23' Timothy Fosu-Mensah
82' Juan Mata
Miguel Ángel Britos 82'
Nordin Amrabat 90+
Data: 02.03.2016 r.

Manchester United: De Gea - Varela, Blind, Rojo (Darmian 70'), Fosu-Mensah - Schneiderlin, Herrera (Lingard 77') - Martial, Mata (McNair 89'), Memphis - Rashford

Watford: Gomes - Nyom, Britos, Prödl, Holebas - Capoue, Watson, Behrami (Anya 86') - Abdi (Suarez 70'), Deeney - Ighalo (Amrabat 74')

Manchester United pokonał Watford 1:0 (0:0) w meczu 28. kolejki Premier League. Czerwone Diabły zaprezentowały się dużo słabiej niż w ostatnich spotkaniach, ale mimo to sięgnęły po komplet punktów w starciu na Old Trafford. Fantastycznego gola w 83. minucie zdobył Juan Mata, który w środę pełnił funkcję kapitana.

Manchester United świetnym występem z Arsenalem (3:2) w ostatnią niedziele rozbudził nadzieje kibiców, którzy przyszli w środowy wieczór oglądać starcie z Watford. Już początek spotkania pokazał jednak, że Szerszenie nie zamierzają opuszczać Old Trafford bez walki.

Pierwszą groźną okazję w meczu stworzyli sobie gracze Louisa van Gaala. W 8. minucie na dalszy słupek dośrodkował Ander Herrera, tam niepilnowany znalazł się Anthony Martial, lecz z ostrego kąta posłał piłkę głową obok bramki.

W pierwszej połowie kilkukrotnie dobrze pokazał się Memphis Depay. Holender w swoim stylu ścinał akcję ze skrzydła do środka i próbował strzelać z dystansu. Uderzenia 22-latka mijały jednak bramkę Heurelho Gomesa w znaczącej odległości.

Po drugiej stronie obronie Manchesteru United dawał się we znaki Odion Ighalo. Napastnik Szerszeni w pierwszej połowie zmarnował trzy doskonałe sytuacje. Nigeryjczyk bliski pokonania De Gei był zwłaszcza w 38. minucie, kiedy urwał się Timothy'emu Fosu-Mensahowi, wyszedł na pozycję sam na sam z Hiszpanem, lecz ten umiejętnie skrócił róg i zablokował kąśliwe uderzenie piłkarza Szerszeni z ostrego kąta.

W pierwszej połowie Manchester United miał jeszcze jeden strzał godny odnotowania – po pięknym woleju Morgana Schneiderlina w 19. minucie piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Gomesa.

Po przerwie ataki Watford nie wyhamowały. Szerszenie raz za razem sunęły na bramkę De Gei. W 48. minucie potężne uderzenie zza pola karnego oddał Étienne Capoue, a piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki United.

Czerwone Diabły na pierwszą naprawdę groźną sytuację musiały czekać aż do 60. minuty. Mocny strzał z lewej nogi oddał zza linii szesnastu metrów Juan Mata, ale Gomes zdołał wybić piłkę przed siebie. Po chwili z rzutu wolnego poprawić próbował Depay, niestety trafił tylko w mur.

Akcje Manchesteru United zaczęły jednak nabierać rozpędu, a na Old Trafford podniosła się wrzawa. W 66. minucie znakomitą akcję na lewej stronie zrobił Marcus Rashford, zagrał wzdłuż linii pola karnego, niestety akcji nikt nie zamknął. Po chwili groźny, choć niecelny strzał w kierunku dalszego słupka oddał Mata.

Napór Czerwonych Diabłów był niestety krótkotrwały. W 80. minucie znakomitą okazję miał Sebastian Prödl, który był bliski wpakowania piłki do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Austriaka blokował Matteo Darmian, a powtórki pokazały, że Włoch mógł nieprzepisowo zatrzymywać gracza gości w defensywie.

W 83. minucie kibice na Old Trafford poderwali się wreszcie z krzesełek. Na dwudziestym metrze faulowany był Anthony Martial. Piłkę przed polem karnym ustawił Juan Mata i oddał precyzyjny strzał nad murem w długi róg bramki Gomesa. Pięknie podkręcona futbolówka była absolutnie poza zasięgiem bramkarza Szerszeni!

Do końca spotkania Manchester United robił wszystko, aby utrzymać korzystny wynik. Piłkarze Van Gaala dopięli swego i w środę odrobili po trzy punkty do Arsenalu, Tottenhamu i Manchesteru City, którzy przegrali swoje spotkania.