Godzina: 19:00
Data: 18.05.2021 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Tuanzebe, Lindelof, Shaw – Fred, McTominay (Rashford 62') – Pogba, Fernandes, Greenwood (Amad 83') – Cavani (Van de Beek 87')

Fulham: Areola – Ream, Adarabiyo, Bryan – Carvalho (Loftus-Cheek 63'), Reed (Andersen 31'), Lemina, Decordova-Reid – Lookman (Tete 88'), Anguissa – Cavaleiro

Manchester United tylko zremisował z Fulham 1:1 (1:0) w 37. kolejce Premier League. Czerwone Diabły chciały zgarnąć komplet punktów najmniejszym nakładem sił i za lekceważącą postawę zostały zasłużenie skarcone. Ozdobą ostatniego meczu na Old Trafford w tym sezonie był piękny gol Edinsona Cavaniego.

Manchester United błyskawicznie narzucił Fulham swoje warunki gry, w czym po części na pewno pomogli kibice, którzy po raz pierwszy od 14 miesięcy pojawili się na Old Trafford. Drużynę Czerwonych Diabłów na żywo dopingowało 10 tysięcy fanów.

Już w 6. minucie niezłą okazję miał Paul Pogba. Francuz strzelił głową nad bramką Alphonse’a Areoli po mocnym dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki.

Kibice głośnym dopingiem nieustannie motywowali piłkarzy Manchesteru United. W 15. minucie Old Trafford eksplodowało z radości! David de Gea zainicjował akcję z własnego pola karnego i zagrał długą piłkę do Bruno Fernandesa. Portugalczyk na środku boiska sprytnie trącił ją lekko butem do wybiegającego zza linii obrońców Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk zauważył wysuniętego bramkarza Fulham i strzałem z ponad 30 metrów przelobował francuskiego golkipera! Na takiego gola warto było czekać!

Dominacja Manchesteru United była bezdyskusyjna, a przewaga w posiadaniu piłki sięgała 75%. W 26. minucie bliski podwyższenia na 2:0 był Bruno Fernandes. Scott McTominay wystawił futbolówkę Portugalczykowi przed szesnastką, ten huknął mocno, ale Areola popisał się świetną interwencją.

Fulham wyglądało na zespół, który tylko czeka na przyjęcie kolejnych ciosów. Choć goście popełniali błędy przed własną bramką, to Manchester United nie potrafił tego wykorzystać. Czerwone Diabły momentami próbowały zawiązać zbyt efektowne akcje.

W 38. minucie zrobiło się gorąco na połowie Manchesteru United. Błąd przed szesnastką popełnił Victor Lindelof, który przegrał pojedynek z Fabio Carvalho. Portugalczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Davidem de Geą, ale górą z tego starcia wyszedł Hiszpan.

Tuż przed przerwą ofensywnym rajdem błysnął Luke Shaw. Anglik podprowadził sobie piłkę pod szesnastkę Fulham, strzelił równie mocno, co niecelnie.

Po zmianie stron Manchester United pierwszą dogodną okazję na podwyższenie prowadzenia miał w 51. minucie, gdy przed szesnastką gości sfaulowany został Scott McTominay. Do futbolówki podszedł Bruno Fernandes, uderzył kąśliwie w krótki róg i pomylił się o kilkanaście centymetrów.

W 61. minucie groźny atak wyprowadzili londyńczycy. Piłkę pod linią końcową dostał Ademola Lookman i zdecydował się na strzał w krótki róg bramki Davida de Gei z ostrego kąta. Hiszpan przytomnie zostawił rękę i nie dał się zaskoczyć.

Manchester United rozdawał karty we wtorkowym spotkaniu, ale nie potrafił tego udokumentować kolejną bramką. W 74. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Mason Greenwod. Anglik dostał kapitalne podanie na wolne pole od Edinsona Cavaniego i znalazł się w sytuacji sam na sam z Areolą. Uderzy z bliskiej odległości, ale dobrą interwencję zanotował golkiper Fulham.

Dwie minuty później było już 1:1. The Cottagers wyrównali po akcji, której nic nie zapowiadało. Z prawego skrzydła dobrą piłkę w szesnastkę Manchesteru United dorzucił Bobby Decordova-Reid, a na dalszym słupku dopadł do niej Joe Bryan i strzałem głową pokonał De Geę.

Po straconym golu nie było podkręcenia tempa przez Manchester United. Efekt był taki, że Czerwone Diabły zgubiły kolejne punkty na Old Trafford w tym sezonie.