Data: 13.08.2022 r.
Stadion: Gtech Community Stadium

Brentford: Raya – Hickey (Sorensen 79'), Roeslev, Jansson, Mee, Henry – Norgaard (Onyeka 79'), Jensen (Baptiste 73'), Dasilva (Janelt 61') – Toney, Mbeumo (Wissa 73')

Manchester United: De Gea – Dalot, Maguire, Martinez (Varane 46'), Shaw (Malacia 46') – Fred (McTominay 46'), Eriksen (Van de Beek 87'), Fernandes – Sancho (Elanga 60'), Ronaldo, Rashford

Manchester United został upokorzony przez Brentford w 2. kolejce Premier League. Czerwone Diabły przegrały z The Bees 0:4, tracąc wszystkie bramki w pierwszej połowie spotkania.

Kibice Manchesteru United, którzy liczyli na rehabilitację zespołu po słabym występie z Brighton & Hove Albion na inaugurację sezonu, szybko zostali sprowadzeni na ziemię w sobotnim meczu z Brentfordem. Wystarczyło zaledwie dziesięć minut, aby Czerwone Diabły wyciągały piłkę z siatki. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Josh Dasilva, katastrofalny błąd popełnił David de Gea, wypuścił piłkę z rąk i ta wturlała się za linię bramkową.

Był to dopiero pierwszy z czterech ciosów, które Manchester United przyjął w pierwszej połowie spotkania na Gtech Community Stadium. W 18. minucie na 2:0 podwyższy Mathias Jensen. Czerwone Diabły same narobiły sobie kłopotów. De Gea wpuścił na „minę” Christiana Eriksena, ten stracił piłkę na rzecz Jensena, który skierował ją do pustej bramki.

Po szybko straconych golach nie widzieliśmy żadnej reakcji Manchesteru United. Brentford widział, że Czerwone Diabły w sobotę pozwolą im na wiele. W 30. minucie było już 3:0. The Bees mieli rzut rożny – piłka została zagrana na dalszy słupek, tam wzdłuż linii bramkowej zgrał ją Bryan Mbuemo, a Ben Mee wygrał pojedynek z Lisandro Martinezem i z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Pięć minut później Manchester United stracił czwartego gola. Tym razem piłkarze Erika ten Haga nadziali się na kontrę. Gospodarze wyprowadzili skuteczny atak dalekim podaniem. Na lewym skrzydle piłkę przejął Ivan Toney, ten wypatrzył lepiej ustawionego Mbuemo, który z dużym spokojem pokonał Davida de Geę.

Erik ten Hag był w szoku, podobnie jak piłkarze i kibice Manchesteru United. W drużynie Czerwonych Diabłów nie funkcjonowało nic i nic nie wskazywało na to, że cokolwiek zmieni się po przerwie. Holenderski menadżer próbował wstrząsnąć zespołem i w przerwie zdecydował się na trzy zmiany – na placu gry pojawili się Rapahel Varane, Scott McTominay i Tyrell Malacia.

Manchester United niezłą okazję do zdobycia bramki miał w 52. minucie. Dobrą piłkę w pole karne posłał Diogo Dalot, najwyżej w szesnastce wyskoczył Cristiano Ronaldo – uderzył futbolówkę nieznacznie nad poprzeczką.

Czerwone Diabły nie sprawiały wrażenia drużyny chcącej odrobić choć część strat. Tempo spotkania wyraźnie spadło, a Manchester United nie gościł często pod bramką Brentfordu. W 67. minucie celny strzał zanotował Christian Eriksen, którego dobrze obsłużył Marcus Rashford. Uderzenie Duńczyka głową było za lekkie, aby zaskoczyć Davida Rayę.

Manchester United do końca spotkania nie zebrał się już na ani jeden atak godny odnotowania. Erika ten Haga czeka olbrzymie wyzwanie, aby podnieść zespół po kompromitującej porażce. Już 22 sierpnia Czerwone Diabły zmierzą się na Old Trafford z Liverpoolem.