3' Juan Mata
35' Marouane Fellaini
49' Marouane Fellaini
86' Romelu Lukaku
-
Data: 30.09.2017 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Smalling, Young, Matić, Fellaini, Mata (Herrera 77'), Mychitarian (Lingard 66'), Rashford (Martial 72'), Lukaku

Crystal Palace: Hennessey - Ward, Sakho, Delaney, Van Aanholt, Townsend, Milivojevic, Cabaye, Schlupp (McArthur 68'), Puncheon (Riedewald 68'), Sako (Ladapo 74')

Manchester United pewnie pokonał Crystal Palace 4:0 (2:0) w meczu 7. kolejki Premier League. Piłkarze Jose Mourinho nie dali ekipie Orłów żadnych szans. Na listę strzelców wpisali się Marouane Fellaini, Juan Mata oraz Romelu Lukaku.

Manchester United ponownie rozpoczął spotkanie od szybko strzelonego gola. W 3. minucie meczu Marcus Rashford prostym dryblingiem uwolnił się spod opieki przeciwników i wystawił piłkę na czysto do nabiegającego Maty. Hiszpan uderzył celnie i mocno, dając prowadzenie ekipie z Old Trafford.

Po bramce przez długi okres żadna z ekip nie była w stanie wypracować naprawdę groźnej akcji. Dopiero w 32. minucie Sako oddał bardzo mocny strzał z narożnika pola karnego, po bardzo ładnej klepce i prostopadłym podaniu z drugiej linii. De Gea jednak zdołał sparować uderzenie rywala.

W 35. minucie Manchester United podwyższył prowadzenie za sprawą Marouane’a Fellainiego. Belg zamknął bardzo dobre dośrodkowanie Ashleya Younga z boku pola karego i na około 5. metrze dostawił tylko nogę do opadającej piłki.

Przed przerwą ekipa Jose Mourinho miałą jeszcze dwie dobre sytuacje strzeleckie. Najpierw Chris Smalling uderzał głową po dośrodkowaniu od Mychitariana. Anglik chybił zaledwie od kilkanaście centymetrów. Chwilę potem Rashford uderzał z ostrego kąta, po tym jak Lukaku przedłużył głową dośrodkowanie z przeciwległej strony. Marcus nie zdołał jedna wcisnąć futbolówki pomiędzy nogę Hennesseya a słupek bramki Crystal Palace.

Po przerwie po raz pierwszy kibice na Old Trafford poderwali się z krzesełek, gdy Rashford próbował uderzać bezpańską piłkę sprzed pola karnego. Anglik został jednak skutecznie zablokowany.

Akcja z 49. minuty Manchesteru United znalazła już swoje zakończenie w siatce bramki Crystal Palace. Marcus wbił futbolówkę mocno w pole karne przed bramkę z rzutu wolnego, a tam świetnie odnalazł się Fellaini, który pomiędzy 2 rywalami i bramkarzami zdołał uderzyć piłkę głową o po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców.

Ashley Young próbował pokonać Hennesseya mocnym uderzeniem z linii pola karnego w 58. minucie. Anglik uderzał po odegraniu piłki od Henricha. Strzał Younga pewnie złapał przy ziemi goalkeeper gości.

Czwartą bramkę dla United w 71. minucie mógł wpakować Romelu Lukaku. Akcja rozpoczęła się od podania Maticia do Lingarda. Anglik został powalony przez rywala, a napastnik Diabłów zgarnął turlającą się piłkę. Lukaku po chwili oddał strzał stojąc frontem do bramkarza Palace, ale chybił o kilkanaście centymetrów.

W 78. minucie rozmiary porażki próbował zmniejszyć Towsend. Zawodnik Crystal Palace strzelał bezpośrednio na bramkę De Gei z rzutu wolnego po faulu Fellainiego. Strzał zawodnika gości minął jednak bramkę Hiszpana i dobre pół metra.

Wydawało się, że tempo gry spadło już na tyle, że wynik spotkania się już nie zmieni. W 86. minucie Herrera zagrał jednak dobrą, prostopadłą piłkę do atakującego Martiala. Francuz zagrał wzdłuż linii bramkowej, piłkę pod nogą przepuścił Lingard, a niepilnowany Lukaku wbił futbolówkę z kilku metrów do pustej bramki.