Stadion: Anfield Road

Liverpool FC:
Reina – Kelly, Agger (Carragher 80'), Skrtel, Johnson – Allen, Gerrard, Shelvey, Borini (Suso 46'), Sterling (Henderson 66') – Suarez

Manchester United: Lindegaard – Rafael (Welbeck 89'), Evans, Ferdinand, Evra – Carrick, Giggs – Valencia, Kagawa (Hernandez 82'), Nani (Scholes 46') – van Persie

Czerwone Diabły pokonały Liverpool FC na wyjeździe 2:1. Gospodarze przeważali w całym spotkaniu. Korzystny wynik United pomogła zdobyć czerwona kartka i rzut karny. Bramki strzelali Gerrard, Rafael i Van Persie.

Pierwsza dogodna sytuacja dla Manchesteru United nadarzyła się w 7. minucie spotkania. Po podaniu od Kagawy, Ryan Giggs przyjął futbolówkę i z miejsca uderzył lewą nogą. Piłka przeleciała nieznacznie nad okienkiem bramki Reiny.

W odpowiedzi Liverpool przeprowadził dwie bardzo groźne akcje. Najpierw prawą stronę atakował Suarez, po którego strzale Lindegaard z trudem wybił piłkę przed siebie i tylko delikatne muśniecie piłki Rafaela uratowała United przed pewną dobitką. W kolejnej akcji nietypowo został rozegrany korner. Gerrard uciekł swojemu opiekunowi i mocno uderzył piłkę zagraną po ziemi. Na szczęście trafił tylko w siatkę boczną bramki United.

21. minuta to dosyć kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Manchesteru United. Po ładnym dośrodkowaniu Stevena Gerrarda Jonny Evans na granicy faulu powstrzymywał atakującego Aggera. Sędzia nie zdecydował się jednak wskazać na „jedenastę”.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Jonjo Shelvey najpierw ostro potraktował Ryana Giggsa, a sekundę później zaatakował dwoma nogami Jonny’ego Evansa. Sędzia po chwili zastanowienie pokazał zawodnikowi Liverpoolu czerwoną kartkę.

Chwilę potem po faulu Ferdinanda dogodną sytuację strzelecką mieli piłkarze Liverpoolu. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Luis Suarez. Napastnik oddał mocny i groźny strzał, ale Lindegaard popisał się równie dobrą interwencją.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Manchesteru United. Bramkę z pola karnego ładnym wolejem zdobył kapitan The Reds – Steven Gerrard. Przy golu asystował Glen Johnson.

Na szczęście na odpowiedź United czekaliśmy jedyne 5 minut. Rafael da Silva po zagraniu Shinjiego Kagawy zachował się jak prawdziwy snajper. Przyjął spokojnie futbolówkę, przymierzył i trafił w okienko bramki Reiny. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka bramki.

W 62. minucie meczu kolejną bardzo dobra interwencją popisał się Anders Lindegaards. Duńczyk wykazał się dobrym refleksem przy mocnym strzale Suareza po ziemi na długi słupek bramki. Bramkarz United miał pretensje do obrońców MU, że ci tak łatwo oddali pole napastnikowi rywali.

15 minut przed końcem meczu Antonio Valencia odebrał piłkę dwóm zawodnikom Liverpoolu na środku boiska i wystrzelił do przodu na pełnej szybkości. Ekwadorczyk w polu karnym zdecydował się nie podawać, tylko spróbował oddać strzał. W tym momencie od tyłu wpadł w niego Glen Johnsone. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Robin van Persie. Holender mocnym strzałem dał prowadzenie Diabłom. Reina był jednak bliski wybicia futbolówki na korner.

Pomimo doliczenia aż 5 minut przez arbitra technicznego, w tym meczu nie wydarzyło się nic godnego odnotowania. Sporo fauli, gry na czas i dużo nerwów w ostatnich minutach. Po emocjonującym spotkaniu Czerwone Diabły wywożą z Anfield komplet punktów.