Godzina: 18:30
Data: 18.11.2017 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Lindelöf, Young - Matić, Pogba (Fellaini 70’), Mata (Herrera 83’) - Rashford, Martial (Ibrahimović 77’), Lukaku

Newcastle United: Elliot - Yedlin, Lejeune, Clark, Manquillo - Ritchie (Aarons 66’), Hayden, Shelvey, Murphy - Gayle (Diamé 77’), Joselu (Mitrović 71’)

Choć drużyna Newcastle United zaprezentowała bardzo odważny styl gry oraz jako pierwsza wyszła na prowadzenie w starciu z Manchesterem United, to ostatecznie podopieczni José Mourinho odrobili straty z nawiązką i wygrali 4:1.

Kibice Manchesteru United wyczekiwali sobotniej konfrontacji z Newcastle United jako okazji do rehabilitacji Czerwonych Diabłów za porażkę 0:1 z Chelsea na Stamford Bridge.

Doskonałą wiadomością dla José Mourinho oraz sympatyków klubu z Old Trafford był fakt powrotu do podstawowego składu Paula Pogby. W kadrze na konfrontację ze Srokami znaleźli się również Marouane Fellaini, Marcos Rojo czy Zlatan Ibrahimović.

Pierwsza szansa na zdobycie bramki miała miejsce w siódmej minucie. Antonio Valencia otrzymał dobre podanie od Marcusa Rashforda i wstrzelił piłkę w pole karne. Tam czekał na nią Romelu Lukaku, lecz jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką bramki Roba Elliota.

W odpowiedzi goście chwilę później wywalczyli dwa rzuty rożne z rzędu. Nie przyniosły jednak one zagrożenia w polu karnym Davida de Gei.

W 12. minucie rywalizacji Craig Pawson po raz pierwszy sięgnął po żółtą kartkę. Obejrzał ją Isaac Hayden, który wyciął w środkowej strefie boiska Juana Matę.

Dwie minuty później ekipa Newcastle United wyszła na prowadzenie. Precyzyjnym strzałem popisał się Dwight Gayle, a asystę przy bramce zaliczył DeAndre Yedlin. Uderzenia Anglika nie zdołał zablokować Victor Lindelöf, który stracił równowagę. Był to pierwszy ligowy gol stracony przez podopiecznych José Mourinho na Old Trafford w sezonie 2017/2018.

Jeszcze przed upływem dwudziestu minut przyjezdni mogli zwiększyć rozmiary swojego prowadzenia. Strzał Jacoba Murphy ‘ego okazał się jednak minimalnie niecelny.

Niedługo później precyzji zabrakło Marcusowi Rashfordowi, który zszedł z piłką do środka z lewego skrzydła i próbował wpakować ją do siatki strzałem z około szesnastu metrów.

Po upływie 25 minut niezłym podaniem do Romelu Lukaku błysnął Lindelöf, lecz belgijski napastnik nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

Wyjście na prowadzenie sprawiło, iż goście mogli przemieścić się nieco głębiej w stronę własnej bramki, w wyniku czego gracze Manchesteru United mieli trudności ze znalezieniem wolnej przestrzeni na atakowanej połowie.

W 34. minucie drobnego urazu doznał bramkarz Newcastle United, Rob Elliot. Irlandczyk nabawił się kontuzji po zderzeniu z Javierem Manquillo. Rafael Benítez ostatecznie nie został zmuszony do przeprowadzenia zmiany.

Wysiłki Czerwonych Diabłów przyniosły efekt jeszcze w pierwszej połowie. Paul Pogba wymanewrował rywala w okolicach pola karnego, a mięciutkie dośrodkowanie posłane w pole karne wykorzystał Anthony Martial.

Reakcją Srok był niecelny strzał Murphy’ego sprzed pola karnego Czerwonych Diabłów.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie bliski samobójczego trafienia był Joselu.

W 44. minucie czujność przy strzale Jonjo Shelveya musiał zachował De Gea. Futbolówka w tej sytuacji leciała jednak prosto w ręce reprezentanta Hiszpanii.

Tuż przed przerwą Romelu Lukaku był przytrzymywany w polu karnym przez Ciarana Clarka. Arbiter nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego.

Gospodarze jeszcze w pierwsze połowie dali swoim kibicom powód do radości. Ashley Young posłał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne, a doskonałym strzałem głową popisał się Chris Smalling.

Gdy wydawało się, że Czerwone Diabły spokojnie utrzymają prowadzenie do przerwy, w doskonałej sytuacji znalazł się Isaac Hayden. Jego strzał z bliskiej odległości obronił David de Gea, a dobitka okazała się niecelna.

Niedługo po wznowieniu gry szansę na drugie trafienie w meczu miał Anthony Martial. Reprezentant Francji otrzymał niezłe podanie od Lukaku, ale stracił równowagę i nie zdołał oddać celnego strzału.

Dziewięć minut po zmianie stron doskonały kontratak Manchesteru United zakończył się trafieniem Paula Pogby. Romelu Lukaku dośrodkował piłkę wprost na głowę Marcusa Rashforda, a ten wyłożył ją do Pogby. Francuz wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości, dając gospodarzom większy komfort gry.

W 66. minucie gry Rafael Benítez zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany w swoim zespole. Plac gry opuścił Matt Ritchie, a zastąpił go Rolando Aarons.

Pomocy lekarza potrzebował Isaac Hayden, który został poszkodowany w starciu z Chrisem Smallingiem. Zdobywca bramki w ekipie United za swoje zachowanie obejrzał żółtą kartkę.

Chwilę potem wrzawa na Old Trafford przybrała na sile, ponieważ rozgrzewkę przy linii bocznej rozpoczął Zlatan Ibrahimović.

W 70. minucie na placu gry zjawił się Marouane Fellaini. Miejsca ustąpił mu Paul Pogba.

Francuz nie zdążył jeszcze zejść do szatni, a jego drużyna prowadziła już 4:1. W sytuacji sam na sam znalazł się Romelu Lukaku, który z całej siły posłał piłkę pod poprzeczkę. Asystę przy golu zanotował Juan Mata.

W ekipie Srok Aleksandar Mitrović zastąpił Joselu.

Swoją szansę w ostatnim kwadransie spotkania otrzymał też wspomniany Ibrahimović. Były reprezentant Szwecji zmienił Anthony’ego Martiala. Po stronie Newcastle United Mohamed Diamé zastąpił Dwighta Gayle’a.

Jako ostatni w ekipie Czerwonych Diabłów na murawie zameldował się Ander Herrera. Swój udział w meczu tym samym zakończył Juan Mata.

W końcowych minutach meczu piłkarze Manchesteru United spokojnie wymieniali podania i kontrolowali wydarzenia na boisku. Craig Pawson doliczył do drugiej części gry trzy minuty, po czym zakończył sobotnią rywalizację na Old Trafford.

Dzięki zdobytym trzem punktom, Czerwone Diabły wróciły na drugie miejsce w tabeli i nie zwiększyły straty do liderującego Manchesteru City.