Data: 07.10.2012 r.
Stadion: Sports Direct Arena

Newcastle United: Harper - Santon, Williamson, Perch, Ferguson (Anita 63') - Ben Arfa, Cabaye, Tiote ( Bigirimana 80'), Gutierrez - Ba, Cisse (Shola Ameobi 63')

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Carrick, Cleverley, Kagawa (Valencia 55') - Rooney (Scholes 80'), van Persie (Giggs 87'), Welbeck

Manchester United pewnie wygrał wyjazdowy mecz z Newcastle 3-0. Czerwone Diabły od pierwszego gwizdka kontrolowały przebieg spotkania i dzięki golom Evansa, Evry i Cleverleya komplet punktów powędrował na Old Trafford.

Potyczkę na Sports Direct Arena z dużym animuszem rozpoczęli żądni zemsty za blamaż z początku roku goście. Już w 5. minucie Czerwone Diabły popisały się ciekawą akcją, podczas której w polu karnym Srok Robin van Persie ładną piętką zgrał piłkę do niepilnowanego zupełnie Welbecka. Anglik, mimo bardzo dobrego położenia, oddał bardzo słaby strzał, z którego obroną nie miał żadnych problemów Steve Harper.

To co nie udało się gościom po pierwszych 300 sekundach, zaistniało chwilę później. Dośrodkowujący piłkę z prawego narożnika boiska van Persie, posłał bardzo dobrą wrzutkę w pole karne Newcastle. Tam najwyżej wyskoczył Jonny Evans i pewnym strzałem głową zmusił Harpera do kapitulacji.

W 11. minucie meczu Manchester United wypracował sobie kolejną szansę na zdobycie gola. Tym razem przed okazją podwyższenia wyniku stanął Rafael, lecz młody Brazylijczyk uderzając piłkę z prawego sektora pola karnego nieznacznie się pomylił. Minutę później fatalny błąd popełnił golkiper gospodarzy, wdając się w niepotrzebną kiwkę z Dannym Welbeckiem. Ostatecznie z potyczki tej zwycięsko wyszedł angielski napastnik, lecz będąc w trudnej sytuacji młody Diabeł nie trafił do pustej bramki.

W 14. minucie Czerwone Diabły znów postraszyły rywala. Wszystko za sprawą Wayne'a Rooneya, który uderzając z rzutu wolnego piłkę zmusił do dużego wysiłku Steve'a Harpera. Kilka sekund później Anglik był już bez szans przy perfekcyjnym strzale głową Patrice'a Evry. Francuz wykorzystał świetną centrę Rooneya z lewego narożnika boiska i podwyższył wynik na 2-0.

Po kwadransie totalnej dominacji United, gospodarze stopniowo zaczęli wychodzić z letargu. Wpierw w 16. minucie na bramkę de Gei uderzał Gutiérrez, a następnie, w 24. minucie, młodego Hiszpana próbował zaskoczyć Demba Ba. W obu przypadkach strzały były jednak niecelne.

W 34. minucie swych sił spróbował Yohan Cabaye. Strzał utalentowanego Francuza z okolic 20 metra poszybował jednak nad bramką Davida de Gei. W 36. minucie kolejną okazję na gola miał Danny Welbeck, lecz uderzając z bardzo ostrego kąta Anglik nie potrafił skierować piłki w światło bramki Harpera. 5 minut później znów zagotowało się w polu karnym United. Przedzierający się prawą stroną Davide Santon, prostopadłą piłką próbował znaleźć Dembę Ba. Niebezpieczeństwu zaradził jednak... Wayne Rooney.

W 42. minucie bardzo brutalnym wejściem Gutiérrez wyciął równo z trawą Rafaela. Pan Howard Webb kapitanowi Srok pokazał tylko żółtą kartkę, choć jak wykazały powtórki Argentyńczyk mógł równie dobrze opuścić definitywnie boisko. W doliczonym czasie z kolei nieprzepisowo w polu karnym United Papisa Cisse zatrzymywał Evra, przez długi czas pociągając Senegalczyka za koszulkę. Również i w tej sytuacji pan Webb zachował dużą pobłażliwość przy podjęciu decyzji.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 50. minucie powinno być już tylko 2-1, gdy po odbiciu się piłki od poprzeczki na pustą bramkę uderzał Demba Ba. Dobitkę Senegalczyka z samej linii wybił de Gea. Wydaje się jednak, iż gol mógł zostać uznany, bowiem mierząc w milimetrach należałoby ocenić czy piłka przekroczyła całym obwodem bramkę Hiszpana, czy nie.

W 57. minucie na 3-0 mógł podwyższyć Tom Cleverley. Młody Anglik, otrzymując dobre podanie od Dannego Welbecka, z odległości około 15 metrów od bramki Harpera fatalnie przestrzelił. 180 sekund później w pole karne z piłką wbiegł Wayne Rooney, ale strzał utytułowanego napastnika zdołał wybronić golkiper Srok.

W 63. minucie z kolei dobrą okazję wypracował sobie Hatem Ben Arfa. I tym razem jednak David de Gea nie został nawet zmuszony do interwencji. W 65. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły bardzo ładną akcję. Podanie Evry z lewego skrzydła Wayne Rooney przedłużył do Robina van Persiego, a ten miękką podcinką umieścił futbolówkę w siatce. Radość Holendra nie trwała jednak zbyt długo, gdyż nieco wcześniej arbiter liniowy słusznie uniósł chorągiewkę w górze, sygnalizując pozycję spaloną.

W 71. minucie na tablicy świetlnej w pełni sprawiedliwie widniał już wynik 3-0. Autorem gola tym razem został Tom Cleverley, który wykorzystując podanie Wayne Rooneya posłał zza pola karnego wprost fenomenalną, lobującą piłkę w samo okienko bramki Harpera.

Po 18 minutach wyraźnego zastoju goście wypracowali sobie jeszcze jedną okazję do zniwelowania strat. Uderzenie Demby Ba z okolic 25. metra od bramki De Gei było jednak bardzo słabe i Hiszpan nie miał żadnych problemów ze złapaniem futbolówki.

Do regulaminowego czasu gry arbiter techniczny doliczył 4 minuty, lecz w tym czasie nic już się nie zmieniło. United pewnie wygrywa na Sports Direct Arena z Newcastle 3-0.