25' Scott McTominay
45' Lisandro Martinez
53' Harry Maguire
68' Alexis Mac Allister (sam.)
74' Luke Shaw
Pascal Gross 30'
Pascal Gross 39'
Leandro Trossard 53'
Godzina: 15:00
Data: 07.08.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Maguire, Martinez, Shaw (Malacia 90') – McTominay (Van de Beek 78'), Fred (Ronaldo 53') – Sancho (Elanga 90'), Fernandes (Garnacho 90'), Rashford – Eriksen

Brighton & Hove Albion: Sanchez – Veltman, Dunk, Webster – March (Colwill 90'), Lallana (Lamptey 75'), Caicedo, Trossard (Mwepu 75') – Gross, Mac Allister – Welbeck (Undav 90')

Manchester United przegrał z Brighton & Hove Albion 1:2 (0:2) na inaugurację sezonu 2022/2023 w Premier League. Czerwone Diabły zaprezentowały się bardzo słabo przed własną publicznością.

Już pierwsza minuta niedzielnego spotkania na Old Trafford pokazała, że Czerwone Diabły czeka trudna przeprawa. I to na własne życzenie. Błąd przed polem karnym popełnił Diogo Dalot, w szesnastkę wpadł Leandro Trossard i strzelił w boczną siatkę.

Manchester United dobrą okazję na otworzenie wyniku spotkania miał w 7. minucie meczu. Najpierw na bramkę Mew uderzał Scott McTominay, ale został zablokowany. Piłka powędrowała na czternasty metr do niepilnowanego Bruno Fernandesa. Portugalczyk włożył w uderzenie mnóstwo siły i posłał futbolówkę na trybuny.

W kolejnych minutach Manchester United raził niedokładnością pod własną bramką. Wyprowadzenie akcji od pola karnego przychodziło Czerwonym Diabłom z trudem. Na kolejny dobry atak przyszło kibicom czekać dopiero do 24. minuty. Po szybkiej kontrze przed szansą stanął Christian Eriksen, próbował efektownej podcinki, podał jednak piłkę prosto do bramkarza Brighton.

Zawodnicy Grahama Pottera w 30. minucie cieszyli się z pierwszej bramki w tym sezonie. Mewy wyprowadziły szybki atak po stracie McTominaya na połowie Brighton. Trossard świetnym podaniem wypatrzył Danny’ego Welbecka, ten zagrał wzdłuż linii bramkowej, a akcję na dalszym słupku zamknął Pascal Gross.

Brighton po objęciu prowadzenia grało z dużą swobodą. W 39. minucie goście podwyższyli na 2:0 po kolejnej szybkiej kontrze. Najpierw strzał na bramkę Davida de Gei oddał Solly March, Hiszpan odbił uderzenie Anglika do boku, ale ze skuteczną dobitką do pustej bramki pospieszył Gross.

Erik ten Hag tylko pokręcił głową z niedowierzaniem, bo nie tak wyobrażał sobie swój debiut w Premier League. W przerwie Holender nie zdecydował się na zmiany w szeregach Czerwonych Diabłów.

W drugiej połowie jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie piłkarze Brighton. Z dużą łatwością do pozycji strzeleckiej doszedł Danny Welbeck. Uderzenie Anglika głową minęło jednak bramkę De Gei.

W 53. minucie Erik ten Hag uznał, że czas na pierwszą zmianę w Manchesterze United. Cristiano Ronaldo zastąpił Freda. Portugalczyk kilka minut później mógł zanotować asystę. Ronaldo urwał się defensywie Brighton, zagrał z prawego skrzydła na dziesiąty metr do niepilnowanego Marcusa Rashforda, lecz Anglik trafił prosto w rękę Roberta Sancheza.

W 65. minucie Rashford miał kolejną bardzo dobrą sytuację. Mocną piłkę na dalszy słupek posłał Bruno Fernandes, Anglik dobrze znalazł się pod bramką Brighton, lecz strzelił niecelnie.

W 68. minucie Manchester United złapał kontakt! Czerwone Diabły miały rzut rożny, po którym doszło do olbrzymiego zamieszania na czwartym metrze. O górną piłkę walczył Harry Maguire, po chwili futbolówka odbiła się od Diogo Dalota i zmierzała do bramki. Robert Sanchez próbował interweniować, nabił Alexisa Mac Allistera i ten niefortunnie wpakował ją do własnej bramki. Czerwone Diabły uwierzyły, że mecz nie jest jeszcze przegrany.

Manchester United po zdobyciu bramki przycisnął Brighton. W 74. minucie dobry strzał na bramkę Sancheza oddał Diogo Dalot. Golkiper Brighton zanotował kolejną znakomitą interwencję.

Czerwone Diabły w końcówce szukały wyrównującego trafienia i często gościły pod bramką Beighton. Mądrze grających piłkarzy Grahama Pottera nie udało się jednak zaskoczyć. Kolejny mecz Manchester United zagra 13 sierpnia z Brentfordem.