44' Bruno Fernandes
45' Scott McTominay
52' Cristiano Ronaldo
70' Cristiano Ronaldo (K)
Emile Smith Rowe 16'
Martin Odegaard 55'
Godzina: 21:15
Data: 02.12.2021 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Maguire, Telles – McTominay, Fred – Sancho, Fernandes (Van de Beek 90'), Rashford (Lingard 79') – Ronaldo (Martial 88')

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Martinelli, Partey, Elneny, Smith-Rowe (Saka 71') – Odegaard (Nketiah 79') – Aubameyang (Lacazette 79')

Manchester United pokonał Arsenal 3:2 (1:1) w szlagierze 14. kolejki Premier League. Spotkanie na Old Trafford miało bardzo emocjonujący przebieg – nie brakowało kontrowersji, bramek, walki i ciekawych akcji. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, a jednego gola dołożył Bruno Fernandes. Czerwone Diabły po raz ostatni wystąpiły pod wodzą tymczasowego menadżera Michaela Carricka.

Spotkanie na Old Trafford rozpoczęło się od zdecydowanych ataków Arsenalu. Kanonierzy w pierwszych minutach zepchnęli Manchester United pod bramkę i raz po raz mieli rzuty rożne. Po jednym z bliski wpakowania piłki do siatki był Ben White. Uderzenie defensora Kanonierów praktycznie z linii bramkowej wybił Marcus Rashford.

Manchester United pierwszy strzał oddał w 8. minucie. Zza pola karnego na dość zaskakujące uderzenie zdecydował się Diogo Dalot, który w czwartkowy wieczór zajął miejsce kontuzjowanego Aarona Wana-Bissaki. Uderzenie Portugalczyka nie mogło zaskoczyć bramkarza Arsenalu.

W 14. minucie Arsenal objął prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. Goście mieli rzut rożny. W polu bramkowym na Davida de Geę nadepnął Fred i Hiszpan upadł na murawę. Gra była jednak kontynuowana, a strzał zza pola karnego do niestrzeżonej bramki oddał Emile Smith Rowe. Sędzia Martin Atkinson skonsultował całe zajście z VAR-em i uznał gola. Bramka może została zdobyta zgodnie z przepisami, ale na pewno nie w duchu fair play.

Piłkarze Manchesteru United byli wyraźnie poirytowani całą sytuacją i chcieli szybko wrócić do gry. Choć często przedostawali się pod bramkę Arsenalu, to Aaron Ramsdale nie był zmuszany do wielkiego wysiłku. Próby strzału w ekipie Czerwonych Diabłów podejmował nawet Harry Maguire.

Do remisu udało się doprowadzić w 44. minucie spotkania. Dobrą akcję na lewym skrzydle zawiązali Jadon Sancho i Marcus Rashford. Sancho podał następnie do niepilnowanego Freda, który przytomnie zagrał na dziesiąty metr do Bruno Fernandesa. Portugalczyk płaskim strzałem nie dał szans Ramsdale’owi!

Po zmianie stron obserwowaliśmy bardzo emocjonujący początek drugiej połowy. Jako pierwsi swoją szansę mieli piłkarze Arsenalu, którzy egzekwowali rzut rożny. Do dośrodkowania Martina Odegaarda doszedł Garbiel i oddał strzał głową z siedmiu metrów. Fantastyczną paradę zanotował David de Gea. Akcja następnie błyskawicznie przeniosła się na połowę Arsenalu. Mocny strzał z ostrego kąta oddał Cristiano Ronaldo, a świetną interwencję zanotował Ramsdale. Oba zespoły pokazały, że chcą walczyć o pełną pulę.

W 52. minucie Manchester United objął prowadzenie. Marcus Rashford dostał dobrą piłkę na prawym skrzydle od Diogo Dalota. Anglik zauważył w szesnastce Cristiano Ronaldo i zagrał precyzyjnie na siódmy metr. Tam Portugalczyk przytomnie dołożył nogę, skierował futbolówkę w długi róg i tym razem nie dał szans Ramsdale’owi!

Manchester United z prowadzenia cieszył się… trzy minuty. Kanonierzy przeprowadzili bliźniaczą akcję do tej, po której Czerwone Diabły trafiły do siatki chwilę wcześniej. W roli dogrywającego z prawego skrzydła wystąpił Gabriel Martinelli, a akcję precyzyjnym strzałem w długi róg z piętnastu metrów wykończył Martin Odegaard.

Po szybkiej wymianie ciosów temperatura spotkania na Old Trafford nieco spadła. W 65. minucie czujnością w bramce Manchesteru United musiał wykazać się David de Gea. Mocny strzał z ostrego kąta oddał Pierre-Emerick Aubameyang, ale hiszpański golkiper zdołał wypiąstkować piłkę.

W 70. minucie Manchester United znów objął prowadzenie! W polu karnym Arsenalu sfaulowany przez Odegaarda został Fred. Sędzia Martin Atkinson początkowo nie odgwizdał przewinienia Norwega, ale dostał sygnał z VAR-u. Po analizie na przyboiskowym monitorze wątpliwości nie było – Odegaard spóźnił wślizg. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Cristiano Ronaldo i mocnym strzałem w środek bramki nie dał szans Ramsdale’owi.

W końcówce meczu częściej przy piłce utrzymywali się piłkarze Arsenalu. Kanonierzy bliscy doprowadzenia do remisu byli w 87. minucie. W ostatniej chwili groźny strzał Bukayo Saki zablokował Fred. Czerwone Diabły korzystnego wyniku nie oddały do samego końca i grudzień zaczęły od zainkasowania trzech punktów.