Godzina: 14:30
Data: 16.03.2014 r.

Manchester United: De Gea - Rafael, Jones, Vidić, Evra - Mata (Ferdinand 87'), Fellaini (Cleverley 76'), Carrick, Januzaj (Welbeck 76') - Rooney, Van Persie

Liverpool FC: Mignolet - Johnson, Skrtel, Agger, Flanagan - Gerrard (Lucas 86'), Allen, Henderson, Sterling (Coutinho 72') - Suarez, Sturridge (Aspas 90+)

Liverpool rozbił zespół Davida Moyesa w meczu 30. kolejki Premier League na Old Trafford 3:0. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Steven Gerrard. Wynik meczu w końcówce spotkania ustalił Luis Suarez. Manchester United spotkanie kończył w dziesiątkę, po tym jak dwie żółte kartki obejrzał Nemanja Vidić.

Już w 3. minucie meczu Daniel Sturridge dostał bardzo dobre podanie od Hendersona. Napastnik Liverpoolu uciekł Philowi Jonesowi i oddał strzał z pierwszej piłki z pola karnego. Strzał nie trafił jednak w światło bramki.

Przez znaczącą część pierwszej połowy, walka toczyła się w środkowej strefie boiska. Pomimo dynamicznych wymian podań, nie byliśmy świadkami wielu sytuacji strzeleckich. Na zasługę zasługuję dopiero ta z 28. minuty, kiedy to Sterling próbował zagrać prostopadle do Suareza. Piłka odbiła się jednak od nóg defensora United i umożliwiła strzał z dobrej pozycji Allena. Na szczęście Diabłów okazał się on niegroźny.

W 34. minucie Rafael sprezentował gościom rzut karny. Po przerzuceniu futbolówki na drugą stronę pola karnego, Suarez jednym dotknięciem piłki zwiódł Brazylijczyka, a ten chcąc ratować sytuację uderzył piłkę ręką. Do jedenastki podszedł Steven Gerrard, który pewnym strzałem umieścił piłkę przy prawym słupku.

Manchester United przed naprawdę dobrą okazją do strzelenia bramki stanął dopiero w 44. minucie. Akcję świetnie rozpoczął Adnan Januzaj na skrzydle, wypuszczając piłkę Rafaelowi. Brazylijczyk po chwili dograł piłkę do atakującego Rooneya. Wazza strzelił mocno, ale Mignolet pewnie sparował strzał Anglika.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych Davida Moyesa. W 46. minucie Joe Allen został popchnięty przez Phil Jonesa w polu karnym, który próbował głową wybić piłkę. Sędzia bez zastanowienia ponownie wskazał na 'jedenastkę". Do piłki ponownie podszedł Steven Gerrard i po raz drugi ze spokojem pokonał Davida de Geę, tym razem strzałem po ziemi.

Po zdobyciu drugiego gola, gracze Liverpoolu nieco cofnęli się w stronę własnej bramki, umożliwiając zawodnikom Manchesteru United dłużej rozgrywać piłkę na połowie rywala. W 67. minucie dobrą okazję strzelecką miał Marouane Fellaini. Belg miał sporo miejsca na granicy pola karnego. Uderzenie pomocnika poszybowało niestety wysoko w trybuny.

74. minuta to mocny strzał Stevena Gerrarda z około 25 metrów. Piłka po strzale kapitana Liverpoolu odbiła się od nogi Jonesa i wyleciała poza linię końcową. W odpowiedzi Rooney posłał miękką piłkę w środek pola karnego. Strzał głową zdołał oddać van Persie, lecz okazał się on niecelny. Chwilę później David Moyes przeprowadził podwójną zmianę - Cleverley za Fellainiego oraz Welbeck za Januzaja.

W 78. minucie Sturridge zdecydował się na indywidualny atak. Po chwili sprintu, napastnik wpadł w pole karne, Vidić próbował odebrać mu piłkę wślizgiem. Sturridge padł na murawę, a sędzia po raz trzeci w tym spotkaniu wskazał na rzut karny. Jedenastka została przyznana niesłusznie, gdyż Serb nie dotknął nawet zawodnika Liverpoolu. Mimo to, otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Przed szansą zdobycia hat-tricka stanął Gerrard. Anglik ze spokojem podszedł do futbolówki i oddał strzał. Tym razem piłka jednak odbiła się od słupka i wynik nie uległ zmianie

Gwóźdź do trumny w 84. minucie wbił Luis Suarez. Sturridge podał idealnie w tempo do Urugwajczyka, który wyskoczył za linię obrońców i strzałem w kierunku długiego słupka podwyższył wynik na 0:3. W końcówce meczu wynik strzałem z dystansu próbował podwyższyć jeszcze Coutinho. Brazylijczyk chybił nieznacznie. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 4 minuty, które jednak w żaden sposób nie odmieniły obrazu niedzielnego meczu.