39' Ole Gunnar Solskjaer
46' Ole Gunnar Solskjaer
43' Paul Scholes
Scott Parker 36'
Stephen Carr 51'
Godzina: 16:00
Data: 01.10.2006 r.

Man Utd: Edwin van der Sar - Gary Neville, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Gabriel Heinze (Patrice Evra 30') - Cristiano Ronaldo, Michael Carrick, Darren Fletcher, Paul Scholes - Wayne Rooney, Ole Gunnar Solskjaer

Newcastle: Steve Harper - Stephen Carr, Craig Moore, Steven Taylor, Peter Ramage - James Milner (Charlie N'Zogbia 45'), Emre (Matty Pattison 68'), Scott Parker, Nicky Butt (Obafemi Martins 60'), Damien Duff - Shola Ameobi

Dziś o godzinie 16.00 czasu polskiego na scenie Teatru Marzeń kibice byli świadkami kolejnego spektaklu. Przeciwnikiem gospodarzy byli zawodnicy Newcastle United. Zapraszam do lektury relacji z tego spotkania.

Pierwsze minuty spotkanie przebiegały spokojnie, gra toczyła się głównie w środku pola. Gra była trochę szarpana, zawodnicy United cały czas starali się być stroną dominującą. W 14 minucie po raz pierwszy Czerwone Diabły zagroziły poważnie bramce Newcastle. Po dośrodkowaniu Cristiano Ronaldo z rzutu rożnego pięknym strzałem głową popisał się Vidić, jednak Harper uratował ‘Sroki’ od straty gola.

Gospodarze zdobyli przewagę, częściej byli przy piłce i stwarzali groźne sytuacje. Po akcji Ronaldo, Solskjaera i Fletchera ten ostatni popisał się pięknym strzałem z linii pola karnego, jednak szczęście dopisał gościom – piłka trafiła w słupek.

W 30 minucie nieoczekiwana zmiana – kontuzji doznał Argentyńczyk Heinze i zastąpił francuski obrońca Patrice Evra. W 36 minucie za faul na Cristiano Ronaldo pomocnik Newcastle – Scott Parker otrzymał żółtą kartkę.

W 39 minucie Czerwone Diabły obejmują prowadzenie! Cristiano Ronaldo uderza zza pola karnego, piłka trafia w słupek dochodzi do niej Solskjaer i strzela gola!

Do końca pierwszej połowy nic ciekawego już się nie wydarzyło i zawodnicy Czerwonych Diabłów schodzili do szatni prowadząc 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się od gola dla Manchesteru! Po rzucie rożnym strzelał Vidić, piłka odbiła się po drodze od Solskjaera, myląc tym samym Harpera i wpadła do siatki!

Pierwszych kilka minut drugiej odsłony meczu to totalna dominacja United. Groźne strzały oddawali Fletcher, Scholes i Ronaldo. Szczególnie Portugalczykowi nie dopisywało dzisiaj szczęście – dwa jego strzały lądowały na słupku i poprzeczce.

W dalszych minutach Czerwone Diabły ciągle atakowały i nie spuszczały ‘nogi z gazu’. ‘Sroki’ ograniczały się głównie do przeszkadzania i piłkarze Newcastle nie potrafili stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Nawet wejście ściągniętego w Interu Mediolan Nigeryjczyka Obafemi Martinsa nie zmieniło sytuacji. United mimo prowadzenia 2-0 ciągle atakowało widać było, iż bardzo chcą strzelić kolejne bramki.

Kolejne ataki jednak nie przynosiły powodzenia i im bliżej końca meczu tym bardziej było prawdopodobne, iż wynik nie ulegnie już zmianie. I tak też się stało. Po ciekawym spotkaniu i dominacji przez całe 90 minut zawodnicy Manchesteru United odnieśli zasłużone zwycięstwo. Wygrana nad Newcastle spowodowała także powrót Czerwonych Diabłów na fotel lidera Premiership.