66' Wayne Rooney 66'
84' Wayne Rooney 84'
45' Antonio Valencia 45'
Wes Brown 64'
Patrick van Aanholt 80'
Data: 28.02.2015 r.

Manchester United: De Gea – Smalling, Evans, Rojo – Valencia, Herrera, Blind, Di Maria (Januzaj 46'), Young – Falcao (Fellaini 67'), Rooney (Mata 85')

Sunderland: Pantilimon – Reveillere, Brown, O'Shea, Van Aanholt – Larsson, Cattermole, Gomez – Johnson (Fletcher 81'), Defoe (Vergini 67'), Wickham (Graham 67')

Manchester United pokonał Sunderland 2:0 w meczu 27. kolejki Premier League. Dwie bramki dla Czerwonych Diabłów zdobył Wayne Rooney. Anglik najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a następnie posłał piłkę do siatki z pięciu metrów. W kuriozalnych okolicznościach z boiska schodził Wes Brown, który niesłusznie ujrzał czerwona kartkę.

Czarne Koty miały świetną okazję do objęcia prowadzenia w 6. minucie spotkania. Sporo miejsca na środku połowy United dostał Connor Wickham. Napastnik Sunderlandu po chwili oddał mocny strzał z dystansu. De Gea skutecznie jednak wybił piłkę na rzut rożny.

W 12. minucie bliscy zdobycia bramki byli gracze Louisa van Gaala. Po dośrodkowaniu Di Marii, niewiele brakowało, aby strzał oddał Rojo. Po chwili piłka spadła na 16. metr do Younga, ten przymierzył z woleja, ale futbolówka przeleciała nieznacznie nad bramką Pantilimona.

26. minuta to niesamowite szczęście Sunderlandu. Po kontrataku United, Valencia dogrywał piłkę z prawej flanki. Na klatkę zgrał ją Ashley Young, który po chwili mocno uderzył z ostrego kąta. Piłkę nogą wybijał John O'Shea. Na szczęście gości, futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Czerwone Diabły ciągle napierały na rywali, utrzymując znaczącą przewagę w posiadaniu piłki. W 34. minucie dobrym strzał z dystansu popisał się Ashley Young. Uderzenie Anglika minęło jednak słupek Pantilimona o kilkanaście centymetrów.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Angel Di Maria dostał nieoczekiwanie piłkę przejętą przez obronę MU i ruszył z szybkim kontratakiem. Argentyńczyk źle jednak wybrał do podania Radamela Falcao. Ashley Young był ustawiony dużo lepiej z lewej strony. Akcja niestety nie zakończyła się strzałem Manchesteru United.

Po przerwie na boisku pojawił się Adnan Januzaj, który zmienił kiepsko grającego Angela Di Marię. Czerwone Diabły kontynuowały oblężenie bramki i połowy rywali. Nie przekładało się to jednak proporcjonalnie do ilości celnych strzałów na bramkę. W 62. minucie przed szansą zdobycia gola stanął wspominany Januzaj. Belg zgarnął piłkę wybitą po rzucie rożnym i uderzył potężnie z woleja z linii pola karnego. Futbolówka nie trafiła jednak w światło bramki.

W 65. minucie podanie od Herrery w polu karnym świetnie przyjął Falcao. Kolumbijczyk zastawił się przed Johnem O'Shea, który nie upilnował rywala i rękami ściągnął Radamela do parteru. Arbiter wskazał na rzut karny i nie wiedzieć dlaczego, pokazał czerwoną kartkę... Brownowi. Chwilę później Wayne Rooney mocnym strzałem po ziemi zamienił "jedenastkę" na pierwszą w tym meczu bramkę.

Daley Blind był bliski pokonania Pantilimona w 78. minucie. Strzał Holendra został jednak obroniony na raty. Gdyby piłka uciekła nieco bardziej od bramkarza Sunderlandu, być może Marcos Rojo zdołałby ją dobić.

Przewaga liczebna po zejściu z boiska Wesa Browna była bardzo widoczna. Kwestią czasu było zdobycie drugiego gola przez Manchester United. Z boku pola karnego lewą nogą strzelał Adnan Januzaj. Piłka została obroniona przez Pantilimona, ale tuż przed bramką stał Rooney, który od razu dobił bezpańską piłkę głową.

W doliczonym czasie gry Ander Herrera zdołał szczęśliwie wbić piłkę do siatki po złym wybiciu Pantilimona. Niestety Hiszpan chwilę wcześniej, przy podaniu Valencii, był na pozycji spalonej. Bramka nie została uznana. Była to ostatnia dobra okazja dla United w tym spotkaniu.