6' Casemiro
45' Anthony Martial
72' Bruno Fernandes [K]
75' Tyrell Malacia
78' Marcus Rashford
Joao Felix 90'
Data: 25.05.2023 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane, Lindelof, Shaw (Malacia 46') – Casemiro, Eriksen (Fred 70') – Antony (Rashford 28'), Fernandes (McTominay 85'), Sancho – Martial (Garnacho 70')

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Chalobah, W. Fofana, Hall – Chukwuemeka (Loftus-Cheek 82'), Fernandez, Gallagher (Ziyech 82') – Madueke (Ziyech 82'), Havertz (Felix 64'), Mudryk (Pulisic 64')

Manchester United pokazał się ze znakomitej strony w zaległym meczu 32. kolejki Premier League. Czerwone Diabły rozbiły Chelsea aż 4:1 (2:0) i zapewniły sobie miejsce w TOP 4 angielskiej ekstraklasy. To oznacza, że piłkarze Ten Haga zagrają w najbliższej edycji Ligi Mistrzów!

Erik ten Hag nie zdecydował się na ani jedną zmianę w wyjściowej jedenastce Manchesteru United i postawił na dokładnie ten sam skład, co przeciwko Bournemouth. Holender szybko utwierdził się w przekonaniu, że była to dobra decyzja.

Czerwone Diabły dobrze weszły w spotkanie, choć pierwszą znakomitą okazję mieli londyńczycy. W 4. minucie Chelsea przeprowadziła szybki kontratak. Lewis Hall zagrał kapitalne podanie na jedenasty metr do Mychajło Mudryka, ale ten fatalnie skiksował.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Chelsea dwie minuty później. Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewego skrzydła posłał Christian Eriksen. W linię obrońców The Blues świetnie wkleił się Casemiro i strzałem głową z sześciu metrów zaskoczył Kepę Arrizabalagę.

Manchester United na 2:0 powinien podwyższyć w 19. minucie. Eriksen rozciągnął akcję na prawą stronę, gdzie dobrze znalazł się Antony. Brazylijczyk zauważył lepiej ustawionego Anthony’ego Martiala na trzynastym metrze. Francuz źle przyjął piłkę i ze znakomitej okazji nic nie wyszło.

W kolejnych minutach to Chelsea częściej utrzymywała się przy piłce. W 26. minucie Czerwone Diabły straciły Antony’ego. Brazylijczyk zanotował efektowny drybling przed szesnastką The Blues, ale prawdopodobnie doznał urazu kostki i został zniesiony na noszach z boiska.

Chelsea z każdą minutą poczynała sobie coraz śmielej. Goście najlepszą okazję na wyrównanie stanu rywalizacji mieli w 45. minucie. Conor Gallagher został obsłużony idealnym podaniem przez Enzo Fernandesa, opanował futbolówkę w szesnastce i uderzył kąśliwie po długim rogu. Pomylił się jednak nieznacznie.

W związku z kontuzją Antony’ego sędzia Stuart Attwell doliczył sześć minut. Tuż przed przerwą Czerwone Diabły podwyższyły na 2:0! Casemiro zagrał idealną piłkę nad linią obrony Chelsea do Sancho. Anglik na dalszym słupku zauważył niepilnowanego Anthony’ego Martiala i przytomnie zagrał do Francuza. Temu nie pozostało nic innego, jak tylko skierować futbolówkę do pustej bramki.

Druga połowa mogła rozpocząć się idealnie dla Manchesteru United. W 47. minucie udany odbiór na połowie Chelsea zanotował Victor Lindelof. Szwed podał w pole karne do Jadona Sancho, ten wyłożył ją przed szesnastkę do Bruno Fernandesa. Portugalczyk huknął, ile miał tylko sił, lecz trafił w spojenie słupka z poprzeczką…

Kilka minut później mecz powinien rozstrzygnąć Christian Eriksen. Duńczyk dostał dobre podanie na trzeci metr od Tyrella Malacii, ale nie trafił czysto w piłkę. Z ofiarną interwencją pospieszył Kepa i wybił futbolówkę niemal z linii bramkowej. Po chwili potężną dobitką popisał się Casemiro, lecz posłał piłkę obok bramki.

Niewykorzystane okazje mogły się zemścić na Czerwonych Diabłach w 58. minucie. Groźne strzały na bramkę Davida de Gei oddali Hall i Mudryk. Hiszpański golkiper najpierw odbił futbolówkę, a później efektownie złapał piłkę po dobitce Ukraińca.

W 70. minucie Erik ten Hag zdecydował się na podwójną zmianę. Na placu gry pojawili się Fred i Alejandro Garnacho. Trzy minuty później było 3:0 dla Manchesteru United! Bruno Fernandes założył siatkę Wesleyowi Fofanie na linii pola karnego, a po chwili Francuz sfaulował Portugalczyka. Sędzia Attwell wskazał na jedenastkę, która na bramkę pewnie zamienił Bruno Fernandes!

Nie był to koniec strzelania w czwartkowy wieczór na Old Trafford. W 78. minucie fatalny błąd w polu karnym popełnił Wesley Fofana, który podał prosto do Bruno Fernandesa. Portugalczyk szybko odegrał do Marcusa Rashforda, ten efektownie ograł obrońcę The Blues i choć pierwsze uderzenie obronił Kepa, to przy dobitce był bez szans. Anglik zdobył swojego trzydziestego gola w sezonie 2022/2023!

Chelsea była wyraźnie podłamana stratą czterech bramek, a w 84. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Alejandro Garnacho. Argentyńczyk uderzył futbolówkę mocno, a ta po rykoszecie trafiła tylko w poprzeczkę bramki The Blues.

W 90. minucie Chelsea zdobyła bramkę honorową. Gracze United poczuli się zbyt pewnie i odpuścili Joao Felixa. Portugalczyk przejął futbolówkę na własnej połowie, podprowadził piłkę pod pole karne Manchesteru United i strzałem po ziemi zaskoczył Davida de Gei.