Data: 01.04.2006 r.
Stadion: The Reebok Stadium

Bolton: Jaaskelainen - O'Brien (Hunt 74'), Ben Haim, N'Gotty, Pedersen - Faye, Nolan, Okocha, Speed (Diouf 88') - Giannakopoulos, Davies (Borgetti 88')

Man Utd: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidic, Silvestre - Ronaldo ( Ji-Sung 89'), O'Shea, Giggs, Fletcher (van Nistelrooy 62') - Rooney, Saha

O godzinie 16.00 polskiego czasu, Bolton Wanderers podejmował Manchester United na Reebok Stadium. Popularne Kłusaki liczyły, że wreszcie uda im się ugrać 3 punkty przeciwko Czerwonym Diabłom na własnym boisku, bo po raz ostatni nastąpiło to w 1978 roku. Przed rozpoczęciem meczu na Reebok Stadium trafiła bardzo ważna informacja. Chelsea Londyn zaledwie zremisowała z broniącym się przed spadkiem z Premiership, Birmingham City. Mimo wielu okazji podopieczni Mourinho nie zdołali odnieść zwycięstwa. Jeśli United dziś wygraliby, zniwelowaliby straty do The Blues z 9 do 7 punktów.

Każde kolejne punkty są teraz dla klubu bardzo ważne. Czy podopieczni Sir Alexa Fergusona nieco odrobili straty? O tym sami się przekonajcie...

Przed starciem z ekipą Sama Allardyce'a, Sir Alex Ferguson otwarcie przyznał, że bardzo ceni szkoleniowca rywali i osobiście typuje go na selekcjonera reprezentacji Anglii.

Sporo podtekstów dotyczyło też kapitana ekipy z Reebok Stadium, Kevina Nolana. Manchester United jest mocno zainteresowany pomocnikiem, którego Paul Scholes typuje na swojego następcę.

W ostatniej kolejce United wygrali na własnym boisku 1 - 0 z West Ham, a to spotkanie było powrotem do wyjściowej jedenastki Ruuda Van Nistelrooya. Dodatkowo Holender był bohaterem wieczoru, strzelając 20 gola w Premiership i jedynego w tym meczu. Tym nie mniej dużym zaskoczeniem był brak VanTheMana w podstawowym składzie ekipy Sir Alexa Fergusona.

Zawody miał poprowadzić pan Alan Wiley.

Diabły chciały w jak najlepszym stylu rozpocząć mecz. Już w drugiej minucie meczu Giggs rozpoczyna atak lewym skrzydłem, podaje do Saha, ale niestety Francuz nie sięga piłki. Dwie minuty później pierwsza próba Boltonu. Gwiazda gospodarczy, Grek - Stelios Giannakopoulos próbuje odegrać piłkę do partnera, ale futbolówkę chwycił Edwin Van der Sar. Chwilę później rzut rożny dla "Kłusaków". Centra Giannakopoulosa, Rio Ferdinand wybija. W początkowej fazie meczu, podopieczni Sama Allardyce'a grali bardzo ostro i nie brakowało przewinień. Zazwyczaj czysto grający Jay-Jay Okocha nie ucieka się do dziwnych metod powstrzymania rywali. W 9 minucie bezpardonowo atakuje Johna O'Shea i powala Irlandczyka na murawę.

Bardzo groźnie było w 15 minucie, kiedy dobiegał końca pierwszy kwadrans gry. Bardzo mocny strzał Ryana Giggsa, broni Jaaskelainen, Rooney dobija, ale uderzenie blokuje O'Brien. Mija kolejne 10 minut twardej gry w środku pola i niespodziewanie Kłusaki uzyskują prowadzenie! Bramkę zdobywa występujący w Boltonie od trzech sezonów - Kevin Davies. Asystą popisuje się ten, na którego trzeba było bardzo uważać, Kevin Nolan.

W kolejnych minutach wiele pojedynków stoczyli Cristiano Ronaldo i Abdoulaye Faye. Często nie przepisowo zagrywał Senegalczyk, ale Ronaldo nie pozostawał mu dłużny.

33 minuta i atak Czerwonych Diabłów. Dalekie podanie Silvestre do Saha... Francuz goni piłkę i chwile później umieszcza ją w siatce Jaaskelainena. Remis! Były napastnik Fulham udowadnia, że jest w znakomitej formie i zasługuje na występy. W tym momencie traciliśmy znów traciliśmy 9 punktów do Chelsea. Louis Saha trafia do siatki po raz 14 w 12 występach w Premiership w tym sezonie.

Wciąż aktywny pozostawał Kevin Nolan, ale defensywa United umiała sobie z nim poradzić.

W pierwszej połowie gry nie ujrzeliśmy już żadnych ciekawych akcji, a nawet kartek i piłkarze schodzili do szatni z wynikiem 1 - 1. Dobra postawa Manchesteru, ale Bolton bardzo dobrze radził sobie z podopiecznymi Szkota.

Druga połowa zaczęła się od ataków Manchesteru i gracze z Old Trafford bardzo często byli w posiadaniu piłki. Początkowa gra Czerwonych Diabłów robi wrażenie, oby tylko coś wpadło jeszcze do siatki...

5 minut po rozpoczęciu drugiej części gry w ataku Kłusaki. Giannakopoulos do Nolana, a ten efektownie próbuje przerzucić obronę ManUtd. W porę wybiega z bramki Van der Sar i łapie piłkę. 180 sekund później, uderza Okocha, ale niecelnie. Wciąż remis.

W 57 minucie znakomicie centruje z wolnego Ryan Giggs, ale niestety piłkę przejmuje Davies. Ostatecznie okazja nie przyniosła spodziewanego efektu, mimo zaangażowania Fletchera, który zatrzymał piłkę jeszcze w boisku. 2 minuty później piłka trafia w pole karne holenderskie goalkeepera United, ale Neville wybija piłkę w aut.

Bolton rusza do ataku, a jaka będzie odpowiedź gości? Tą odpowiedzią ma być osoba Ruuda Van Nistelrooya. Czy Holender zmieni obraz meczu i uratuje 3 punkty? Były napastnik PSV Eindhoven zastępuje w 62 minucie Darrena Fletchera. Mimo wejścia bramkostrzelnej gwiazdy, Bolton nie zamierzał bronić wyniku i wciąż walczył o drugie trafienie. 64 minuta meczu i przy piłce Okocha. Mocny strzał, ale piłkę piąstkuje Van der Sar!

120 sekund później, odpowiedź Czerwonych Diabłów. Rooney oddaje strzał z 20 metrów w kierunku bramki Fina, a bramkarz Kłusaków popisuje się świetną interwencją. Chwilę później niecelny strzał Gary Speeda, doświadczonego byłego gracza Newcastle United.

Tempo gry było bardzo szybko, a piłka przechodziła z bramki pod bramkę. Tym razem strzał Ronaldo z 25 metrów, ale od bramki rozpoczyna Jaaskelainen. W 72 minucie mamy pierwszą żółtą kartkę. Portugalczyk Ronaldo zostaje ukarany przez Alan Wiley'a za faul na Giannakopoulosie.

73 minuta i sędzia nie dyktuje ewidentnego karnego dla Manchesteru United! Po podaniu Ronaldo, Ruud upada na murawę. Ogromna wściekłość fanów United, Ruuda i Fergie'ego. Wszyscy są zdegustowani decyzją.

Istnieje pewne bardzo mądre przysłowie: "Co się odwlecze, to nie uciecze". Tak można nazwać kolejną szansę gości. Ruud van Nistelrooy nie pozostawia szans Jaaskelainenowi i pakuje piłkę do siatki! Uderzenie prawą nogą po podaniu Saha. To już 150 gol VanTheMana w barwach klubu. Na rosłego napastnika nie mam mocnych! Prowadzimy i tracimy już tylko 7 punktów do The Blues.

Teraz trzeba już tylko wytrzymać do końca i będziemy mogli cieszyć się z 3 punktów. 10 minut do końca meczu. Wszystkim zaczęły udzielać się emocje. W 82 minucie Wayne Rooney ukarany żółtą kartką za wykopanie piłki. Bolton podłamany sytuacją i chwile później faul N'Gotty'iego na Saha. Louis rozegrał kolejny bardzo dobry mecz i uwieńczył go trafieniem i asystą.

Allardyce dokonuje dwóch zmian i wciąż wierzy w odwrócenie losów spotkania. Jared Borgetti za Kevina Devisa i El-Hadji Diouf, który od paru tygodni pauzował z powodu kontuzji, zastępuje Gary Speeda.

Już w 90 minucie meczu kartka dla Faye. Gracz Kłusaków przez cały mecz bezpardonowo atakował rywali, co w konsekwencji przyniosło w końcu ostrzeżenie w postaci kartki. Chwilę później następuje koniec meczu i Manchester United wywozi z Reebok Stadium 3 punkty!

Diabły spisały się na medal, walcząc o każdą piłkę, co przyniosło wspaniały efekt. Ruud Van Nistelrooy doprowadza fanów United do szaleństwa radości. Tym meczem na pewno napędzimy stracha Chelsea, która ma przewagę już tylko siedmiu "oczek". Mourinho powiedział ostatnio, że rywalizacja już się skończyła, ale Manchester United nigdy się nie poddaje!