9' Marouane Fellaini
19' Michael Carrick
32' Juan Mata
34' Wayne Rooney
Danny Rose 72'
Godzina: 17:00
Data: 15.03.2015 r.

Manchester United: De Gea, Valencia, Jones, Smalling, Blind, Carrick (Rafael 87'), Herrera, Mata (Pereira 77'), Fellaini (Falcao 83'), Young, Rooney

Tottenham: Lloris, Walker, Dier, Vertonghen, Rose, Bentaleb, Mason (Lamela 64'), Chadli (Adebayor 79'), Eriksen, Townsend (Dembele 31'), Kane

Niedzielne popołudnie na Old Trafford miało dać odpowiedź na pytanie czy Czerwone Diabły stać na wywalczenie miejsca w TOP4 i powrót do Ligi Mistrzów. Podopieczni Louisa van Gaala zdali ten test śpiewająco i w bardzo dobrym stylu pokonali Tottenham. Michael Carrick i Marouanne Fellaini zanotowali po golu i asyście!

Początek spotkania na Old Trafford był bardzo emocjonujący. Po krótkim rajdzie na bramkę Llorisa strzelał Ashley Young. Chwilę później Phil Jones bardzo niebezpiecznie zagrywał do De Gei i Hiszpan musiał wybijać piłkę na rzut rożny. Po kornerze piłkę z dala od bramki wybił Fellaini.

W 7. minucie w polu karny Tottenhamu znalazł się Wayne Rooney. Anglik zagrał jednak niedokładnie do Juana Maty i defensorzy drużyny z Londynu wybili futbolówkę. Zaraz potem kapitan United dał się złapać na spalonym.

W 9.minucie Michael Carrick genialnym prostopadłym podaniem obsłużył Marouanne’a Fellainiego. Belg wbiegł z piłką w pole karne i mocnym strzałem w lewy dolny róg bramki Llorisa pokonał reprezentanta Francji!

Czerwone Diabły nie zwalniały tempa. W 13.minucie Valencia przerzucił piłkę do Younga. Anglik piętą zagrał do Blinda, który zwiódł obrońcę i dośrodkował do Fellainiego. Niestety Belgowi nie udało się dojść do piłki i oddać strzału. Dwie minuty później w szesnastce Tottenhamu znalazł się Rooney, ale kapitan United nie zdołał ograć Danny’ego Rose’a.

W 19.minucie Daley Blind wywalczył korner. Z rzutu rożnego na Fellainiego dośrodkowywał Mata. Strzał Belga został wybity przez defensywę Spurs, ale piłka trafiła na głowę Carricka. Doświadczony pomocnik skierował futbolówkę do siatki i Czerwone Diabły prowadziły już 2-0!

Diabły nie zadowoliły się zdobyciem drugiego gola i już chwilę później mogły strzelić trzecią bramkę. W szesnastkę Spurs wpadł Ashley Young, ale jego dośrodkowanie nie trafiło pod nogi żadnego kolegi z zespołu. W 26.minucie Tottenham próbował kontratakować, ale Harry Kane został złapany na spalonym. Zaraz potem do ataku ruszył Marouanne Fellaini. Belg dośrodkowywał do Juana Maty, ale piłkę spod nóg Hiszpana wybił Rose. Zaledwie parę sekund później Mata miał kolejną szansę, lecz wpadł w pułapkę ofsajdową.

W 30.minucie Blind wywalczył kolejny rzut rożny. Niestety tym razem najszybciej do piłki dopadł Jan Vertonghen. Słaba gra Tottenhamu zaowocowała pierwszą zmianą w szeregach Spurs. Już w 31.minucie Dembele zmienił Townsenda.

W 34.minucie sprawy w swoje ręce wziął Wayne Rooney. Kapitan United sam ruszył z atakiem na bramkę Llorisa, minął trzech rywali i pięknym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Trzy minuty później Rooney mógł raz jeszcze wpisać się na listę strzelców, ale po podaniu Fellainiego uderzył obok słupka bramki Tottenhamu. Spurs próbowało odpowiedzieć składną akcją, ale niewiele z tego wyszło i Kane po raz kolejny został złapany na spalonym. Na zakończenie pierwszej połowy Wayne Rooney spróbował strzału z dystansu, ale piłka po tym uderzeniu pofrunęła daleko od bramki Llorisa.

Po przerwie do ataku ruszyli goście. Z dystansu piłkę uderzał Dembele, lecz po jego strzale piłka poleciała w trybuny. Wkrótce szansę na gola mieli gospodarze, ale akcja Felliniego i Rooneya zakończyła się niecelnym uderzeniem tego drugiego. W 53.minucie Diabły przeprowadziły kolejną akcję, ale strzał Blinda został zablokowany przez obrońcę. Koguty odpowiedziały uderzeniem Masona obok bramki De Gei.

Gra przeniosła się na jakiś czas do środka pola. Czerwone Diabły oddały gościom inicjatywę, ale ci nie potrafili z tego skorzystać. Nieudane akcje Rose’a czy Dembele tylko frustrowały Mauricio Pochettino. Gracze United nie forsowali tempa, grali spokojnie. W 62.minucie w pole karne zagrywał Blind, ale nikt nie doszedł do jego podania i piłkę złapał Lloris. Kilka minut później Holender dośrodkował piłkę w pole karne. Piłka została wybita przez obrońców, ale doszedł do niej Ander Herrera. Bask uderzył jednak w boczną siatkę.

W 68.minucie Carrick zagrał w kierunku Blinda. Obrońca bardzo sprytnie przepuścił piłke do Younga, który dośrodkował w pole karne. Piłkę na rzut rożny wybił Rose, ale wrzutka z narożnika boiska zupełnie nie wyszła Ashleyowi Youngowi. Niedługo potem na prawej flance sfaulowany został Herrera, jednak dogranie Maty z rzutu wolnego zostało wybite przez Diera.

W 75.minucie Michael Carrick zagrał na dobieg do wysuniętego Herrery. Linię spalonego złamał Kyle Walker, ale sędzia Clattenburg odgwizdał ofsajd. Chwilę potem Herrera miał kolejną okazję; tym razem jego słaby strzał minął bramkę Spurs. Minuty później boisko opuścił Juan Mata, a zastąpił go Andreas Perreira. Kibice zgotowali schodzącemu z murawy Hiszpanowi owację na stojąco.

W 81.minucie Czerwone Diabły miały sporo szczęścia. Piłkę w pole karne wstrzelali odpowiednio Danny Rose i Kyle Walker, ale żaden z zawodników Spurs nie zdołał trafić w piłkę i akcja gości spaliła na panewce. Dwie minuty później Radamel Falcao zmienił jednego z bohaterów spotkania - Marouanne’a Fellainiego.

W 84.minucie niezłą akcję przeprowadził Christian Eriksen, ale Wayne Rooney zdołał przeciąć podanie Duńczyka. Korner w wykonaniu Harry’ego Kane’a okazał się zupełnie niegroźny.

W 87.minucie na murawie pojawił się Rafael Da Silva. Brazylijczyk zastąpił Michaela Carricka. Zaraz potem popis swoich umiejętności dał David de Gea. Hiszpan zatrzymał strzał Harry’ego Kane’a. Wkrótce potem pan Clattenburg zakończył spotkanie na Old Trafford.