34' Aaron Wan-Bissaka
48' Scott McTominay
53' Craig Dawson (sam.)
76' Marcus Rashford
90' Daniel James
-
Godzina: 20:15
Data: 14.03.2021 r.

Manchester United: Henderson – Shaw, Lindelof, Maguire, Wan-Bissaka – Fred, McTominay – Rashford, Fernandes, James – Greenwood

West Ham United: Fabiański – Coufal, Dawson, Diop, Cresswell – Soucek, Rice – Johnson (Lanzini 62'), Noble (Benrahma 62'), Bowen – Antonio

Manchester United pokonał West Ham United 1:0 (0:0) w 28. kolejce Premier League. Czerwone Diabły długo nie potrafiły złamać defensywy Młotów, ale po przerwie samobójcze trafienie zanotował Craig Dawson. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera tym spotkaniem zakończyli ligowe zmagania w marcu.

Manchester United od początku niedzielnego spotkania miał przewagę w posiadaniu piłki, choć nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Łukasza Fabiańskiego. West Ham United był głęboko cofnięty i rzadko porywał się na ataki na połowę Czerwonych Diabłów.

Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera długo nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji. W 25. minucie świetną okazję miał wracający po kontuzji Marcus Rashford. Znakomite dośrodkowanie na szósty metr posłał z lewej strony Mason Greenwood. Rashford postanowił zakończyć akcję głową, lecz fatalnie spudłował.

Pięć minut później efektownym dryblingiem pod linią końcową popisał się Greenwood. Anglik zagrał piłkę, tym razem z prawej strony, w pole bramkowe Fabiańskiego. Polski bramkarz odbił futbolówkę przed siebie, a ze strzałem nie zdążył blokowany przez obrońców Daniel James.

Manchester United najbliższy objęcia prowadzenia w pierwszej połowie był w 37. minucie. Czerwone Diabły wyprowadziły błyskawiczną akcję spod własnej bramki. Dean Henderson podał do Freda, ten szybko uruchomił Bruno Fernandesa, który prostopadłym zagraniem znalazł Greenwooda. Anglik ułożył sobie piłkę na lewej nodze i oddał kąśliwe uderzenie w kierunku dalszego słupka. Fabiański wyciągnął się jak struna, trącił futbolówkę i ta odbiła się od zewnętrznej części słupka.

Przed przerwą gospodarze mieli jeszcze jedną niezłą sytuację. W pole karne West Hamu dobrą piłkę dorzucił Fernandes. Kolejny strzał głową oddał Rashford i choć była to lepsza próba niż kilkanaście minut wcześniej, to za lekka, by zaskoczyć Fabiańskiego.

West Ham United w pierwszej połowie nie oddał ani jednego, nawet niecelnego, uderzenia na bramkę Hendersona. Z wyniku w przerwie to jednak David Moyes mógł być bardziej zadowolony.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Manchesteru United. Czerwone Diabły objęły prowadzenie w 53. minucie. Piłkę z rzutu rożnego w pole bramkowe posłał Bruno Fernandes. Tam do piłki skakał Scott McTominay, ale futbolówka ostatecznie odbiła się od głowy Craiga Dawsona i zaskoczyła Łukasza Fabiańskiego.

Jednobramkowe prowadzenie nie zadowalało Manchesteru United i gospodarze szukali kolejnego trafienia. W 60. minucie bliski szczęścia był Bruno Fernandes. Portugalczyk uderzył kąśliwie z 18 metrów po długim rogu, a kapitalną interwencję zanotował Fabiański, który utrzymał Młoty w grze.

W kolejnych minutach gra na Old Trafford nieco się otworzyła, bo West Ham United zaczął grać odważniej. Niezłą sytuację w szesnastce Czerwonych Diabłów po dośrodkowaniu Declana Rice’a, miał Jarrod Bowen. Anglik zdołał oddać groźny strzał głową, choć nawet gdyby pokonał Hendersona, to sędzia gola by nie uznał, bo piłkarz Młotów był na spalonym.

Manchester United był bliski zamknięcia meczu w 77. minucie. Czerwone Diabły wyprowadziły szybką kontrę, a w pole karne West Hamu wpadł Mason Greenwood. Anglik postawił na wariant siłowy i huknął z lewej nogi, ile miał tylko sił. Pomysł był dobry, wykonanie nieco gorsze – Greenwood trafił piłką w słupek.

Kilka minut później swoją okazję mieli gracze Młotów. Kombinacyjną akcję w polu karnym Manchesteru United przeprowadzili Saïd Benrahma i Manuel Lanzini. Piłka ostatecznie trafiła na jedenastym metrze do Tomáša Součka, strzał Czecha z bliskiej odległości został zablokowany przez Harry’ego Maguire’a.

Manchester United w końcówce nie spieszył się z wyprowadzaniem ataków i szanował korzystny wynik. W przeciwieństwie do meczu z AC Milanem udało się go dowieźć do końca. Czerwone Diabły zgarnęły więc trzy cenne punkty w Premier League.