-
Data: 31.03.2018 r.

Manchester United: De Gea – Valencia, Lindelof, Smalling, Young – Matić, Pogba – Mata (McTominay 90'), Lingard (Herrera 76'), Sanchez (Rashford 76') – Lukaku

Swansea City: Fabiański – Van Der Hoorn, Mawson, Fernandez, Olsson, Naughton – Clucas (Routledge 55'), King, Ki (Carroll 46'), Dyer (Abraham 46') – Ayew

Czerwone Diabły pokonały pewnie ekipę Swansea City 2:0 (2:0) w meczu 31. kolejki Premier League rozegranym na Old Trafford. Swojego 100. gola w lidze angielskiej zdobył Romelu Lukaku, a drugie trafienie w koszulce United dołożył Alexis Sanchez.

Manchester United od pierwszych minut zdominował Swansea City. Swoją wyższość gracze Jose Mourinho zdołali przypieczętować już w 5. minucie meczu za sprawą Romelu Lukaku. Belg otrzymał podanie od Alexisa Sancheza i po przyjęciu uderzył lewą nogą w kierunku okienka bramki Łukasza Fabiańskiego. Polaka zmylił jeszcze delikatny rykoszet Mawsona.

Belgijski napastnik mógł pokonać bramkarza Swansea ponownie w 11. minucie. Po zagraniu od Lingarda, Romelu uderzył prawą nogą po ziemi. Tym razem Fabiański skutecznie sparował futbolówkę do boku.

Aktywny od pierwszych minut był również Jesse Lingard. Anglik uderzał w 14. minucie z granicy pola karnego. Minimalnie chybił światło bramki. Przy akcji pomocnika United asystował Antonio Valencia.

Wynik Manchesterowi United udało się podwyższyć w 20. minucie. Chilijczyk urwał się linii defensywnej Łabędzi, otrzymał podanie w tempo od Lingarda i pewnym strzałem pokonał polskiego goalkeepera.

Jesse zdołał wbić piłkę do siatki jeszcze w pierwszej połowie meczu, lecz gol nie został uznany. Anglik otrzymał piękne podanie od Lukaku z prawej flanki po czym wślizgiem skierował futbolówkę do bramki. Romelu był jednak na ewidentnej pozycji spalonej.

54. minuta to długa i kombinacyjna akcja Manchesteru United. W końcowej fazie z prawego skrzydła piłkę lekko dośrodkował Pogba. W polu karnym głową zgrał ją Lukaku, a oddalający się od bramki rywala Sanchez próbował uderzać głową z 5. metrów. Niestety Chilijczyk przestrzelił nad bramką Swansea.

Trzy minuty później Juan Mata zmarnował idealne podanie górą od Pogby. Hiszpan zdecydował się na strzał z półobrotu na 5. metrze, ale futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Tuż przed upłynięciem godziny gry na Old Trafford, Swansea pokazało pazur za sprawą Abrahama. Rezerwowy zawodnik najpierw strzelał mocno z kilku metrów po wkręceniu w murawę Lindelofa. De Gea zaliczył niesamowitą interwencję i wybił piłkę ręką. Chwilę potem ten sam zawodnik zgrywał piłkę w kierunku bramki z 5 metrów po dośrodkowania ze skrzydła. Tym razem De Gea również był dobrze ustawiony i nie przepuścił futbolówki.

Po kilkunastominutowym okresie przestoju, ponownie gorąco zrobiło się pod bramką Łukasza Fabiańskiego w 80. minucie. Romelu Lukaku otrzymał podanie do Pogby, zgrał futbolówkę klatkę piersiową i uderzył w sytuacji sam na sam. Belg niestety uderzył za nisko i strzelił prosto w interweniującego Polaka.