Godzina: 13:45
Data: 22.08.2015 r.

Manchester United: Romero - Darmian (Valencia 77'), Smalling, Blind, Shaw - Schweinsteiger (Carrick 59'), Schneiderlin - Mata, Januzaj (Hernandez 67'), Depay – Rooney

Newcastle United: Krul - Mbemba, Taylor, Coloccini, Haidara - Anita, Colback - Perez (Tiote 78'), Wijnaldum, Obertan (Thauvin 69') – Mitrovic (Cisse 88')

Manchester United zgubił pierwsze punkty w sezonie 2015/2016. Czerwone Diabły w 3. kolejce Premier League bezbramkowo zremisowały na Old Trafford z Newcastle United. Choć zespół Louisa van Gaala był stroną dominującą w starciu ze Srokami, to nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę gości.

Louis van Gaal w porównaniu do starcia z Club Brugge dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowej jedenastce Czerwonych Diabłów – Michaela Carricka zastąpił Bastian Schweinsteiger. Dla Niemca był to pierwszy mecz, który rozpoczął w barwach United w podstawowym składzie.

Manchester United od początku narzucił Srokom wysokie tempo gry. Już w 4. minucie piłkę do siatki skierował Wayne Rooney. Sędzia liniowy niesłusznie uznał jednak, że Anglik znalazł się na pozycji spalonej i bramki nie uznał. Kapitan United nie przełamał więc strzeleckiej niemocy.

W kolejnych minutach Manchester United podkręcał tempo. Groźne strzały na bramkę Tima Krula oddawali Juan Mata i Memphis Depay. Holenderski bramkarz w każdej sytuacji był jednak bezbłędny.

W 24. minucie Newcastle United stworzyło pierwszą groźną akcję, która od razu mogła zakończyć się golem. Znakomite dośrodkowanie z prawej strony boiska posłał Chancel Mbemba, a efektownym strzałem głową popisał się Aleksandar Mitrović. Piłka, na szczęście dla United, trafiła tylko w poprzeczkę bramki Sergio Romero.

Newcastle United z każdą kolejną minutą nabierało pewności siebie i prezentowało się coraz lepiej. Akcje Manchesteru United nie były już tak dynamiczne i składne jak w pierwszym kwadransie gry. Gracze Louisa van Gaala zaczęli też popełniać proste błędy, a na linii defensywnej pojawiały się kolejne rysy.

Do końca pierwszej połowy Czerwonym Diabłom nie udało się już poważnie zagrozić bramce Krula i na przerwę zespoły zeszły przy stanie 0:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Manchester United długo utrzymywał się przy piłce, ale ataki były bardzo nieporadne i nie zagrażały bramce Newcastle. Sroki sprawiały wrażenie zadowolonych z bezbramkowego remisu i koncentrowały się na defensywie.

W 60. minucie Louis van Gaal dokonał pierwszej korekty w składzie. Bastiana Schweinsteigera zastąpił Michael Carrick. Kilka minut później z boiska zszedł Adnan Januzaj, którego zmienił Javier Hernandez. Zarówno Niemiec jak i Belg meczu ze Srokami nie mogli zaliczyć do specjalnie udanych.

W 73. minucie Manchester United przeprowadził wreszcie dobrą akcję zakończoną mocnym strzałem. Piłkę na lewym skrzydle dostał Rooney, znalazł dośrodkowaniem Matę, ten huknął z woleja z kilku metrów, ale niestety niecelnie. Chwilę później efektowną akcję przeprowadził Shaw ze Schneiderlinem. Francuz odegrał piętką do Anglika, który uderzył z szesnastu metrów, ale dobrze interweniował Krul.

W 80. minucie powinno być 1:0 dla Czerwonych Diabłów. Piłkę po zablokowanym strzale Juana Maty przejął w polu karnym Hernandez, chciał zaskoczyć bramkarza Newcastle uderzeniem po ziemi, ale Holender wykazał się znakomitym refleksem i odbił futbolówkę.

W końcówce trwał napór Manchesteru United. W 85. minucie bliski wpakowania piłki do siatki był Antonio Valencia. Strzał Ekwadorczyka zdołał zablokować jednak Fabricio Coloccini.

Manchester United do końcowego gwizdka próbował zmienić losy rywalizacji, lecz obrona Newcastle była bardzo skoncentrowana i skutecznie odpierała ataki gospodarzy. Swoje szanse mieli Chris Smalling i Michael Carrick, ale piłka sobotniego popołudnia nie chciała wpadać do siatki.