Michael Hefele 64'
Data: 03.02.2018 r.

Manchester United: De Gea – Valencia, Smalling, Rojo, Shaw – Matić, McTominay – Mata (Rashford 71'), Lingard (Pogba 65'), Sanchez – Lukaku (Martial 77')

Huddersfield Town: Loessl – Hadergjonaj, Schindler (Hefele 59'), Zanka, Kongolo – Smith, Van La Parra (Ince 70'), Billing (Mooy 33'), Hogg – Quaner, Depoitre

Manchester United pokonał Huddersfield Town 2:0 (0:0) w 26. kolejce Premier League. Czerwone Diabły długo męczyły się z beniaminkiem, ale dzięki bramkom Romelu Lukaku i Alexisa Sancheza trzy punkty zostały na Old Trafford.

Jose Mourinho dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United. Portugalczyk posadził na ławce rezerwowych m.in. Paula Pogbę, który zanotował kiepski występ w starciu z Tottenhamem (0:2). Miejsce Francuza zajął młody Scott McTominay.

Spotkanie na Old Trafford poprzedziła przejmująca minuta ciszy. W ten sposób klub upamiętnił ofiary katastrofy monachijskiej, która miała miejsce 6 lutego 1958 roku. Zawodnicy United z tej okazji założyli także czarne opaski.

Manchester United pierwszą groźną akcję przeprowadził w 8. minucie, a konkretniej zrobił to Jesse Lingard. Anglik ruszył z piłką na bramkę rywala z własnej połowy. Podprowadził futbolówkę pod linię szesnastu metrów, uderzył jednak w środek bramki.

W kolejnych minutach Czerwone Diabły cierpliwie rozgrywały piłkę, nie przekładało się to natomiast na zagrożenie pod bramką Huddersfield. W 27. minucie publiczności na Old Trafford pokazał się Alexis Sanchez. Chilijczyk, który nie był widoczny na początku spotkania, zdecydował się na kąśliwe uderzenie zza pola karnego. Świetną interwencją w bramce popisał się jednak Jonas Loessl.

W pierwszej połowie zawodnicy Jose Mourinho nie stworzyli już sobie klarownej sytuacji podbramkowej, choć niemal cały czas byli przy piłce. W pewnym momencie procent posiadania futbolówki wynosił aż 80% na korzyść United.

Drugą połowę Czerwone Diabły chciały zacząć mocnym akcentem i znacząco podkręciły tempo. Dwukrotnie na bramkę The Terriers strzelał Sanchez, ale był blokowany. Niecelne uderzenie zanotował też Jesse Lingard.

W 55. minucie w końcu udało się przerwać strzelecką niemoc pod bramką gości. Akcję dobrym przechwytem zainicjował Matić. Serb zagrał błyskawicznie na lewą stronę do Juana Maty, ten precyzyjnie dośrodkował na siódmy metr do Romelu Lukaku, który strzałem z woleja z lewej nogi w krótki róg dał Manchesterowi United prowadzenie.

W 68. minucie Czerwone Diabły zdobyły drugą bramkę. W polu karnym sfaulowany został Alexis Sanchez. Chilijczyk sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość i otworzyć swoje konto bramkowe w Manchesterze United. Strzał Alexisa z jedenastu metrów obronił jednak Loessl. Na szczęście dla Sancheza wypuścił piłkę przed siebie i ten mógł po błyskawicznej dobitce skierować futbolówkę do siatki.

Po bramce Sancheza obraz gry nie uległ zmianie. Manchester United nadal kontrolował wydarzenia na boisku, a Huddersfield było cofnięte bardzo głęboko. W końcówce dobrą okazję na swojego drugiego gola miał Alexis. Chilijczyk zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie został powstrzymany przez gracza Huddersfield.