Godzina: 18:30
Data: 12.09.2015 r.

Manchester United: De Gea - Darmian, Smalling, Blind, Shaw, Carrick (Schneiderlin 72'), Schweinsteiger, Mata (Martial 66'), Herrera, Depay (Young 46'), Fellaini

Liverpool FC: Mignolet - Clyne, Skrtel, Lovren, Gomez, Lucas (Moreno 88'), Can, Milner, Firmino (Ibe 66'), Ings (Origi 74'), Benteke

Manchester United pokonał pewnie drużynę Liverpoolu 3:1. Pierwsza połowa była wręcz nudna. Po przerwie natomiast byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania. Bramki dla United zdobywali Blind, Herrera z rzutu karnego oraz debiutant - Martial. Świetną bramkę kontaktową dla gości strzelił Benteke.

O pierwszej połowie nie ma za bardzo co pisać. Manchester United przez większość czasu utrzymywał się przy piłce, jednak tak naprawdę nie oddał groźnych strzałów, mimo kilku obiecujących akcji. Mowa tutaj o Fellainim, który w tym spotkaniu nie najlepiej radził sobie z przyjęciem piłek. Dobrą sytuację w 35. minucie miał Christian Benteke, lecz napastnik ostatecznie znalazł się na pozycji spalonej.

Gra Manchesteru United wyraźnie ożywiła się po przerwie. Na boisku pojawił się Ashley Young, zmieniając słabo grającego dzisiaj Memphisa Depaya. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. W 48. minucie Young został faulowany z boku pola karnego przez Clyne’a. Rzut wolny rozegrał Juan Mata, który wycofał piłkę do linii pola karnego. Tam był Daley Blind, który niepilnowany oddał czysty strzał w okolice okienka bramki i bez problemu pokonał Mignoleta.

Dwie minuty później dobrą piłkę górą otrzymał Ander Herrera. Hiszpan niestety nie zdołał dobrze opanować futbolówki i wywalczył tylko rzut rożny. Chwilę wcześniej strzał z trudnej pozycji starał się oddać Young. Anglik jednak został przyblokowany i piłka spokojnie wpadła w ręce bramkarza LFC.

Liverpool był bliski wyrównania po błędnym zagraniu United w 56. minucie meczu. Sytuację w krytycznym momencie uratował Chris Smalling, który przejął piłkę tuż przed Benteke.

W 57. minucie o swoim talencie przypomniał David de Gea. Hiszpan obronił instynktownie groźny i mocny strzał Ingsa z bliskiej odległości. Po kolejny dośrodkowaniu pewnie wyszedł do górnej piłki, pomimo wielkiego tłoku przed sobą i spokojnie oddalił zagrożenie.

W 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową uderzał Skrtel. Z linii bramkowej futbolówkę wybił Daley Blind, jednak nie dość mocno. Po chwili gracze LFC oddawali już kolejny strzał z bliskiej odległości. Jednak i tym razem bramkę ciałem zasłonił skutecznie Blind. Po tej akcji na murawie pokazał się Anthony Martial, zmieniając Juana Matę.

Kilka minut później, świetną prostopadłą piłkę w polu karnym dostał Ander Herrera. Nieczysty wślizg zrobił Gomes, a sędzia momentalnie wskazał na rzut karny. Piłkę na wapnie ustawił sam poszkodowany. Ander spokojnie podbiegł do piłki i uderzył ją bardzo mocno pod porzeczkę bramki Mignoleta!

84. minuta to kolejna fantastyczna obrona Davida De Gei. Hiszpan wyciągnął mocny i groźny strzał Jordona Ibego. Chwilę później De Gea nie miał już szans przy potężnym uderzeniu Benteke. Napastnik LFC złożył się do idealnej przewrotki po nieczystym wybiciu piłki przez United. Będzie to zdecydowanie najlepsza bramka tej kolejki.

Nadzieje Liverpoolu nie trwały długo. W 86. minucie po podaniu Younga na skrzydło, indywidualną akcję podjął Anthony Martial. Francuz minął z łatwością Skrtela i z ostrego kąta posłał piłkę do siatki przy długim słupku bramki Mignoleta. Była to ostatnia groźna akcja w tym spotkaniu.