62' Cristiano Ronaldo Marcos Alonso 60'
Antonio Rudiger 86'
Data: 28.04.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Varane, Telles – McTominay, Matić (Jones 79') – Elanga (Garnacho 90'), Fernandes, Rashford (Mata 79') – Ronaldo

Chelsea: Mendy – James, Silva, Rudiger – Azpilicueta, Kante (Loftus-Cheek 82'), Jorginho, Alonso – Mount, Werner (Pulisic 70') – Havertz (Lukaku 70')

Manchester United zremisował z Chelsea 1:1 (0:0) w rozegranym awansem spotkaniu 37. kolejki Premier League. Honor Czerwonych Diabłów w starciu z The Blues uratował Cristiano Ronaldo, który zdobył swojego 17. gola w tym ligowym sezonie.

Kibice Manchesteru United, którzy mieli nadzieję zobaczyć sportową złość u zawodników Czerwonych Diabłów po porażkach z Liverpoolem i Arsenalem, szybko zostali odarci ze złudzeń. Od pierwszej minuty warunki gry dyktowała Chelsea.

Piłkarze Thomasa Tuchela z dużą łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich pod bramką Davida de Gei. W 5. minucie Hiszpan musiał piąstkować piłkę po mocnym uderzeniu Reece’a Jamesa. Chwilę później groźny strzał w krótki róg oddał Timo Werner.

Manchester United niezłą akcję skonstruował w 10. minucie. Alex Telles wrzucił piłkę w pole karne na głowę Bruno Fernandesa. Portugalczyk oddał jedynie lekki strzał i futbolówka wpadła prosto w ręce Edouarda Mendy’ego. Kilka minut później efektowny strzał nożycami zanotował Cristiano Ronaldo – posłał piłkę w trybuny.

W 19. minucie Chelsea mogła objąć prowadzenie za sprawą N’Golo Kante. Francuz dostał piłkę na szesnastym metrze, gdzie był zupełnie niepilnowany. Na szczęście dla Czerwonych Diabłów strzelił prosto w Davida de Geę.

Bramkarz Manchesteru United po raz kolejny musiał się wykazać w 28. minucie. Kapitalne prostopadłe podanie zagrał Kante. Francuz jednym zagraniem otworzył defensywę Czerwonych Diabłów. W pole karne gospodarzy wpadł Kai Havertz i strzelił w wychodzącego z bramki De Geę.

Do końca pierwszej połowy inicjatywa należała do Chelsea, ale londyńczykom brakowało skuteczności. W 41. minucie dobrą okazję miał w polu karnym The Blues Bruno Fernandes. Portugalczyk zamiast zdecydować się na uderzenie z niezłej pozycji szukał Cristiano Ronaldo i w efekcie z akcji nic ciekawego nie wyszło.

W przerwie Ralf Rangnick nie wstrząsnął piłkarzami Manchesteru United. Czerwone Diabły nie przejawiały żadnej inicjatywny na boisku, nie obserwowaliśmy ciekawych akcji, nie licząc wstrzelenia piłki w szesnastkę przez Nemanję Maticia. Tej sytuacji nie zdołał zamknąć Cristiano Ronaldo.

W 60. minucie limit szczęścia Manchesteru United wyczerpał się i Chelsea zasłużenie objęła prowadzenie. Piłkę z prawego skrzydła w szesnastkę posłał Reece James. Futbolówkę głową na dalszy słupek zgrał Kai Havertz, a akcję strzałem z woleja zamknął Marcos Alonso. Było 0:1.

Manchester United wrócił do gry błyskawicznie, bo w 62. minucie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo! Akcja zaczęła się od złego wyprowadzenia piłki przez Chelsea. Po chwili kapitalną piłkę do CR7 wrzucił Nemanja Matić. Portugalczyk przyjął futbolówkę w polu karnym i mocnym strzałem nie dał szansy Mendy’emu.

Czerwone Diabły po zdobyciu wyrównującej bramki nie ruszyły do zdecydowanych ataków. Grę na Old Trafford nadal prowadziła Chelsea. The Blues w 80. minucie byli o włos od objęcia prowadzenia. Kante podał do Mounta, Anglik zgrał piętką do niepilnowanego Jamesa, który uderzył technicznie po długim rogu, trafił tylko w słupek.

W końcówce spotkania nie obserwowaliśmy już zdecydowanych ataków z obu stron. Debiut w Manchesterze United zanotował Alejandro Garnacho, który w doliczonym czasie gry pojawił się w miejsce Anthony’ego Elangi.