Godzina: 16:00
Data: 01.10.2011 r.

Man Utd: Lindegaard - Valencia, Jones, Evans, Evra - Park, Fletcher, Anderson (Ferdinand 76'), Nani (Giggs 64') - Rooney, Hernandez (Welbeck 64')

Norwich: Ruddy - Naughton, Russell Martin, Barnett, Tierney - Bennett (Crofts 74'), Hoolahan (Martin 85'), Fox (Jackson 74'), Pilkington - Morison, Johnson

7. kolejka angielskiej ekstraklasy przyniosła spotkanie aktualnego lidera tabeli z dość dobrze sprawującą się w tym sezonie drużyną Norwich City. Gospodarze z Manchesteru wystawili bardzo silny skład z Lindegaardem na bramce, oraz Waynem Rooneyem oraz Javierem Hernandezem w ataku.

Początek spotkania był dość otwarty, już w 3. minucie Rooney oddał pierwszy strzał na bramkę gości, ci jednak szybko zrewanżowali się niebezpieczną akcją w polu karnym United.

Od 15. minuty rozpoczyna się dominacja gości. Atak świetnie współpracował z pomocą, tworząc coraz to nowe sytuacje podbramkowe, niestety, żadna z nich nie zakończyła się golem.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. Jak dotąd dominowały Czerwone Diabły, jednak wynik wciąż pozostaje sprawą otwartą.

Początek drugiej połowy to szybka wymiana akcji. Najpierw strzelał Anderson, a już za chwilę, w 51. minucie Jones odważnym wślizgiem musiał uratować United przed stratą bramki. Chwilę później blisko strzelenia gola był Chicharito, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Goście szybko odpowiedzieli strzałem sprzed pola karnego, z trudem wybronionego przez Lindegaarda.

W 64. minucie w składzie gospodarzy podwójna zmiana, Giggs i Welbeck wchodzą na boisko zamiast Naniego i Chicharito. Minutę po tej zmianie Valencia potyka się w obronie i napastnik Norwich City znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, na szczęście nie trafiając.

68. minuta w końcu przyniosła upragnioną bramkę. Po rzucie rożnym piłkę głową odbijali kolejno Phil Jones, Wayne Rooney i Anderson, i to właśnie Brazylijczyk wpakował ją do bramki ponad interweniującym bramkarzem.

Goście byli bliscy wyrównania w 75. minucie, kiedy to po strzale Pilkingtona piłka odbiła się od pleców Andersona, a następnie od poprzeczki. Z linii bramkowej piłkę wyciągał Lindegaard.

87.minuta potwierdza dominację United w tej części meczu. Po pięknej akcji Parka bramkę zdobywa nie kto inny, jak wprowadzony niedawno Welbeck. Młody napastnik strzelał po asyście Koreańczyka.

W końcówce spotkania gospodarze nie zaprzestali prób podwyższenia wyniku. W 92. minucie bramkarza gości próbował przelobować Wayne Rooney, uderzył jednak ponad bramką.