12' Michael Olise
40' Jean-Philippe Mateta
58' Tyrick Mitchell
66' Michael Olise
88' Odsonne Édouard
Sofyan Amrabat 69'
Godzina: 21:00
Data: 06.05.2024 r.
Stadion: Selhurst Park

Crystal Palace: Henderson – Clyne (Guehi 78'), Andersen, Richards – Munoz, Wharton, Hughes (Riedewald 68'), Mitchell – Olise (Ayew 85'), Eze (Schlupp 85') – Mateta (Edouard 68')

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Casemiro, Evans, Dalot – Mainoo, Eriksen – Antony (Amrabat 60'), Mount (Diallo 80'), Garnacho – Hojlund (Wheatley 80')

Manchester United skompromitował się w spotkaniu 36. kolejki Premier League z Crystal Palace. Czerwone Diabły przegrały wyjazdowe starcie na Selhurst Park aż 0:4 (0:2).

Kłopoty kadrowe nie omijają Manchesteru United w tym sezonie i nie inaczej było przed poniedziałkowym meczem z Crystal Palace. Z wyjściowej jedenastki wypadł nie tylko Harry Maguire, ale również Bruno Fernandes. Miejsce Anglika zajął Jonny Evans, a kontuzjowanego kapitana zastąpił Mason Mount. Nawet duża liczba kontuzji nie mogła być jednak usprawiedliwieniem fatalnego futbolu w wykonaniu Czerwonych Diabłów. Przedmeczowe słowa Erika ten Haga o „dynamicznym futbolu wertykalnym” jeszcze długo będą odbijać się czkawką Holendrowi.

Gracze Crystal Palace od pierwszego gwizdka narzucili Manchesterowi United swój styl gry i dobrze się przy tym bawili. Londyńczycy objęli prowadzenie w 12. minucie. Michael Olise ośmieszył Casemiro i miał autostradę do bramki Czerwonych Diabłów, bo nie był atakowany przez nikogo. Skrzydłowy Palace podprowadził piłkę na piętnasty metr, strzelił z lewej nogi w długi róg i zaskoczył Andre Onanę.

Zdobyty gol dodał pewności siebie londyńczykom i w 21. minucie mogło być 2:0 dla gospodarzy. Niezwykle aktywny pod bramką Manchesteru United był Olise. Francuz oddał kolejny strzał, ale tym razem na linii uderzenia stanął Jean-Philippe Mateta i uratował Onanę. Kilka minut później Kameruńczyk obronił kolejną próbę Olise.

Manchester United w pierwszej połowie nie wykreował sobie ani jednej groźnej sytuacji pod bramką Crystal Palace. Niecelne strzały na swoim koncie zapisali Christian Eriksen i Casemiro.

W 40. minucie Orły podwyższyły na 2:0. Tym razem w roli egzekutora wystąpił Jean-Philippe Mateta. Napastnik gospodarzy z dziecinną łatwością ograł Jonny’ego Evansa, przełożył piłkę na lewą nogę, strzelił w krótki róg z jedenastu metrów i ucieszył kibiców na Selhurst Park.

Po zmianie stron jako pierwsi dobrą sytuację wypracowali sobie gracze Crystal Palace. W 50. minucie Nathaniel Clyne zagrał na jedenasty metr do Eberechiego Eze, ten uderzył sytuacyjnie, a dobrze w bramce Manchesteru United ustawiony był Andre Onana. Czerwone Diabły odpowiedziały chwilę później – mocne uderzenie zza pola karnego oddal Antony, a pewną interwencję zapisał Dean Henderson.

Napór Crystal Palace przyniósł efekt w postaci trzeciej bramki w 58. minucie. Dokładną piłkę na dalszy słupek zagrał z prawego skrzydła Adam Wharton, tam Diogo Dalota przepchnął Joachim Andersen, zgrał do Tyricka Mitchella, który z bliskiej odległości pokonał Andre Onanę.

W 66. minucie było już 4:0 dla Crystal Palace. Daniel Munoz odebrał piłkę Casemiro pod linią końcową i zagrał do niepilnowanego Michaela Olise. Francuski skrzydłowy popatrzył, przymierzył z lewej nogi i zapisał na swoim koncie efektownego gola.

Do końcowego gwizdka mecz był toczony na zasadach Crystal Palace. Piłkarze Manchesteru United nie byli w stanie zdobyć nawet trafienia honorowego. W doliczonym czasie gry bliski piątej bramki dla Orłów był Odsonne Edouard. Piłka po mocnym strzale trafiła w słupek bramki United.

Czerwone Diabły kolejne ligowe spotkanie rozegrają 12 maja. Na Old Trafford przyjedzie Arsenal.