90' Victor Anichebe Adnan Januzaj 12'
Stadion: The Hawthorns

West Bromwich: Foster - Reid (Sessegnon 60'), McAuley, Olsson, Ridgewell - Yacob (Morrison 40'), Mulumbu - Amalfitano, Gera, Brunt (Berahino 66') - Anichebe

Manchester United: De Gea - Rafael (Vidić 87'), Jones, Smalling, Evra - Carrick, Fellaini - Mata, Rooney, Januzaj (Kagawa 76') - Van Persie (Welbeck 63')1111

Manchester United pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 3:0 (1:0) w ramach 29. kolejki Premier League. Pierwsze skrzypce na The Hawthorns grał Wayne Rooney, który zdobył bramkę i asystował przy trafieniu Danny'ego Welbecka. Jedno trafienie dołożył natomiast Phil Jones.

W 11. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Bena Fostera. Po dośrodkowaniu z lewej flanki, do woleja zbierał się Marouane Fellaini. Belg niestety stracił piłkę i gospodarze ruszyli z kontratakiem. Anichebe po kilkudziesięciu metrowym rajdzie został jednak zatrzymany przez wracającego Smallinga.

Kilka minut później Fellaini strzelał głową po dograniu z rzutu rożnego. Piłkę, po rykoszecie, z linii bramkowej zdołał wybić jednak Mulumbu. Ataki Czerwonych Diabłów z czasem przybierały na sile. W 26. minucie Robin van Persie został sfaulowany przed polem karnym rywali. Odległość była dosyć znacząca, dlatego Mata zdecydował się na lekkie podanie górą do kolegów z drużyny. Nic groźnego z tego podania niestety nie wynikło.

Niespełna po pół godzinie gry, świetną piłkę na długi słupek posłał Januzaj. Akcję strzałem głową zamknął Rafael. Wspaniały refleks Bena Fostera uratował gospodarzy przed stratą gola.

Rafael dał o sobie znać ponownie w 33. minucie meczu, kiedy to w prosty sposób minął jednego obrońcę, po czym został sfaulowany przez drugiego tuż przy polu karnym. Rzut wolny wykonał Robin van Persie, dogrywając mocną piłkę na środek pola karnego. Tam w idealnej pozycji znalazł się Phil Jones, który jedynie dostawił głową i skierował piłkę do siatki Bena Fostera, otwierając wynik meczu.

W odpowiedzi gospodarze oddali groźny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pierwszy do piłki doszedł Olsson, po czym bezpośrednio na bramkę uderzył Yacob. Futbolówka na szczęście zatrzymała się na górnej siatce bramki De Gei.

West Brom dał o sobie znać ponownie w 41. minucie. Anichebe dobrze zastawił się przed broniącym Jonesem. Napastnik WBA balansem ciała oszukał Anglika i oddal mocny strzał na długi słupek po ziemi. Piłka minęła światło bramki o kilka centymetrów. Chwilę później Ben Foster powinien ujrzeć czerwoną kartkę. Bramkarz WBA zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Sędziowie nie zauważyli jednak tego przewinienia.

W 48. minucie w polu karnym w efektowny sposób przewrócił się Zoltan Gera. Sędzia był blisko całego zajścia i bez wahania nakazał kontynuować grę. Gera w kolejnej akcji zdołał już oddać strzał po ziemi, lecz De Gea był dobrze ustawiony i pewnie wyłapał piłkę.

Robin van Persie mając już żółtą kartkę na koncie, ostro sfaulował Reida. Sędzia główny pomimo protestów piłkarzy West Bromu jedynie upomniał słownie Holendra. Nasilające się ataki w drugiej połowie przyniosły wreszcie pożądany rezultat. W 66. minucie z prawego skrzydła mocną piłkę dograł aktywny w tym spotkaniu Rafael, a strzałem głową z bliskiej odległości w bramce umieścił ją Wayne Rooney.

W 78. minucie piłka została podana do Anichebe, który zastawił się tyłem do bramki i szybko odegrał do wbiegającego Gery. Zoltan uderzył z całej sił w stronę krótkiego słupka. De Gea był czujny i wypiąstkował na rzut rożny.

W 82. minucie meczu udało się przesądzić losy spotkania. Rooney dograł prostopadłą piłkę do Danny'ego Welbecka, a ten technicznym uderzeniem posłał futbolówkę w stronę długiego słupka. Była to podręcznikowa akcja i postawienie przysłowiowej kropki nad "i" na The Hawthorns.