9' Bruno Fernandes
54' Nemanja Matić
61' Cristiano Ronaldo [K]
72' Raphael Varane
-
Data: 02.05.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Varane, Telles – McTominay, Matić (Fred 71') – Elanga (Cavani 75'), Fernandes, Mata (Jones 75') – Ronaldo

Brentford: Raya – Ajer, Roerslev, Jansson, Sorensen, Henry – Janelt (Da Silva 71'), Norgaard (Jensen 71'), Eriksen – Mbuemo (Wissa 78'), Toney

Manchester United pokazał się z dobrej strony w ostatnim meczu na Old Trafford w sezonie 2021/2022. Czerwone Diabły w poniedziałkowy wieczór pokonały Brentford 3:0 (1:0) w spotkaniu 35. kolejki Premier League.

Ralf Rangnick dokonał jednej zmiany w składzie Manchesteru United w porównaniu do meczu z Chelsea (1:1). Spotkanie od pierwszej minuty rozpoczął Juan Mata, dla którego był to pożegnalny występ na Old Trafford. Hiszpan po zakończeniu sezonu opuści Teatr Marzeń.

Manchester United nieźle zaczął poniedziałkowe spotkanie. Już w 3. minucie przed szansą na otworzenie wyniki meczu stanął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dostał bardzo dobrą podanie na trzynastym metrze od Diogo Dalota, przyjął futbolówkę, lecz nie zdołał oddać strzału.

Sześć minut później Czerwone Diabły cieszyły się z pierwszego gola. Diogo Dalot zagrał prostopadłą piłkę do Anthony’ego Elangi. Szwed wycofał futbolówkę spod linii końcowej do Bruno Fernandesa, który mocnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Brentford chciał szybko zareagować na straconego gola. W 11. minucie mocny strzał zza pola karnego oddał Christian Eriksen. Uderzenie sprawiło nieco problemów Davidowi de Gei, ten ostatecznie złapał piłkę. Kilkanaście minut później niezłą okazję miał Ivan Toney – strzelił głową nad poprzeczką.

Manchester United mógł podwyższyć na 2:0 w 32. minucie. Kapitalną akcję skonstruowali Cristiano Ronaldo i Juan Mata. Portugalczyk odegrał efektownie piętką do Hiszpana, ten strzelił w krótki róg, lecz uderzył piłkę obok bramki.

Tuż przed przerwą futbolówkę do siatki Brentfordu posłał Cristiano Ronaldo. Tym razem role się odwróciły i Portugalczyk dostał na szesnastym metrze podanie od Juana Maty. CR7 płaskim strzałem zaskoczył Davida Rayę, lecz radość z gola nie trwała długo. Sędzia Chris Kavanagh po analizie VAR nie uznał bramki, bo Ronaldo w momencie podania był na nieznacznym spalonym. Gra Czerwonych Diabłów w pierwszej połowie mogła się podobać.

Po zmianie stron w 50. minucie znów zapachniało bramką dla Manchesteru United. Do akcji ofensywnej Czerwonych Diabłów podłączył się Diogo Dalot, wymienił podanie z Cristiano Ronaldo i stanął oko w oko z bramkarzem Brentfordu. Raya strącił futbolówkę na poprzeczkę, gola jednak i tak by nie było, bo CR7 w momencie podania od Dalota był na spalonym.

Kilka minut później przed świetną okazją stanął Bruno Fernandes. Portugalczyk otrzymał znakomite podanie od Nemanji Maticia, miał przed sobą tylko bramkarza Brentfordu, uderzył mocno po długim roku, lecz pomylił się o dobry metr.

Brentford sporadycznie zagrażał bramce Davida de Gei. W grze The Bees coś drgnęło w 55. minucie. Kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego oddał Christian Eriksen. Po chwili do sporego wysiłku został zmuszony David de Gea – Hiszpan obronił nogami strzał Ivana Toneya w długi róg.

W 61. minucie Manchester United dopiął swego za sprawą Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wpadł w szesnastkę Brentfordu i został sfaulowany przez Rico Henry’ego. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Do piłki na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem w lewy róg podwyższył na 2:0!

Manchester United definitywnie rozstrzygnął losy poniedziałkowej rywalizacji w 71. minucie. Czerwone Diabły miały rzut rożny – piłkę w pole karne Brentfordu posłał Alex Telles. W szesnastce gości dobrze znalazł się Raphael Varane i strzałem z woleja posłał piłkę do siatki. Piłkarze Ralfa Rangnicka wygrywali już 3:0 i stało się jasne, że komplet punktów zostanie na Old Trafford.

W kolejnych minutach Ralf Rangnick dał szansę pożegnać się z kibicami w Teatrze Marzeń kilku zawodnikom. Z boiska zeszli Juan Mata i Nemanja Matić. Na placu gry pojawili się natomiast Edinson Cavani i Phil Jones. Żadnego z tych zawodników prawdopodobnie nie zobaczymy w nowym sezonie w Manchesterze United.

Czerwone Diabły kolejne ligowe spotkanie rozegrają w sobotę 7 maja. Rywalami Manchesteru United na The Amex będzie ekipa Brighton & Hove Albion.