Rui Patricio 73'
Data: 29.12.2020 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Telles (Shaw 46') – Matić, Pogba – Greenwood (Martial 64'), Fernandes (McTominay 90+), Rashford – Cavani

Wolverhampton: Patricio – Kilman, Coady, Saiss – Neves, Vitinha (Podence 55'), Moutinho, Hoever, Ait-Nouri – Traore, Neto (Silva 68')

Manchester United wygrał z Wolverhampton 1:0 (0:0) w 16. kolejce Premier League. Czerwone Diabły długo męczyły się z Wilkami, a zwycięstwo zapewniły sobie dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry! Gol Marcusa Rashforda dał United 3 punkty i pozycję wicelidera.

Manchester United wtorkowe spotkanie z Wolverhampton zaczął zdecydowanie i przez pięć minut nie dopuszczał do głosu zawodników Nuno Espirito Santo. Nie przełożyło się to natomiast na zagrożenie bramki Rui Patricio, bo choć Czerwone Diabły dochodziły pod szesnastkę Wilków, to w ich akcjach brakowało ostatniego podania lub strzału.

Jako pierwsi bramkę zaczęli ostrzeliwać zawodnicy Wolverhampton. Najpierw uderzenie z dystansu zanotował Pedro Neto, a później Vitinha. Obie próby były jednak za lekkie, aby zaskoczyć Davida de Geę. W 13. minucie nieco lepszy strzał zanotował Ruben Neves. Hiszpański golkiper United wypiąstkował jednak mocno uderzoną piłkę.

Piłkarze Manchesteru United momentami prezentowali bardzo efektowne akcje, ale kombinacyjne zagrania nie przekładały się na poważne zagrożenie pod bramką Wolves. To Wilki częściej straszyły De Geę. W 23. minucie do dośrodkowania Joao Moutinho doszedł Romain Saïss, zdołał lekko trącić futbolówkę, a ta odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

Manchester United najlepszą okazję w pierwszej połowie miał w 34. minucie. Czerwone Diabły długo klepały futbolówkę. Z prawego skrzydła na dalszy słupek w końcu dośrodkowanie posłał Mason Greenwood. Tam świetnie znalazł się Bruno Fernandes, ale pięciu metrów trafił w Rui Patrico. Z dobitką starał się pospieszyć Edinson Cavani, lecz nie zdołał oddać celnego strzału.

Wolverhampton mogło odgryźć się pięć minut później. Z rzutu wolnego dobrym dośrodkowaniem w szesnastkę popisał się Pedro Neto. Piłkę na ósmym metrze sprytnie trącił Saïss, ale czujność na krótkim słupku zachował De Gea. Dobra interwencja uchroniła Manchester United od straty bramki.

W przerwie spotkania Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na jedną zmianę. Kontuzjowanego Alexa Tellesa zastąpił Luke Shaw. Brazylijczyk w pierwszej połowie zanotował siedem dośrodkowań z lewego skrzydła – żadne z nich nie znalazło natomiast adresata.

Początek drugiej połowy nie przyniósł diametralnej zmiany w obrazie gry. Ani Manchester United, ani Wolverhampton nie zamierzały rzucać wszystkich sił do ataków. Zawodnicy starali się cierpliwie rozgrywać akcje, a gdy przyspieszali lub próbowali niekonwencjonalnych zagrań, to notowali straty.

W 64. minucie niecelny strzał zanotował Marcus Rashford. Anglik dobrze doszedł do dośrodkowania Fernandesa, posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później na placu gry zameldował się Anthony Martial, który zastąpił Masona Greenwooda.

W 69. minucie Czerwone Diabły przez chwilę cieszyły się z bramki otwierającej wynik meczu. Piłkę do siatki Wolves wpakował z bliskiej odległości Edinson Cavani. Urugwajczyk w momencie zagrania Erica Bailly’ego, po dośrodkowaniu Luke’a Shawa z rzutu rożnego, był jednak na pozycji spalonej.

Kilka minut później niezłą próbę zza pola karnego zanotował Paul Pogba. Francuz kropnął bardzo mocno, a dobrą interwencję zanotował Patricio. W 77. minucie Czerwone Diabły ładnie rozklepały defensywę Wolves za sprawą Fernandesa i Pogby. Francuz wyłożył piłkę do Martiala przed szesnasty metr, ten niestety uderzył bardzo niecelnie.

W 81. minucie defensywę Manchesteru United postraszył Rayan Aït-Nouri. Francuz dostał podanie nad linią obrony gospodarzy, podciągnął piłkę w pole karne, uderzył z ostrego kąta, a kolejną świetną interwencję zanotował De Gea.

W końcówce Czerwone Diabły miały przewagę w posiadaniu piłki, ale wydawało się, że mecz zakończy się remisem. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry daleką piłkę w pole karne Wolves posłał Bruno Fernandes. Do futbolówki dopadł Marcus Rashford, chwilę zwolnił akcję, zdecydował się na uderzenie w krótki róg, piłka odbiła się po drodze od Saïssa i wpadła do bramki Wolves! Manchester United zainkasował komplet punktów w swoim ostatnim meczu 2020 roku.