33' Oliver McBurnie [K]
38' Luke Thomas
45' Auston Trusty
62' Vini Souza
Scott McTominay 28'
Diogo Dalot 77'
Jonny Evans 82'
Data: 21.10.2023 r.
Stadion: Bramall Lane

Sheffield United: Foderingham – Bogle, Trusty, Robinson, Thomas – Souza, Norwood, Hamer (Traore 84') – McAtee (Osborn 78'), McBurnie (Brewster 51'), Archer

Manchester United: Onana – Dalot, Maguire, Evans (Varane 84'), Lindelof – McTominay (Eriksen 64'), Amrabat – Antony (Garnacho 64'), Fernandes, Rashford (Mount 88') – Hojlund (Martial 64')

Manchester United pokonał Sheffield United 2:1 (1:1) w 9. kolejce Premier League. Czerwone Diabły nie rozegrały wielkiego spotkania na Bramall Lane, ale efektowne bramki Scotta McTominaya i Diogo Dalota dały drużynie komplet punktów.

Erik ten Hag dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce Czerwonych Diabłów w porównaniu do spotkania z Brentfordem (2:1). Miejsce Casemiro zajął Scott McTominay, a Masona Mounta zastąpił Antony. Z konieczności na boku obrony znów zagrał Victor Lindelof.

Spotkanie na Bramall Lane poprzedziła minuta braw dla sir Bobby’ego Charltona. Legendarny piłkarz Manchesteru United zmarł w sobotę w wieku 86 lat.

Piłkarze Manchesteru United nie zaczęli spotkania z Sheffield United na wysokich obrotach, co przełożyło się na kiepską grę. Już w 3. minucie dobrą interwencję po strzale Olivera McBurniego zanotował Andre Onana.

Czerwonym Diabłom tworzenie akcji przychodziło z wielkim trudem. Nie licząc dwóch bardzo nieudanych strzałów Antony’ego, zawodnicy Erika ten Haga nie zagrażali bramce Wesa Foderinghama.

W 24. minucie Sheffield United było blisko objęcia prowadzenia. Stratę w okolicach środka boiska zanotował Diogo Dalot. Z akcją na bramkę Czerwonych Diabłów ruszył Cameron Archer, oddał mocny strzał zza pola karnego, a kolejną dobrą interwencję na swoim koncie zapisał Onana.

Gra Manchesteru United nie zwiastowała nic dobrego, ale w 28. minucie Czerwone Diabły objęły prowadzenie. Victor Lindelof podał piłkę do Bruno Fernandesa, ten choć zagrał ją wysoko do Scotta McTominaya, to Szkot opanował futbolówkę i strzałem z woleja pokonał Foderinghama.

Szkocki pomocnik dał Czerwonym Diabłom prowadzenie, a w 31. minucie podarował Sheffield United rzut karny. McTominay zagrał piłkę ręką po dośrodkowaniu Jamesa McAtee. Decyzję Michaela Olivera potwierdził VAR. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Oliver McBurnie i mocnym strzałem nie dał szans Onanie.

W 38. minucie swoją pierwszą dobrą okazję miał Rasmus Hojlund. Antony przerzucił piłkę na dalszy słupek do Marcusa Rashforda, a ten natychmiast zagrał ją wzdłuż linii na dalszy słupek. Hojlund na drugim metrze minął się jednak z futbolówką.

Przed przerwą Czerwone Diabły miały jeszcze dwie niezłe okazje. W 44. minucie Bruno Fernandes oddał dobry strzał z rzutu wolnego zza pola karnego, a futbolówka tylko prześlizgnęła się po poprzeczce.

W doliczonym czasie gry przed kolejną okazją stanął Hojlund. Strzał na bramkę Sheffield United oddał Marcus Rashford, a po rykoszecie futbolówka trafiła na piątym metrze do Hojlunda. Duńczyk oddał strzał z bliskiej odległości, a świetną interwencją popisał się golkiper gospodarzy.

Piłkarze Sheffield United rozpoczęli drugą połowę z dużym animuszem. Najpierw groźny strzał na swoim koncie zapisał Oliver Norwood, a w 52. minucie potężnym uderzeniem zza szesnastki popisał się Rhian Brewster. Dobrą interwencję na swoim koncie zapisał Andre Onana.

W 55. minucie Manchester United powinien objąć prowadzenie. Bramkarz Sheffield United sprezentował piłkę Marcusowi Rashfordowi, ale ten zamiast posłać ją od razu do pustej bramki, postanowił poszukać Rasmusa Hojlunda. Duńczyk zdołał oddać strzał, ale Foderingham zdążył wrócić już do swojej bramki.

Kilka minut później Rashford miał kolejną znakomitą szansę. Antony szybkim podaniem uruchomił Bruno Fernandesa, ten zagrał od razu w pole karne do Rashforda, ale Anglik uderzył po długim rogu niecelnie.

Erik ten Hag nie był zadowolony z gry swoich zawodników i w 64. minucie zdecydował się na potrójną zmianę. Na boisku pojawili się Christian Eriksen, Alejandro Garnacho i Anthony Martial.

W 67. minucie Manchester United był bliski ponownego objęcia prowadzenia. Potężne uderzenie zza pola karnego oddał Sofyan Amrabat, ale futbolówka tylko odbiła się od spojenia. Po chwili z dobitką pospieszył Bruno Fernandes, posłał piłkę obok lewego słupka.

W 77. minucie Czerwone Diabły dopięły swego za sprawą pięknego trafienia Diogo Dalota! Portugalczyk dostał piłkę przed szesnastką od Victora Lindelofa i nie namyślając się długo uderzył po długim rogu. Choć Foderingham trącił futbolówkę, to nie był w stanie jej obronić. Manchester United prowadził 2:1!

Gracze Sheffield United gonili wynik i zaczęli ryzykować, co otworzyło przestrzenie na ich połowie. W 87. minucie bliski szczęścia był Alejandro Garnacho. Argentyńczyk oddał dobry strzał zza pola karnego, pomylił się o kilkanaście centymetrów i piłka tylko prześlizgnęła się po słupku.

Manchester United korzystnego rezultatu nie wypuścił już do samego końca. Kolejne spotkanie piłkarze Erika ten Haga rozegrają we wtorek z FC Kopenhagą w Lidze Mistrzów.