Data: 14.10.2017 r.
Stadion: Anfield

Liverpool FC: Mignolet - Gomez, Matip, Lovren, Moreno - Henderson, Wijnaldum, Can, Salah (Oxlade-Chamberlain 78'), Coutinho (Sturridge 78') - Firmino (Solanke 87')

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Smalling, Darmian - Herrera, Matić - Young (Lindelof 90'), Mychitarian (Lingard 63'), Martial (Rashford 65') - Lukaku

Manchester United zremisował w wyjazdowym starciu z Liverpoolem 0:0. Victor Lindelof zaliczył swój debiut w Premier League.

Pierwsza połowa meczu na Anfield pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem United zdecydowanie należała do gospodarzy. Podopieczni Jurgena Kloppa przez większość czasu kontrolowali grę i stwarzali więcej zagrożeń pod bramką Davida De Gei.

W 10. minucie byliśmy świadkami mocnego strzału z dystansu Matipa po indywidualnym rajdzie gracza Liverpoolu. Uderzenie na szczęście United poleciało wysoko ponad bramką. Chwilę potem Wijnaldum strzelał z dużej odległości lewą nogą po zmyleniu jednego defensora united. De Gea złapał skutecznie piłkę tuż przy ziemi.

Po pół godziny gry, Matic był bliski zaskoczenia wszystkich pięknym wolejem sprzed pola karnego po złym wybiciu Lovrena. Serb chybił jednak o około pół metra. To mogła być przepiękna bramka pomocnika Manchesteru United.

Kilka minut później to Liverpool był bliski świętowania zdobytej bramki. Firminho zwiódł rywali przy linii bocznej i zagrał do Matipa. Ten uderzył z bliskiej odległości, ale De Gea instynktownie obronił strzał lewą stopą. Dobijać próbował jeszcze Salah, ale Egipcjanin strzelił tuż obok słupka bramki Hiszpana.

W końcówce pierwszej połowy Manchester United był bliski niespodziewanego wyjścia na prowadzenie. Po pięknej klepce Anthony'ego Martiala i Henricha Mychitariana, piłkę w polu karnym otrzymał Romelu Lukaku. Belg oddał mocny i celny strzał prawą nogą, ale Mignolet skutecznie sparował strzał rękami do boku i oddalił zagrożenie.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się diametralnie. Liverpool nadal był dominującą stroną. W 56. minucie Emre Can znalazł się w doskonałej pozycji do oddania strzału sama na sam w polu karnym De Gei po wrzutce Gomeza, ale uderzenie reprezentanta Niemiec było bardzo niecelne.

Jose Mourinho dosyć wcześniej zdecydował się wprowadzić zmiany, aby nieco odświeżyć kadrę Czerwonych Diabłów. Na murawie pojawili się Jesse Lingard oraz Marcus Rashford. Anglicy zastąpili Mychitariana i Martiala.

W 84. minucie bardzo szybki rajd zaprezentował nam Emre Can. Pomocnik Liverpoolu przebiegł całą połowę boiska, po czym oddał strzał lewą nogą na długi słupek bramki De Gei. Hiszpan jednak spokojnie złapał turlającą się po ziemi piłkę.

W doliczonym czasie gry Jose Mourinho zdecydował się sprezentować ligowy debiut Victorowi Lindelofowi. Szwed zastąpił Anshleya Younga. Defensor wziął udział tylko w jednej akcji defensywnej Czerwonych Diabłów po rzucie rożnym. Po tej sytuacji, arbiter zakończył spotkanie na Anfield Road.