2' Mbaye Diagne
37' Conor Gallagher
61' Kyle Bartley
79' Ainsley Maitland-Niles
85' Robert Snodgrass
89' Mbaye Diagne
Bruno Fernandes 44'
Godzina: 15:00
Data: 14.02.2021 r.
Stadion: The Hawthorns

West Bromwich: Johnstone – Peltier (Furlong 46'), Ajayi, Bartley, Townsend – Yokuslu (Livermore 67') – Snodgrass (Phillips 87'), Maitland-Niles, Gallagher, Pereira – Diagne

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Fred (Van de Beek 79') – Rashford, Fernandes, Martial (Greenwood 66') – Cavani

Manchester United zremisował z West Bromwich Albion 1:1 (1:1) w 24. kolejce Premier League. Czerwone Diabły zanotowały kolejny rozczarowujący występ na ligowych boiskach i straciły punkty z kandydatem do spadku.

Manchester United mecz na The Hawthorns zaczął w możliwie najgorszy sposób. Czerwone Diabły już od 2. minuty spotkania musiały gonić wynik. Z prawego skrzydła piłkę na szósty metr posłał Conor Callagher. Tam do podania doszedł Mbaye Diagne, który strzałem głową pokonał Davida de Geę. Napastnik West Bromwich mocno pracował rękami, aby dojść do sytuacji strzeleckiej. Ani sędzia, ani VAR, nie dopatrzyli się jednak przewinienia Senegalczyka na Victorze Lindelofie, choć Szwed mocno oberwał dłonią w twarz.

Stracony gol nie podziałał mobilizująco na piłkarzy Manchesteru United. West Bromwich grało niezwykle ambitnie i nie dopuszczało Czerwonych Diabłów do sytuacji strzeleckich. Dwie lekkie próby zza pola karnego zanotował Fred. Pierwsze uderzenie Brazylijczyka zostało zablokowane, a drugie pewnie obronił Sam Johnstone.

W 27. minucie gospodarze mieli drugą znakomitą okazję. Tym razem piłkę z lewego skrzydła zagrywał Conor Tonwsend, a pojedynek powietrzny z Lukiem Shawem wygrał Robert Snodgrass. Szkot oddał strzał głową i zmusił do wielkiego wysiłku De Geę. Hiszpan zanotował efektowną interwencję.

Manchesterowi United nie szło, ale strzelecką niemoc udało się przełamać przed przerwą. Po składnej akcji gości piłkę spod linii końcowej na jedenasty metr posłał Shaw. Tam do efektownego woleja złożył się Bruno Fernandes i uderzeniem z lewej nogi doprowadził do remisu!

Czerwone Diabły drugą połowę zaczęły lepiej niż pierwszą część spotkania. Po zmianie stron jako pierwsi naprawdę groźną akcję zakończoną strzałem przeprowadzili gospodarze. W 54. minucie Ainsley Maitland-Niles zagrał dobrą piłkę w szesnastkę do Matheusa Pereiry, ten uderzył mocno po długim rogu i pomylił się o około metr. Kilka minut później mieliśmy odpowiedź Manchesteru United – ze strzałem Bruno Fernandesa zza pola karnego pewnie poradził sobie Johnstone.

W 62. minucie piłkarze Manchesteru United przez chwilę cieszyli się z rzutu karnego. W szesnastce West Bromwich po starciu z Semim Ajayim upadł Harry Maguire. Sędzia Craig Pawson wskazał na jedenastkę, a następnie podbiegł do monitora, aby przeanalizować sytuację. Po obejrzeniu kilku powtórek wycofał się ze swojej pierwszej decyzji. Czy słusznie? Decyzja arbitra nie po raz pierwszy w niedzielę wzbudziła kontrowersję.

W 70. minucie Czerwone Diabły były bliskie objęcia prowadzenia. Do sytuacji strzeleckiej doszedł wprowadzony z ławki Mason Greenwood. Anglik chciał sprytnym uderzeniem po ziemi zaskoczyć Johnstone’a, ale ten zanotował dobrą interwencję nogami. Z dobitką pospieszył McTominay, lecz strzał Szkota został wybity niemal z linii bramkowej.

W 78. minucie było niebezpiecznie w szesnastce Czerwonych Diabłów. Maguire stracił piłkę na rzecz Mbaye Diagne i Senegalczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z De Geą. Hiszpan obronił pierwszy strzał napastnika West Bromwich, a następnie zanotował dobrą interwencję przy natychmiastowej dobitce. Maguire mógł odetchnąć z ulgą.

W 88. minucie gospodarze mieli piłkę meczową. Do dośrodkowania z prawego skrzydła na piątym metrze doszedł Diagne. Senegalczyk oddał strzał, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Manchester United w końcówce rzucił wszystkie siły, aby zdobyć wyrównującą bramkę. Czerwonym Diabłom nie udało się jednak znaleźć sposobu na skutecznie broniących się piłkarzy Sama Allardyce’a. Bliski szczęścia był Harry Maguire, ale piłka po strzale Anglika głową trafiła w słupek po kapitalnej interwencji Johnstone'a...