27' Lucas Digne
77' Jacob Ramsey
82' Philippe Coutinho
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa (Hause 46'), Mings, Digne – Luiz, Sanson (Coutinho 68'), Ramsey – Buendia, Ings (Chukweumeka 76'), Watkins

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Varane, Telles – Matić, Fred – Greenwood (Lingard 89'), Fernandes (Van de Beek 89'), Elanga (Sancho 78') – Cavani

Manchester United wygrywał z Aston Villą już 2:0 na Villa Park, ale dał sobie odebrać komplet punktów. Wystarczyło pięć minut, aby The Villans doprowadzili do remisu w meczu 22. kolejki Premier League. Dwie bramki dla Czerwonych Diabłów zdobył Bruno Fernandes, a dla gospodarzy trafili Jacob Ramsey i Philippe Coutinho.

Mecz na Villa Park rozpoczął się znakomicie dla Manchesteru United. Czerwone Diabły prowadzenie objęły już w 6. minucie. Piłkarze Ralfa Rangnicka mieli rzut wolny przed szesnastką The Villans. Wydawało się, że Alex Telles będzie dośrodkowywał, ale zagrał do ustawionego obok Bruno Fernandesa. Portugalczyk ułożył sobie futbolówkę i strzelił mocno z ponad 20 metrów. Emiliano Martinez był zasłonięty przez Edinsona Cavaniego, próbował złapać piłkę, ale wpuścił ją między nogami. W ten sposób Czerwone Diabły objęły prowadzenie.

Szybko zdobyty gol ustawił grę w pierwszej połowie. To Manchester United kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, a przewaga w posiadaniu piłki sięgała momentami 85%. W 12. minucie z dobrej strony pokazał się Anthony Elanga. Szwed zamykał akcję na dalszym słupku po dośrodkowaniu Freda. Oddał strzał głową, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

Dużą ochotę do gry przejawiał też drugi skrzydłowy – Mason Greenwood. W 18. minucie piłkę w pole karne gospodarzy posłał Alex Telles. W polu bramkowym nie dopadł do niej Edinson Cavani, ale futbolówka trafiła do Greenwooda. Anglik z siedmiu metrów trafił prosto w wychodzącego z bramki Martineza.

W 29. minucie Czerwone Diabły miały kolejną szansę. Kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego oddał Alex Telles, a dobrą interwencję zanotował Martinez. Kilka minut później Argentyńczyk obronił strzał Masona Greenwooda w krótki róg.

Intensywne pół godziny gry sprawiło, że Manchester United w ostatnim kwadransie gry pierwszej połowy chwilowo oddał inicjatywę. Aston Villa coraz częściej zaczęła gościć pod bramką Davida de Gei. Hiszpański bramkarz musiał wykazać się w 36. minucie. De Gea w wielkim stylu obronił piłkę po uderzeniu głową Emiliano Buendii z bliskiej odległości.

W 43. minucie De Gea znów pokazał się ze znakomitej strony. Mocne dośrodkowanie w pole karne Manchesteru United posłał Matty Cash. Akcję na prawej stronie szesnastki zamknął Lucas Digne. Francuz oddał strzał z pierwszej piłki, a De Gea był świetnie ustawiony i instynktownie obronił uderzenie. Mimo oddania inicjatywy w końcówce, Ralf Rangnick mógł być zadowolony z postawy swoich zawodników w pierwszej połowie.

Druga połowa mogła zacząć się znakomicie dla Czerwonych Diabłów. W 47. minucie Edinson Cavani wygrał pojedynek z wprowadzonym w przerwie Kortneyem Hause. Urugwajczyk zagrał na lewą stronę do Anthony’ego Elangi, który oddał mocny strzał z ostrego kąta. Emiliano Martinez nie dał się zaskoczyć.

Aston Villa odpowiedziała dwie minuty później. W pole karne Manchesteru United z dużą łatwością zszedł Jacob Ramsey. Pomocnik The Villans ściął akcję do środka, oddał sprytny strzał w krótki róg bramki Davida de Gei, Hiszpan wyciągnął się jak długi i odbił futbolówkę!

W 60. minucie doskonałą sytuację na bramkę na 2:0 miał Anthony Elanga. Błąd przy wybiciu piłki popełnił Matty Cash. Futbolówka trafiła do Elangi, który wpadł w szesnastkę The Villans i strzelił mocno z lewej nogi. Pomylił się o dobry metr. Jeszcze bliżej w kolejnej akcji był Mason Greenwood. Anglik oddał strzał z ostrego kąta w kierunku dalszego słupka, zabrakło naprawdę niewiele.

Manchester United dopiął swego w 67. minucie. Piłkarze Ralfa Rangnicka zaprezentowali dobry pressing na połowie Aston Villi. Rywala umiejętnie nacisnęli Diogo Dalot i Fred, którzy zmusili do błędu Morgana Sansona. Fred podał następnie piłkę do lepiej ustawionego na czternastym metrze Bruno Fernandesa, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Martinezowi. Czerwone Diabły prowadziły na Villa Park 2:0!

Dziesięć minut późnej Aston Villa zdobyła bramkę kontaktową. Tyrone Mings podłączył się do akcji ofensywnej gospodarzy, którzy wymienili następnie kilka dobrych podań. W polu karnym Manchesteru United piłkę spod nóg Philippe Coutinho próbował wybić Fred, ale zagrał ją prosto do Jacoba Ramseya. Ten znalazł się w doskonałej sytuacji strzeleckiej i mocnym uderzeniem nie dał szans Davidowi de Gei. Hiszpan był wyraźnie niepocieszony, bo prysnęły nadzieje na zachowanie czystego konta.

W 82. minucie było już po przewadze Manchester United. Goście dopuścili The Villans do łatwej sytuacji strzeleckiej. Buendia prostopadłym zagraniem uruchomił Ramseya na lewym skrzydle. Ten zagrał piłkę wzdłuż szesnastki, a akcję na dalszym słupku, na czwartym metrze, zamknął Philippe Coutinho. Brazylijczyk zdobył gola w swoim debiucie w klubie z Birmingham.

W końcówce spotkania nie było zrywu piłkarzy Manchesteru United. To Aston Villa przejawiała większą ochotę na zdobycie gola dającego komplet punktów. Więcej bramek w sobotnie popołudnie jednak nie zobaczyliśmy i drużyny podzieliły się punktami.