Godzina: 18:30
Data: 06.10.2018 r.

Manchester United: De Gea - Young, Bailly (Mata 19'), Smalling, Shaw, McTominay (Fellaini 46'), Matić, Rashford (Sanchez 67'), Pogba, Martial, Lukaku

Newcastle United: Dúbravka - Yedlin, Lascelles, Fernandez, Manquillo, Shelvey, Diamé, Ritchie, Pérez (Joselu 88'), Kenedy (Murphy 68'), Muto (Atsu 78')

Manchester United po pełnym dramaturgii meczu pokonał Newcastle United 3:2 (0:2). Czerwone Diabły przegrywały po 10. minutach dwiema bramkami, ale po fantastycznej drugiej połowie, golach Juana Maty, Anthony’ego Martiala i Alexisa Sancheza odwróciły losy rywalizacji!

Spotkanie na Old Trafford rozpoczęło się katastrofalnie dla Czerwonych Diabłów. Sroki objęły prowadzenie już w 7. minucie gry. Prostopadłą piłkę między defensorów zagrał Ayoze Pérez, do piłki dopadł Kenedy, przełożył Ashleya Younga i pokonał Davida de Geę.

Trzy minuty później było już 2:0 dla Newcastle United. Piłkę w szesnastkę Manchesteru United posłał Jonjo Shelvey, tam Yoshinori Mutō łatwo nawinął Younga, strzelił w środek bramki z bliskiej odległości i piłka po raz drugi ugrzęzła w siatce.

Zawodnicy Jose Mourinho byli wyraźnie oszołomieni, a kolejnych okazji szukało Newcastle. W 16. minucie groźnie zza pola karnego uderzył Shelvey, ale De Gea odbił piłkę poza linię końcową. Czerwone Diabły pierwszy strzał oddały dopiero kilka minut później. Uderzenie głową Maticia po rzucie rożnym nie sprawiło jednak problemów Martinowi Dubravce.

Bramkę kontaktową w 22. minucie powinien zdobyć Marcus Rashford. Dobre dośrodkowanie w szesnastkę Srok posłał Romelu Lukaku. Spod opieki defensorów uwolnił się Marcus Rashford, ale z bliskiej odległości oddał niecelny strzał głową.

Manchester United długo utrzymywał się przy piłce, lecz nie stwarzał sobie sytuacji podbramkowych. W 33. minucie trzeciego gola mogło zdobyć natomiast Newcastle. Po dalekiej wrzutce w pole karne piłkę wybił Smalling, Kenedy błyskawicznie znów wprowadził ją główką w szesnastkę i niewiele brakowało, aby Mutō znów zaskoczył De Geę.

Czerwone Diabły miały do odrobienia dwie bramki, lecz praktycznie nie oddawały strzałów na bramkę Newcastle. Na pięć minut przed przerwą lekki strzał odnotował Paul Pogba. Poprawił nim tylko zawstydzającą statystykę strzałów gospodarzy.

Drugą połowę Manchester United zaczął ze sporym animuszem. Efekt w postaci gola mogliśmy i powinniśmy oglądać już w 51. minucie. Mocno zza pola karnego uderzył Pogba, Dubravka wybił piłkę do boku i idealną sytuację na skierowanie piłki do siatki miał Matić. Serb fatalnie jednak spudłował. Chwilę później zza szesnastki strzelał Mata, ale pomylił się o dobry metr.

Przewaga Manchesteru United w posiadaniu piłki sięgała ponad 80% i po przerwie gospodarze robili początkowo wiele, aby wpakować futbolówkę do siatki. W 55. minucie drugą wyborną szansę miał Rashford. Anglik nie wykorzystał jednak precyzyjnego dośrodkowania Pogby i głową posłał piłkę obok bramki.

Czerwone Diabły długo wyczekiwany impuls dostały w 70. minucie. Przed polem karnym faulowany był Anthony Martial. Do piłki podeszli Juan Mata i Alexis Sanchez. Chilijczyk przebiegł nad futbolówką, a Mata uderzył ją tak precyzyjnie, że Dubravka skapitulował.

Kilka minut później zakotłowało się w polu karnym Newcastle. Najpierw potężny strzał oddał Fellaini, a chwilę później doskonałą sytuację miał Smalling. W obu sytuacjach golkiper Newcastle znakomicie interweniował.

W 76. minucie Dubravka był już bez szans. Kapitalną akcję na jeden kontaktw narożniku pola karnego rozegrali Pogba z Martialem. Paul odegrał do kolegi piętką, a ten mocnym strzałem w krótki róg wyrównał stan rywalizacji! Zaczęła się gra o pełną pulę, bo i Newcastle ruszyło do ataków. W kolejnej akcji piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Romelu Lukaku.

W 90. minucie na Old Trafford wybuchła euforia! Dośrodkowanie z prawej strony boiska posłał w pole karne Young, w szesnastce dobrze znalazł się Alexis Sanchez i strzałem głową wpakował piłkę do siatki! 3:2!