Data: 27.02.2019 r.
Stadion: Selhurst Park

Crystal Palace: Guaita – Ward, Tomkins, Kelly, Van Aanholt (Kouyate 83') – McArthur (Meyer 61'), Milivojević, Schlupp – Townsend, Batshuayi (Benteke 78'), Zaha

Manchester United: De Gea – Young, Lindelof, Smalling, Shaw – McTominay – Dalot (Bailly 77'), Fred (Garner 90') – Pogba – Sanchez (Rashford 77'), Lukaku

Manchester United pokonał Crystal Palace 3:1 (1:0) w wyjazdowym meczu 28. kolejki Premier League. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku, a jedno trafienie dołożył Ashley Young.

Mimo dużej liczby kontuzji w zespole Ole Gunnar Solskjaer dokonał tylko trzech zmian w wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów w porównaniu do spotkania z Liverpoolem. Szansę od pierwszej minuty dostał długo niewidziany Fred. Brazylijczyk wyglądał jednak na mocno stremowanego, co przełożyło się na sporą niedokładność w jego grze.

Manchester United powinien otworzyć wynik meczu już w 8. minucie. Z rzutu rożnego dobrą piłkę w pole karne posłał Luke Shaw. Obrońcy nie upilnowali Romelu Lukaku, ten znalazł się sam na szóstym metrze, ale choć oddał mocny strzał z woleja, to był on niecelny.

Gospodarze odpowiedzieli dobrą akcją chwilę później. Defensywą Manchesteru United zakręcił James McArthur. Dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Androsa Townsenda, ten strzelił z sześciu metrów i posłał piłkę nad poprzeczką. Townsend postraszył też De Geę w 27. minucie, oddając strzał zza pola karanego, który nieznacznie minął bramkę Hiszpana.

W 33. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Luke Shaw. Anglik podciągnął piłkę pod pole karne Crystal Palace. Ściągnął na siebie uwagę trzech zawodników, podał do Lukaku ustawionego na piętnastym metrze, ten przymierzył po długim rogu i piłka zatrzepotała w siatce. Manchester United objął prowadzenie!

Czerwone Diabły mogły je natomiast błyskawicznie stracić. Tuż po rozpoczęciu piłkę w szesnastkę United posłał Townsend. Defensywa Manchesteru United zagapiła się i nie upilnowała Jeffa Schluppa. Gracz Orłów z dogodnej pozycji uderzył jednak obok bramki De Gei.

Po zmianie stron Manchester United szybko wypracował sobie dogodną sytuację do podwyższenia wyniku. Na prawej stronie dobrze pokazał się Diogo Dalot, dorzucił piłkę na szósty metr, tam doszedł do niej Pogba, lecz uderzył futbolówkę głową nad poprzeczką.

Co nie udało się Pogbie, udało się w 52. minucie Lukaku. Manchester United miał rzut rożny. Piłkę w pole karne posłał Young, tę przedłużyli Smalling, a następnie Young i futbolówka spadła pod nogi belgijskiego napastnika w okolicach pola bramkowego. Ten nie namyślał się długo i z trudnej pozycji, z lewej nogi, posłał ją do bramki!

Manchester United po drugiej bramce kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. W 58. minucie swoją szansę mieli jednak gospodarze. Indywidualną akcją błysnął Wilfried Zaha. Były gracz Czerwonych Diabłów minął Younga, zszedł pod linię końcową i oddał kąśliwy strzał na bramkę De Gei. Hiszpan przytomnie odbił uderzenie.

Czerwone Diabły straciły koncentrację w 66. minucie. Goście długo nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego. Błąd najpierw popełnił Young, a następnie Pogba. W efekcie Schlupp zszedł z piłką pod linię końcową, dograł na szósty metr, a na dalszym słupku efektownym „szczupakiem” akcję zamknął Joel Ward. Orły złapały kontakt.

Kolejne minuty to zdecydowane ataki Crystal Palace. Manchester United dał się zepchnąć gospodarzom na własną połowę i koncentrował się na obronie wyniku. Ole Gunnar Solskjaer w międzyczasie wprowadził Marcusa Rashforda i Erica Bailly’ego.

To jednak nie rezerwowi, a Ashley Young dał Czerwonym Diabłom chwilę oddechu. Anglik w 83. minucie podwyższył na 3:1. Ładną akcję na wysokości pola karnego rozegrali Lukaku z Pogbą. Francuz podał następnie do niepilnowanego na prawej stronie Younga, ten uderzył z ostrego kąta z bliskiej odległości i zaskoczył golkipera Palace. Było pewne, że United nie wypuszczą już trzech punktów.

W 90. minucie swój debiut w barwach Manchesteru United zanotował James Garner, który zastąpił Freda.