowną akcją popisał się Wan-Bissaka. Anglik ograł defensora Leeds i zagrał na dwunasty metr. Tam do piłki dopadł Fernandes, uderzył po długim rogu, pomylił się nieznacznie. Kilka minut później celny strzał zanotował Greenwood, ale była to za lekka próba, aby zaskoczyć Mesliera.

Leeds United odgryzło się szybką akcją w 62. minucie. Hélder Costa kropnął soczyście z szesnastu metrów, piłkę zdążył przyblokować Wan-Bissaka i ta minęła bramkę Deana Hendersona w nieznacznej odległości.

W 74. minucie niezłą okazję, tuż po wejściu z ławki rezerwowych, miał Mateusz Klich. Reprezentant Polski dostał prostopadłą piłkę, wpadł w szesnastkę Manchesteru United, ale Henderson nie miał problemów ze złapaniem futbolówki po strzale z ostrego kąta.

W końcówce spotkania obserwowaliśmy ataki raz z jednej, raz z drugiej strony, ale nie przełożyło się to na zmianę rezultatu spotkania. Manchester United wywiózł punkt z Elland Road i zachował miano drużyny niepokonanej w Premier League na wyjazdach. Czerwone Diabły w delegacjach nie przegrały już od 24 spotkań.