Godzina: 15:00
Data: 05.12.2021 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Maguire, Telles – McTominay, Fred – Sancho (Greenwood 62'), Fernandes (Van de Beek 86'), Rashford (Elanga 76') – Ronaldo

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Tomkins, Guehi, Mitchell – Schlupp, Kouyate (Eze 84'), Gallagher – Ayew (Olise 84'), Benteke (Edouard 66'), Zaha

Manchester United pokonał Crystal Palace 1:0 (0:0) w 15. kolejce Premier League. Zwycięstwo w debiucie Ralfa Rangnicka na ławce trenerskiej Czerwonych Diabłów dało trafienie Freda z drugiej połowy.

Ralf Rangnick wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i do gry wystawił tę samą jedenastkę, która zgarnęła trzy punkty w starciu z Arsenalem. Piłkarze Czerwonych Diabłów chcieli pokazać się przed nowym menadżerem i od pierwszej minuty utrzymywali bardzo wysokie tempo.

Manchester United pierwszą ciekawą akcję zawiązał w 3. minucie. Bruno Fernandes sprytnie rozegrał rzut rożny z Marcusem Rashfordem. Anglik odegrał piłkę do Portugalczyka, a ten do Jadona Sancho. Piłkę przed szesnastką otrzymał Alex Telles, uderzył jednak obok bramki Crystal Palace.

W kolejnych minutach przewaga Manchesteru United była bezdyskusyjna. Piłkarze szybko doskakiwali do graczy Crystal Palace i praktycznie nie pozwalali rywalom przejść za połowę boiska. David de Gea nie miał zbyt wiele pracy, choć raz do groźnej sytuacji doszedł Christian Benteke.

W ofensywie Manchesteru United aktywny był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzał z rzutu wolnego, z główki i z dystansu. Próby CR7 nie sprawiały jednak kłopotów bramkarzowi Crystal Palace.

W 26. minucie Ronaldo wystąpił w roli odgrywającego. 36-latek sprytnie wycofał piłkę głową przed pole karne, gdzie był Bruno Fernandes. Portugalczyk uderzył z woleja, Guaita trącił piłkę i wybił futbolówkę spoza linię końcową.

Pół godziny gry w intensywnym pressingu odbiło się na zawodnikach Manchesteru United. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy tempo spotkania nieco spadło. Czerwone Diabły przed przerwą miały jeszcze jedną niezłą okazję – strzał zza pola karnego oddał Diogo Dalot. Portugalczyk wcześniej ładnie rozegrał akcję ze Scottem McTominayem, uderzył metr obok bramki.

Manchester United drugiej połowy nie rozpoczął z takim animuszem, jak pierwszej. Czerwone Diabły często gościły pod szesnastką Crystal Palace, ale nie przekładało się to na celne uderzenia na bramkę Vicente’a Guaity. W 62. minucie Ralf Rangnick dokonał pierwszej zmiany – Mason Greenwood zastąpił Jadona Sancho.

W 68. minucie bliski otwarcia wyniku na Old Trafford był Alex Telles. Brazylijczyk uderzył piłkę z rzutu wolnego z prawej strony boiska, z bardzo ostrego kąta. Futbolówka prześlizgnęła się tylko po górnej części poprzeczki bramki strzeżonej przez Guaitę.

W 76. minucie niewiele brakowało, aby to Crystal Palace objęło prowadzenie. Goście mieli rzut rożny. Piłkę na dalszy słupek skontrował głową James Tomkins. Akcję na piątym metrze zamykał Jordan Ayew, strzelił po długim rogu i na szczęście dla Czerwonych Diabłów nie trafił w bramkę.

Manchester United dopiął swego w 78. minucie. Mason Greenwood dobrze odegrał piłkę do ustawionego przed polem karnym Freda, a Brazylijczyk dostrzegł wysuniętego z bramki Guaitę i sprytnym strzałem z prawej nogi wrzucił futbolówkę bramkarzowi gości za kołnierz! Czerwone Diabły objęły prowadzenie, co od razu poprawiło atmosferę na Old Trafford.

W ostatnich minutach Czerwone Diabły skupiły się na obronie korzystnego rezultatu. Czyste konto udało się zachować do końcowego gwizdka i Manchester United w drugim meczu z rzędu mógł cieszyć się z kompletu ligowych punktów.