Data: 20.10.2018 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso – Jorginho, Kante, Kovacić (Barkley 69'), Willian (Pedro 75') – Morata (Giroud 79'), Hazard

Manchester United: De Gea – Young, Lindelof, Smalling, Shaw – Mata (Herrera 75'), Matić, Pogba – Rashford (Sanchez 83'), Lukaku, Martial (Pereira 84')

Manchester United zremisował z Chelsea w wyjazdowym meczu 9. kolejki Premier League 2:2 (0:1). Dublet dla Czerwonych Diabłów zdobył Anthony Martial. Komplet punktów ekipie Jose Mourinho w ostatniej minucie doliczonego czasu skradł Ross Barkley, któy po ogromnym zamieszaniu w polu karnym doprowadził do wyrównania.

Na początku spotkania Nemanja Matić sfaulował Edena Hazarda tuż przed polem karnym. Do strzału podszedł Willian, uderzył prawą nogą, ale skierował futbolówkę wysoko ponad bramką Manchesteru United.

Pierwsza okazja Czerwonych Diabłów nadarzyła się w 16. minucie spotkania. Romelu Lukaku strzelał głową po dośrodkowaniu Luke’a Shawa. Belg niestety mocno przestrzelił światło bramki.

Wynik spotkania w 21. minucie otworzyła Chelsea za sprawą bramki Rudigera. Zawodnik The Blues wbił gola głową z niedużej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Williana. Atakującego Rudigera nie upilnował Paul Pogba, który nie nadążył za uciekającym rywalem.

Alonso zmarnował świetną okazję w 31. minucie po podaniu za plecy obrońców od Rudigera. Defensor Chelsea źle przyjął futbolówkę, przez co De Gea zdołał do niej dobiec i ją przejąć. Gdyby Marcos lepiej opanował podanie, stanąłby przed 100% szansą.

Tuż po przerwie gospodarze ruszyli do ataku. Jorginho uruchomił Moratę, Hiszpan obrócił się w polu karnym United gubiąc przy tym Maticia i oddał celny strzał na bramkę. David de Gea był na posterunku i złapał futbolówkę.

Czerwone Diabły sprokurowały ogromne zamieszanie pod bramką Chelsea w 55. minucie. Najpierw wolejem uderzał Juan Mata, ale jego strzał wybronił Arrizabalaga. Nie był to jednak koniec ataku. Chwilę później Young dośrodkował futbolówkę, ta odbijając się od kilku piłkarzy spadła w końcu pod nogi Martiala, który bez zastanowienia uderzył ją wolejem i wyrównał wynik spotkania.

W 66. minucie ekipa Jose Mourinho miała sporo szczęścia po tym jak David Luiz uderzał piłkę głową po dośrodkowaniu Williana. Brazylijczyk był całkowicie niepilnowany i mógł spokojnie przymierzyć z około 8 metrów do bramki De Gei. Nie zrobił tego precyzyjnie i skierował piłkę obok słupka bramki United.

Chelsea ponownie zagroziła ekipie United w 71. minucie. N’Golo Kante oddał mocny strzał zza pola karnego i zmusił De Geę do efektownej i skutecznej interwencji. Hiszpan sparował futbolówkę do boku i oddalił zagrożenie.

Kibice Manchesteru United poderwali się z krzesełek w 73. minucie meczu po drugim, celnym uderzeniu Anthony’ego Martiala. Akcję z ogromną werwą na skrzydle zapoczątkował Juan Mata, który nie odstawił nogi w walce z Marcosem Alonso. Hiszpan podał w pole karne do Rashforda, ten od razu przedłużył do Martiala, a Francuz korzystając z dużej ilości wolnej przestrzeni uderzył mocno przy słupku bramki Arrizabalaga, nie dając mu szansy na obronę.

Ander Herrera, który zastąpił na boisku Juana Matę, pokazał się w ofensywie w 80. minucie. Hiszpan otrzymał podanie na dobieg za linię obrońców, zdążył przed bramkarzem, ale po oddaniu strzału piłka została od razu zablokowana przez goalkeepera Chelsea.

Sędzia doliczył aż 6 minut do regulaminowego gry. W dodatkowym czasie Paul Pogba otrzymał świetne podanie spod linii bocznej od Romelu Lukaku. Francuz mimo pozycji sam na sam nie zdołał opanować futbolówki i nie oddał strzału na bramkę. Chwilę potem kibice na Stamford Bridge głośno protestowali gdy na murawie w polu karnym znalazł się Giroud po starciu z Lindelofem. Nie było tu jednak jakiejkolwiek mowy o przewinieniu Szweda.

Gdy wydawało się, że jest już po meczu, w ostatniej minucie Chelsea posłała wysokie podanie w pole karne. Po strzale Davida Luiza piłka odbiła się od słupka bramki United. Piłkę dobijał Rudiger, ale jego strzał obronił De Gea. W odpowiednim miejscu znalazł się wtedy Ross Barkley, który z bliskiej odległości wbił ją do siatki bramki Manchesteru United.