76' Roy Paulour Darren Fletcher 9'
Ryan Giggs 78'
Godzina: 18:30
Data: 01.01.2005 r.
Stadion: Riverside Stadium

Man Utd: Carroll - P. Neville, Silvestre, Ferdinand, Heinze – Ronaldo(Djemba Djemba 74’), Keane, Fletcher, Giggs(Bellion 82') - Scholes, Smith

Middlesbrough: Schwarzer - Reiziger, Southgate, Cooper, Queudrue - Parlour, Zenden, Downing, Doriva - Hasselbaink, Job(Nemeth 62')

Dziś, pierwszego dnia Nowego 2005 Roku, Manchester United pojechał na Riverside Stadium w celu wywalczenia trzech punktów w spotkaniu z tamtejszym Middlesbrough. Wcześniej swoje spotkania rozegrali już rywale United w walce o tytuł. Chelsea wygrała swój mecz 1-0 a Arsenal pokonał Charlton 3-1. Ważna więc była wygrana w dzisiejszym meczu. Pod nieobecność Rooneya który został zawieszony, rolę partnera Smitha w ataku pełnił Paul Scholes. W środku zaś zastąpił go Darren Fletcher który tworzył duet środkowych pomocników z Keano. Zapraszam do przeczytania poniższej relacji.

Spotkanie rozpoczęli gracze gospodarzy którzy już do początku próbowali ataków na bramkę Carrolla. W 2 minucie akcja Downinga ale jego dośrodkowanie w pole karne okazało się za mocnym. Potem stopniowo inicjatywę przejęli gracze United. Ataki Giggsa i kolegów były jednak zatrzymywane, najczęściej faulem. Swoich sił próbował też Cristiano Ronaldo ale jego strzały okazywały się niewystarczające aby móc pokonać Schwarzera.

W 9 minucie spotkania piłkę do siatki pakuje Darren Fletcher. Asystę zaliczył Ryan Giggs który wyprowadził atak drużyny United i dobrze podał piłkę z lewego skrzydła do wbiegającego Darrena. Fletcher nie zmarnował sytuacji i pewnie uderzył zdobywając gola.

Jak przystało na Manchester United jedna bramka nie zaspokoiła apetytów „Diabłów” i Ci pokrzepieni golem Fletchera ruszyli do dalszych ataków. Chwilę po rozpoczęciu ponownie dośrodkowywał Giggs do Smitha ale Schwarzer piąstkuje piłkę. W 14 minucie akcja Boro, Job próbował dryblingu ale Keano skutecznie go powstrzymuje. Potem kolejna akcja Hasselbainka ale jego dośrodkowanie zablokowane.

W 17 minucie strzał Giggs’a ale było to fatalne uderzenie Walijczyka, które poszybowało wysoko nad poprzeczką. Chwilę później kolejna próba dryblingu Joba, tym razem Phil Neville i Fletcher zabierają mu piłkę. Ostro grał Parlour który faulował Heinze, później jednak Gabriel oddaje byłemu graczowi Arsenalu.

W 24 minucie korner wykonuje Scholes który dośrodkowuje do Silvestre, Francuz nie miał jednak możliwości do oddania strzału. Minutę później Downing w kontrataku ale wracający za nim Silvestre wybija mu piłkę. Jednak chwilę później piłkę Scholesowi odbiera Zanden ale nic z tej akcji nie wychodzi. W 28 minucie kolejna kontra Zendena ale jego strzał daleki od ideału.

Ostatni kwadrans gry stracił trochę na polocie za to obie drużyny grały ostrzej. W 37 minucie podanie do Smitha, sędzia jednak przerywa grę sądząc iż Alan zatrzymuje piłkę ręką. W 39 minucie kontra United, ale tuż przed linią pola karnego faulowany któryś z graczy MU. Rzut wolny w wykonaniu Ronaldo nie znalazł drogi do bramki.

Do końca pierwszej części gry nic już się nie zmieniło. Pierwsze 45 minut przeważały „Diabły” strzelając szybką bramkę w 9 minucie. Większego zagrożenia nie stworzyli zawodnicy Boro stąd niskie statystki dla gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian kadrowych, tak więc United i Boro grają tymi samymi co w pierwszej połowie składami. Widać że trener Boro powiedział kilka mocnych słów w przerwie, gdyż teraz gospodarze są ciągle przy piłce. Dobrze w obronie Neville który zatrzymał gracza Middlesbrough.

W 59 minucie korner dla Manchesteru United. Ronaldo próbował zagrać do Smitha ale ten nie doszedł do podania. Ale korner niewykorzystany przez Giggsa. Chwilę później zmiana w szeregach Boro. Szilard Nemeth wchodzi w miejsce Job'a. W 63 minucie kolejny faul Parloura na Heinze. W 65 minucie dobra akcja w wykonaniu Ronaldo. Najpierw odzyskuje piłkę po stracie na rzecz Zendena, podaje do Scholesa i uderza, jednak strzał za słaby.

W 75 minucie akcja Ronaldo i Scholesa, jednak wrzutka Paula minęła bramkę. Chwilę później dobre prostopadłe zagranie do Ronaldo jednak Portugalczyk podaje niecelnie. Minutę później prawym skrzydłem biegł Job ale powstrzymany przez Heinze. W 75 minucie dośrodkowanie do Downinga ale zagranie przecina Ferdinand wybijając na róg.

Na około kwadrans przed końcem brutalny faul na Ronaldo. Żółtą kartkę otrzymał Paulour który już wcześniej faulował graczy MU. Morrison w miejsce Morivy w zespole gospodarzy A w naszej drużynie Ronaldo zastąpiony przez Djembe-Djembe.

W 78 minucie gola zdobywa Ryan Giggs. Dobrze w tej akcji spisał się Djemba-Djemba który asystował przy bramce Walijczyka. Lewoskrzydłowy United po minięciu obrońcy M'Boro pewnie umieścił piłkę w siatce!.

Jednak Ryan Giggs został kontuzjowany w którymś ze starć. Zmienia go David Bellion w 82 minucie meczu. Trzy minuty później Bellion na spalonym. W końcówce jeszcze strzał zawodnika Boro odbija się do gracza MU ale to nie przeszkadza Carrollowi w złapaniu piłki.

Do końca spotkania już nic się nie zmienia, Manchester United pewnie zdobywa 3 punkty i dalej goni przodujące Chelsea i Arsenal.