- -
Data: 26.02.2022 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Varane, Telles (Shaw 73') – Fred (Sancho 62'), Matić (Rashford 73') – Elanga, Fernandes, Pogba – Ronaldo

Watford: Foster – Ngakia (Kabasele 62'), Cathcart, Samir, Kamara – Sissoko, Louza, Cleverley (Kucka 80') – Sarr, King (Sema 62'), Dennis

Manchester United tylko zremisował z Watfordem (0:0) w meczu 27. kolejki Premier League. Czerwone Diabły na Old Trafford dały prawdziwy popis nieskuteczności i zgubiły cenne punkty w kontekście walki o TOP 4.

Ralf Rangnick postanowił nieco odświeżyć wyjściowy skład Manchesteru United. W porównaniu do spotkania z Atletico Madryt (1:1) mieliśmy cztery zmiany. Na ławce rezerwowych usiadł m.in. Harry Maguire, którego w roli kapitana zastąpił Bruno Fernandes.

Manchester United zanotował mocne wejście w sobotnie spotkanie. Czerwone Diabły raz po raz dochodziły do sytuacji strzeleckich. W 5. minucie doskonałą okazję miał Cristiano Ronaldo. Piłkę na jedenasty metr zagrał Aaron Wan-Bissaka. Portugalczyk idealnie skleił ją w szesnastce Watfordu, odwrócił się do bramki, lecz trafił piłką w słupek.

W 12. minucie wyborną sytuację miał Bruno Fernandes. Anthony Elanga ładnie rozegrał akcję na jeden kontrakt z Cristiano Ronaldo. Szwed wyłożył piłkę do Bruno Fernandesa, który stanął oko w oko z Benem Fosterem. Pomocnik United uderzył jednak prosto w angielskiego bramkarza.

Kilka minut później Manchester United wpakował piłkę do siatki. Alex Telles wrzucił futbolówkę w szesnastkę do Cristiano Ronaldo, a ten zaskoczył Fostera strzałem z sześciu metrów. Radości z gola CR7 jednak nie było, bo 37-latek był na metrowym spalonym.

Przewaga Manchesteru United była zdecydowana, a Watford ograniczał się do kontr. Dużego zagrożenia pod bramką Davida de Gei jednak nie obserwowaliśmy. Momentami przewaga Czerwonych Diabłów w posiadaniu piłki przekraczała 90%.

Gospodarze bliscy otworzenia wyniku spotkania byli także w 27. minucie. Elanga zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk minął wychodzącego z bramki Bena Fostera, ale wyrzucił się na prawą stronę. Postanowił dośrodkować na głowę Bruno Fernandesa, ten uderzył jednak niecelnie z siedmiu metrów.

Przed przerwą swoją szansę mieli jeszcze Fred i Alex Telles. Strzały Brazylijczyków nie zagroziły jednak bramce Szerszeni. Czerwone Diabły rozegrały niezłą pierwszą część, lecz raziły nieskutecznością.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli piłkarze Watfordu. W 52. minucie goście mocno zamieszali w polu karnym Manchesteru United. W dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Emmanuel Dennis. Uderzenie Nigeryjczyka z bliskiej odległości nie sprawiło jednak problemów Davidowi de Gei.

W 56. minucie swoją szansę miał Anthony Elanga. Szwedzki skrzydłowy zagrał do Freda, ten błyskawicznie podał do Pogby, który odegrał piętką do 19-latka. Elanga przytomnie przyjął piłkę w szesnastce, strzelił mocno z bliskiej odległości, lecz nie trafił w bramkę Bena Fostera.

Kibice Czerwonych Diabłów przecierali oczy ze zdumienia, bo gospodarze razili nieskutecznością. W 61. minucie pod linię końcową zszedł Bruno Fernandes. Portugalczyk wyłożył futbolówkę na siódmy metr do Cristiano Ronaldo. Ten strzelił od razu, ale zamiast do bramki, trafił w Anthony’ego Elangę. Chwilę później Ralf Rangnick dokonał pierwszej roszady – Jadon Sancho pojawił się na boisku za Freda.

Gra Manchesteru United nie uległa poprawie i w 73. minucie mieliśmy kolejną roszadę w wykonaniu niemieckiego szkoleniowca. Rangnick postanowił ściągnąć z boiska Nemanję Maticia i Alexa Tellesa. W ich miejsce pojawili się Marcus Rashford i Luke Shaw. Sygnał był czytelny, Czerwone Diabły miały walczyć o pełną pulę.

Im bliżej było końca spotkania, tym większą frustrację było widać w szeregach Manchesteru United. Czerwone Diabły nie potrafiły bowiem znaleźć sposobu na to, aby zagrozić bramce Bena Fostera. W 90. minucie groźny strzał oddał Jadon Sancho, ale pomylił się o dobry metr.

Strzeleckiej niemocy nie udało się przełamać do końcowego gwizdka sędziego. Manchester United stracił więc szansę na cenne punkty w kontekście walki o TOP 4.