29' Paul Pogba Jay Rodriguez 73'
Allan Nyom 77'
Godzina: 17:00
Data: 15.04.2018 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Lindelöf, Smalling, Young (Rashford 76'), Matić, Herrera (Lingard 46'), Mata, Pogba (Martial 58'), Sánchez, Lukaku

West Bromwich Albion: Foster - Nyom, Dawson, Hegazi, Gibbs, Phillips (Krychowiak 77'), Livermore, Brunt (Yacob 90'), McClean, Rodriguez, Rondon (Sturridge 85')

Manchester United przegrał domowe spotkanie z West Bromwich Albion 0:1 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów w drugiej odsłonie spotkania zdobył Jay Rodriqez. Triumf The Baggies oznacza, że mistrzem Anglii sezonu 2017/2018 został Manchester City.

Pierwsza połowa spotkania 34. kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem United a West Bromwich Albion nie należała do najbardziej porywających.

Groźną sytuację wartą odnotowania w 12. minucie wypracowali sobie goście. Salomon Rondon zagrał w pole karne do Jake’a Livermoore’a a ten strzałem po ziemi próbował pokonać Davida De Geę. Hiszpan był jednak dobrze ustawiony i skutecznie wybił dłonią piłkę do boku.

W 18. minucie Czerwone Diabły powinny otrzymać szansę strzelenia z rzutu karnego. Ander Herera był ewidentnie nadepnięty i podcięty. Sędzia nakazał jednak grać dalej. Chwilę potem Romelu Lukaku strzelał z bliskiej odległości z półwoleja. Belg otrzymał podanie od Juana Maty. Ben Foster szybko doskoczył do snajpera United i skutecznie zablokował jego strzał.

Belg miał jeszcze jedną dobrą okazję w pierwszej odsłonie meczu. W 36. minucie był bliski stanięcia w sytuacji sam na sam po dobrym podaniu od Paula Pogby. Romelu wypuścił sobie jednak piłkę zbyt daleko i umożliwił tym samym skuteczną interwencję byłemu bramkarzowi Manchesteru United.

Po przerwie na murawie zameldował się Jesse Lingard. Anglik już w pierwszej minucie oddał mocny strzał z wewnątrz pola karnego. Jego uderzenie zostało jednak błyskawicznie zablokowane przez Dawsona.

Jose Mourinho widząc ciągłe problemy w kreowaniu ofensywnych akcji wprowadził na murawę Anthony’ego Martiala. Piłkarz zastąpił swojego rodaka Paula Pogbę w 58. minucie. Paul zaliczył bardzo przeciętny występ, łapiąc przy okazji niepotrzebną żółtą kartkę.

W 66. minucie fenomenalną interwencją popisał się ponownie Ben Foster. Bramkarz WBA instynktownie wybił do boki piłkę po strzale głową Romelu Lukaku z 6. metra.

Kilka minut później Jesse Lingard próbował pokonać Fostera strzałem z dystansu. Po lekkim rykoszecie od stopy Chrisa Brunta futbolówka opuściła boisko. Arbiter nie wskazał jednak na rzut rożny, a na wykop z 5. metra.

Pomimo naporu United, w 73. minucie to West Bromwich Albion zdołał wyjść na prowadzenie po golu Rodriqueza. Po rzucie rożnym Matić źle wybił piłkę głową, kierując ją właśnie w stronę Rodriqueza, który spokojnym strzałem pokonał De Geę. Mourinho nie czekał dłużej i wprowadził na murawę Marcusa Rashforda.

Ataki United trwały do końca, lecz ich skuteczność była identyczna jak przez pozostałą część spotkania. West Brom bronił się skutecznie do samego końca i utrzymał jednobramkowe prowadzenie. Porażka Manchesteru United oznaczała, że Manchester City został mistrzem Premier League sezonu 2017/2018.