Data: 02.11.2014 r.
Stadion: Etihad Stadium

Manchester City: Hart - Zabaleta, Clichy, Demichelis, Kompany - Fernando, Yaya Toure, Navas, Milner (Nasri 70') - Jovetić (Dżeko 71'), Aguero (Fernandinho 83')

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Rojo (McNair 55'), Shaw - Blind, Fellaini - Januzaj (Carrick 43'), Rooney, Di Maria - Van Persie (Wilson 82')

Manchester City odniósł zwycięstwo w derbach Manchesteru rozgrywanych na Etihad Stadium. Obywatele pokonali Czerwone Diabły 1:0. Jedyną bramkę w niedzielnym spotkaniu zdobył Sergio Aguero. Ekipa Louisa van Gaala od 39. grała w osłabieniu. Dwie żółte kartki obejrzał Chris Smalling.

W 10. minucie meczu groźną akcję przeprowadzili gracze Manchesteru United. Di Maria zagrał miękką piłkę górą w pole karne. Futbolówkę głową strącił Robin van Persie i strzał na bramkę oddał Adnan Januzaj. Belg uderzał lewą nogą, przez co nie wstrzelił się w światło bramki Joe Harta.

21. minuta to szybki atak Manchesteru City. Akcja rozpoczęła się podaniem do niepilnowanego Zabalety na prawej flance. Piłka powędrowała w pole karne, gdzie uderzył ją Jesus Navas. De Gea zwinną paradą zdołał wybić futbolówkę na bok.

Chwilę później Obywatele mieli kolejną świetną okazję do strzelenia gola. Na lewym skrzydle znalazł się, Fernando, który dograł świetną piłkę na środek pola karnego. Aguero oddał strzał bez przyjęcia, ale ponownie skutecznie obronił De Gea. Hiszpan ucierpiał w tym starciu, lecz po chwili zdołał wstać o własnych siłach i kontynuował grę.

W 39. minucie Manchester United zaliczył poważny cios. Chris Smalling spóźnił się ze wślizgiem podczas ataku Milnera z boku pola karnego. Anglik został ukarany żółtą kartką po raz drugi w tym meczu i musiał opuścić boisko.

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. Ekipa Manchesteru City przeważała, zarówno w posiadaniu jak i liczbie stworzonych akcji. W doliczonym czasie gry The Citizens domagali się jeszcze rzutu karnego, po tym jak Yaya Toure walczył o piłkę z Marcosem Rojo i padł na murawę. Dla arbitra głównego, było to jednak za mało, aby wskazać na „jedenastkę”.

Ekipa Manchesteru United została osłabiona po raz drugi w 55. minucie. Marcos Rojo źle zaatakował wślizgiem atakującego Sergio Aguero i doznał urazy barku. Defensor United po interwencji fizjoterapeutów opuścił murawę na noszach z maską tlenową na twarzy. Jego miejsce w zespole zajął Patrick McNair.

Bramka dla Manchesteru City, która od dłuższego czasu wisiała w powietrzu padła w 63. minucie. Na lewym skrzydle obrońcom urwał się Gael Clichy. Piłka błyskawicznie powędrowała do Sergio Aguero, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Davida de Geę.

67. minuta to mocny strzał Jovetica zza pola karnego. Piłka zmierzała w stronę bramki United, ale De Gea popisał się ładną i pewną interwencją, łapiąc piłkę w locie. Chwilę później Van Persie próbował indywidualnej akcji. Minął 2 obrońców przy linii końcowej, ale strzał z ostrego kąta nie zdołał zaskoczyć Joe Harta.

W 75. minucie po strzale Jesusa Navasa, piłka trafiła w słupek bramki Davida de Gei. United po tek akcji próbowali wyprowadzić szybki kontratak, jednak Robin van Persie i Wayne Rooney byli osamotnieni w ofensywie. Dwie minuty później niesamowitym rajdem popisał się Wayne Rooney. Anglik minął 3 rywali, po czym mógł oddać strzał. Zdecydował się jednak na drybling. Akcję próbował kończyć jeszcze Angel Di Maria, ale jego uderzenie obronił Joe Hart.

W końcówce meczu dobrą okazję wypracował sobie jeszcze Yaya Toure. Doświadczony pomocnik efektownym zwodem minął McNaira i oddał strzał po ziemi. Piłka nie trafiła jednak w światło bramki.