32' Gareth Barry 32'
89' Leighton Baines 89'
90' Romelu Lukaku 90'
Stadion: Goodison Park

Everton FC: Stekelenburg - Baines, Williams, Funes Mori, Coleman (Holgate 67'), Barry, Cleverley (Deulofeu 65'), Gana, Bolasie (Valencia 69'), Mirallas, Lukaku

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Rojo, Darmian, Carrick, Herrera, Mychitarian (Fellaini 86'), Pogba, Martial (Rashford 82'), Ibrahimović

Manchester United zremisował na wyjeździe z Evertonem 1:1 (1:0) w 14. kolejce Premier League. Czerwone Diabły długo prowadziły na Goodison Park po pięknym golu Zlatana Ibrahimovicia. W końcówce spotkania z rzutu karnego stan rywalizacji wyrównał Leighton Baines. To szósty ligowy remis ekipy Mourinho w sezonie 2016/2017.

Jose Mourinho dokonał dwóch zmian w porównaniu do ostatniego, pucharowego starcia z West Hamem United (4:1). Matteo Darmian i Paul Pogba pojawili się w wyjściowej jedenastce w miejsce kontuzjowanego Luke'a Shawa i zawieszonego za kartki Wayne'a Rooneya. Na ławce rezerwowych zasiadł natomiast Eric Bailly, który od październikowego meczu z Chelsea leczył kontuzję kolana.

Spotkanie na Goodison Park od początku nie przypominało starcia z Młotami. Piłkarze Mourinho nie atakowali z taką intensywnością, jak w środę, dużo było niedokładnych zagrań, a strzałów na obie bramki jak na lekarstwo.

Impas na stadionie Evertonu trwał do 42. minuty. Wówczas piłkę nad drugą linią zagrał Anthony Martial. Z bramki The Toffees niespodziewanie wyszedł Maarten Stekelenburg, co zauważył Zlatan Ibrahimović i błyskawicznie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka przeleciała nad holenderskim bramkarzem, odbiła się od poprzeczki, od słupka, zatańczyła na linii i ostatecznie ją minęła. Było 1:0 dla Czerwonych Diabłów.

Tuż po objęciu prowadzenia kolejną szansę miał Martial. Francuz strzelił zza pola karnego, tym razem Stekelenburg pewnie złapał piłkę.

W 52. minucie mogło być 1:1. Romelu Lukaku zagrał na jeden kontakt z Kevinem Mirallasem, ten drugi wjechał w pole karne United, uderzył niezwykle mocno na bramkę De Gei, który instynktowną interwencją uratował gości od straty bramki.

Kilka minut później zagotowało się w polu karnym Evertonu. Najpierw strzał Henricha Mychitariana został zablokowany, następnie piłkę na szósty metr dograł Michael Carrick, tam skakał do niej Paul Pogba i Seamus Coleman. Futbolówka spadła jednak pod nogi Andera Herrery. Hiszpan huknął mocno z lewej nogi, piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

W kolejnych minutach gra na Goodison Park wyraźnie straciła płynność. Everton atakował bardzo nieporadnie, Manchester United dobrze się bronił, nie wyprowadzał natomiast groźnych akcji na bramkę The Toffees.

W 74. minucie kolejną bardzo dobrą interwencję zanotował David de Gea. Hiszpan tym razem z trudem powstrzymał potężny strzał Idrissy Gueye'a zza pola karnego. Everton był coraz bliżej wyrównującej bramki na Goodison Park.

Czarny scenariusz zrealizował się w 88. minucie. Marouane Fellaini, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko, sfaulował w polu karnym Gueye'a i sędzia Michael Olivier bez chwili wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Leighton Baines i choć De Gea wyczuł jego intencje, to uderzył nie do obrony.

Everton po wyrównaniu stanu gry chciał pójść za ciosem. W doliczonym czasie gry potężne uderzenie na bramkę De Gei posłał Baines. Tym razem Hiszpan powstrzymał uderzenie Anglika. Emocji na Goodison Park nie brakowało do ostatniego gwizdka. Więcej bramek już jednak nie padło.