8' Marcus Rashford [kar.]
84' Daniel James
James Maddison 74'
Ben Chilwell 90+
Godzina: 16:00
Data: 14.09.2019 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Young – McTominay, Matić (Fred 67') – Pereira, Mata (Chong 69'), James (Tuanzebe 90') – Rashford

Leicester City: Schmeichel – Pereira, Soyuncu, Evans, Chilwell – Choudhury (Perez 58'), Ndidi, Maddison, Tielemans, Gray (Barnes 67') – Vardy

Manchester United pokonał Leicester City 1:0 (1:0) w meczu 5. kolejki Premier League. Jedynego gola w sobotnie popołudnie zdobył Marcus Rashford, który w pierwszej połowie pewnie wykorzystał rzut karny.

Mimo licznych problemów zdrowotnych w drużynie Ole Gunnar Solskjaer zdołał zestawić skład zbliżony do ostatniego spotkania z Southampton. Kontuzjowanego Paula Pogbę zastąpił Nemanja Matić. Była to jedyna zmiana w wyjściowej jedenastce.

Manchester United dobrze zaczął mecz z Lisami i już w 3. minucie mógł objąć prowadzenie. Dynamiczną akcję na lewym skrzydle przeprowadził Daniel James. Walijczyk ściął w kierunku pola karnego i został sfaulowany przed linią szesnastki. Do rzutu wolnego podszedł Andreas Pereira, uderzył mocno nad murem, ale czujność w bramce zachował Kasper Schmeichel.

Chwilę później akcja przeniosła się pod pole karne Manchesteru United. Bramkarz Lisów wznowił grę dalekim wykopem. Piłki nie przejął Harry Maguire, a po chwili z interwencją nie zdążył Victor Lindelof. W efekcie w sytuacji bramkowej znalazł się James Maddison. Strzał Anglika z bliskiej odległości był mocny, świetnie w bramce ustawiony był natomiast David de Gea.

Dobry początek Manchesteru United zaowocował w 7. minucie rzutem karnym dla gospodarzy. W polu karnym Leicester faulowany był Marcus Rashford, którego zahaczył Caglar Söyüncü. Do piłki na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w prawy róg nie dał szans Schmeichelowi.

Po zdobyciu gola mecz na Old Trafford wyrównał się, a gra toczyła się głównie na środku boiska. Dobrze spisywały się obie defensywy przez co kibice nie obserwowali wielu sytuacji podbramkowych.

Dopiero w 30. minucie do poważniejszego wysiłku zmuszony został De Gea. Po rzucie rożnym i małym zamieszaniu w szesnastce piłka wypadła poza pole karne, gdzie czekał na nią Ben Chilwell. Anglik huknął potężnie pod poprzeczkę, a De Gea popisał się kapitalną paradą.

Końcówka pierwszej połowy należała do piłkarzy Leicester. Dwa niegroźne strzały oddali Söyüncü i Hamza Choudhury. Czerwone Diabły zeszły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron pierwszą naprawdę groźną sytuację stworzyli sobie piłkarze Manchesteru United, a właściwie w pojedynkę zrobił to Daniel James. Walijczyk po raz kolejny sobotniego popołudnia ściął akcję z lewego skrzydła pod linię szesnastu metrów, uderzył mocno w kierunku bramki, piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

W 51. minucie w polu karnym Leicester pokazał się Mata. Strzał Hiszpana zdołał zablokować Schmeichel. Z błyskawiczną dobitką pospieszył Andreas Pereira, lecz posłał futbolówkę w trybuny. Czerwone Diabły wyraźnie szukały trafienia, które dałoby im bezpieczną przewagę.

W kolejnych minutach obserwowaliśmy ładne, choć niecelne uderzenie Maddisona z rzutu wolnego, a po chwili strzał głową po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego oddał Maguire. W tym przypadku skuteczną interwencję zanotował Schmeichel.

Wraz z upływem czasu coraz mocniej zaczęli napierać gracze Leicester City. To zmusiło Ole Gunnara Solskjaera do zmian w składzie – Fred zastąpił Nemanję Maticia, a Tahith Chong wszedł w miejsce Juana Maty.

W 72. minucie niezłą sytuację Pereirze wypracował Fred. Brazylijczyk wycofał piłkę spod linii końcowej przed pole karne do Andreasa, ten zawahał się z oddaniem strzału, zostawił futbolówkę Jamesowi, ale Walijczyk z trudnej pozycji nie trafił w bramkę.

Czerwone Diabły oddały Lisom inicjatywę, ale w 83. minucie były bliskie podwyższenia prowadzenia. Około 25 metrów od bramki sfaulowany został Scott McTominay. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Rashford, niestety pomylił się o kilka centymetrów i piłka tylko odbiła się od spojenia bramki strzeżonej przez Schmeichela.

W 87. minucie z dobrej strony pokazał się Chong, który ograł rywala na skrzydle i podał do Pereiry. Brazylijczyk uderzył mocno zza pola karnego, Schmeichel nie miał problemów ze złapaniem piłki lecącej w środek bramki.

Kibice Manchesteru United do końcowego gwizdka drżeli o końcowy wynik, ale udało się zachować czyste konto, mimo sytuacji bramkowych gości. Bliski doprowadzenia do remisu w doliczonym czasie gry był Wilfred Ndidi, posłał piłkę obok słupka.