2' Gaizka Mendieta
18' Emanuel Pogatetz
26' Jimmy Floyd Hasselbaink
45' Ayegbeni Yakubu
78' Gaizka Mendieta
Stadion: Riverside Stadium

Middlesbrough:Schwarzer - Parnaby, Riggott, Queudrue, Pogatetz - Bates, Rochemback ( Doriva 64' ), Mendieta ( Morrison 86' ), Boateng - Hasselbaink ( Nemeth 79' ), Ayegbeni

Rezerwa: Jones, Doriva, Viduka, Morrison, Nemeth

Man Utd: Van der Sar - Bardsley ( Richardson 31' ), Ferdinand ( Brown 87' ), Silvestre, O'Shea - Fletcher, Smith, Scholes - Rooney, van Nistelrooy, Park Ji-sung ( Cristiano Ronaldo 60' )

Rezerwa: Howard, Brown, Ronaldo, Richardson, Rossi

Dziś o godzinie 18.15 polskiego czasu zespół Middlesbrough podejmował u siebie Manchester United. Parę dni wcześniej goście wygrali mecz z Barnet w ramach Carling Cup, więc nastroje były raczej pozytywne. Niestety, kibice United nie mieli powodów do zadowolenia po tym meczu, który Czerwone Diabły przegrały 4:1.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 2 minucie, gdy Mendieta pokonał van der Sara z 30 metra boiska po podaniu od Pogatetza. Van der Sar rzucił się w dobrą stronę, lecz piłka przeleciała mu tuż nad ręką.

Po faulu Ferdinanda na Hasselbainku gospodarze mieli sporą szansę na podwyższenie wyniku, lecz strzał z rzutu wolnego został wyłapany przez Edwina van der Sara.

W 18 minucie żółtą kartkę ujrzał Emanuel Pogatetz za faul na Philipie Bardsleyu. 2 minuty później kartonik ujrzał także Ruud van Nistelrooy za faul na George'u Boatengu.

W 25 minucie spotkania strzelił bramkę z 6 metra boiska po podaniu Mendiety. Middlesbrough objęło dwubramkowe prowadzenie.

W 31 minucie na boisko wszedł Richardson, który zastąpił Bardsleya. Prawdopodobnie Phil nabawił się jakiegoś urazu. Kieran wymienił się pozycjami z Johnem O'Shea.

W 43 minucie bliski strzelenia bramki był Ruud van Nistelrooy, który strzelał z 18 metra. Bramkarz jednak wybił piłkę na aut.

W 45 minucie żółtą kartką został ukarany Alan Smith za faul na Hasselbainku. Chwilę później Kieran Richardson faulował Stuarta Pernaby w polu karnym. Rzut karny został dobrze wyegzekwowany przez Yakubu.

Po wejściu na murawę gra piłkarzy United niestety nie poprawiła się. Nadal próbowali atakować, lecz przestrzeliwali. Blisko był Rooney w 49 minucie, ale piłka minęła lewy słupek bramki. W 60 minucie Park Ji-Sung został zastąpiony przez Cristiano Ronaldo.

W 78 minucie Mendieta dobił Manchester United strzałem z 12 metra po podaniu Yakubu. United przegrywało już 4:0 i nie miało szans na wyrównanie.

W 87 minucie Gaizka Mendieta został zmieniony przez Jamesa Morrisona. Z boiska zszedł także Rio Ferdinand, którego zastąpił Wes Brown. 3 minuty później, w 90 minucie John O'Shea został ukarany żółtą kartką za faul na Yakubu.

Sędzia doliczył do tego spotkania 3 minuty. W doliczonym czasie gry Manchester United wywalczył rzut rożny. Dośrodkowywał Paul Scholes. Wykorzystał to Cristiano Ronaldo i umieścił piłkę w prawym rogu bramki. Sędzia zakończył spotkanie zaraz po rozpoczęciu od środka.