Data: 13.02.2016 r.
Stadion: Stadium of Light

Sunderland: Mannone - Yedlin, O’Shea, Kone, van Aanholt, Kirchhoff (Rodwell 15'), Cattermole (Toivonen 86'), M'Vila, Khazri, N'Doye, Defoe (Borini 71')

Manchester United: De Gea - Darmian (Love 36'), Smalling, Blind, Borthwick-Jackson, Schneiderlin (Keane 86'), Carrick, Lingard (Depay 62'), Mata, Martial, Rooney

Manchester United poniósł porażkę w wyjazdowym meczu 26. kolejki angielskiej Premier League. Sunderland pokonał drużynę Louisa van Gaala 2:1 po bramkach Khazriego oraz uderzeniu Kone, po którym samobójczą bramkę strzelił De Gea. Jedynego gola dla Czerwonych Diabłów zdobył przed przerwą Anthony Martial.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo pechowo dla zawodników Manchesteru United. Darmian sfaulował Van Aanholta obok pola karnego. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Khazri. Piłkę pomiędzy nogami przepuścił Jermaine Defoe czym zaskoczył De Geę. Hiszpan nie zdołał już interweniować i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

W 11. minucie po stracie Darmiana zakotłowało się w polu karnym United. W sytuacji sam na sam znalazł się Defoe. Miał jednak tuż obok Smallinga, który skutecznie mu przeszkadzał i na szczęście zdołał wypchnąć Defoe do boku i zmusić go do błędu.

Kolejne minuty upływy pod znakiem dosyć chaotycznej i niegroźnej gry obu zespołów. Niezłą próbę strzelecką w 31. minucie zanotował Juan Mata. Hiszpan otrzymał podanie z boku od Rooneya i uderzył mocno lewą nogą. Mata trafił jednak prosto w Mannone.

W 39. minucie fani United nieco odetchnęli po akcji Martiala przeprowadzonej lewą flanką. Francuz dograł piłkę po ziemi w pole karne, futbolówka spadła pod nogi Maty, który uderzył ją mocno i technicznie. Bardzo dobrą interwencją popisał się Mannone, który wybił piłkę delikatnie do boku. Tam czaił się już jednak Martial, który ze stoickim spokojem podbił futbolówkę nad głową bramkarza i zmieścił ją w siatce z bardzo ostrego kąta.

Po przerwie raz za razem robiło się groźnie pod bramką Manchesteru United. W 54. minucie mocną piłkę na 5. metr dograł Cattermole. Piłkę w kierunku bramki trącił Defoe. Z opresji United uratował Daley Blind, który zrobił wślizg w odpowiednim momencie i zablokował uderzenie angielskiego napastnika.

Kilka minut później De Gea uratował Manchester United przed stratą gola. N’Doye dostał prostopadłe podanie ze środka pola, zbiegł w kierunku bramki MU i oddał mocny strzał po ziemi. Hiszpan błyskawicznie zareagował, wystawił nogą i stopą zablokował uderzenie napastnika Sunderlandu.

65. minuta to kolejne zagrożenie bramki ekipy Van Gaala. Po faulu Love’a, z rzutu wolnego naprzeciwko Davida stanął ponownie Khazri. Francuz uderzył mocno, ale De Gea popisał się pewną interwencją, wyłapując piłkę w locie.

Niedługo potem kolejną świetną sytuacją zaprzepaścił Juan Mata. Hiszpan otrzymał piłkę z lewej flanki od Depaya. Miał dosyć dużo miejsca, lecz po oddaniu strzału przed pomocnikiem wyrósł Jack Rodwell, który skutecznie zablokował mocne uderzenie Juana.

Ciągły napór na bramkę De Gei przyniósł Czarnym Kotów upragnioną bramkę. Z rzutu rożnego piłkę dogrywał Khazri, a niepilnowany Kone wyskoczył wysoko i na pełnej prędkości uderzył futbolówkę głową, która po koźle prześlizgnęła się pomiędzy rękami bramkarzowi United. Gol został zapisany na koncto De Gei, ponieważ piłka odbiła się jeszcze od łokcia bramkarz, gdy ten padał na murawę. Atakującego gracza Sunderlandu nie upilnował również Smalling.

Przed końcem meczu dwa dobre uderzenie oddał Memphis Depay. Pierwszy strzał z narożnika pola karnego zostało wybite przez Vito Mannone. Przy drugim strzale piłka musnęła łokieć Johna O’Shea w obrębie pola karnego. Zawodnicy ruszyli z pretensjami do arbitra, bo ten nie wskazał rzutu karnego.

Przed końcowym gwizdkiem, mocny strzał na bramkę De Gei oddał jeszcze Van Aanholt. Holender trafił jednak tylko w boczną siatkę.