47' Cristiano Ronaldo
50' Cristiano Ronaldo
59' Ole Gunnar Solskjaer
Leighton Baines 90'
Godzina: 16:00
Data: 26.12.2006 r.

Man Utd: Van der Sar - Brown, Vidic, Silvestre, Evra (Heinze 69') - Fletcher (Ronaldo 45'), O'Shea, Scholes (Richardson 62'), Park - Solskjaer, Rooney

Wigan: Kirkland - Boyce, Jackson, Hall (Skoko 64'), Baines - Teale (Cotterill 63'), Johansson, Wright, Kilbane - Todorov, Heskey

Dzisiaj, 26. grudnia w Boxing Day zespoły Premiership po raz kolejny wybiegły na boisko, aby walczyć o kolejne ligowe punkty. Manchesterowi United przyszło się zmierzyć z Wigan Athletic. Zawody rozpoczęły się o godzinie 16:00 czasu polskiego na stadionie Old Trafford, mieszczący się przy ulicy Sir Matt Busby Way w Manchester.

Drużyna gospodarzy wystąpiła w lekkim osłabieniu, ponieważ Sir Alex Ferguson nie mógł skorzystać z usług Michaela Carricka, ponieważ Anglik leczy kontuzję kostki, której nabawił się w spotkaniu przeciwko drużynie West Hamu United. Były pomocnik Tottenhamu był jedynym osłabieniem Diabłów. Szkocki szkoleniowiec już po raz drugi z rzędu delegował Ji-Sung Parka, który jeszcze do niedawna zmagał się z urazem kostki. Sir Alex dał także odpocząć swoim najlepszym zawodnikom, takim jak Cristiano Ronaldo, Louis Saha czy Ryan Giggs, który nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Warto także wspomnieć, że Czerwone Diabły podchodziły do spotkania z "The Latics" nieco rozluźnieni, ponieważ Chelsea Londyn, która jeszcze dzisiejszego ranka traciła dwa punkty do United zaledwie zremisowała 2:2 z beniaminkiem Premiership - Reading. Dwie bramki dla "The Blues" zdobył niezawodny Didier Drogba, natomiast do siatki Hilario trafił Leroy Lita oraz Michael Essien, który zdobył bramkę samobójczą.

Od pierwszych minut spotkania na Old Trafford przeważali gospodarze. Już w 51 minucie meczu po dośrodkowaniu Wesley'a Browna znakomitą szansę miał Wayne Rooney, który wślizgiem próbował umieścić piłkę w siatki, lecz ostatecznie dobrą interwencją popisał Chris Kirkland. W pierwszym kwadransie dużo dośrodkowań ze strony United, lecz wszystkie były wybijane lub pewnie wyłapywane przez bramkarz gości.

W drugiej części pierwszej połowy zrobiło się nieco ciekawiej, ponieważ zawodnicy Manchesteru United oddali kilka groźnych strzałów z przed pola karnego. Wielokrotnie szczęścia próbował Wayne Rooney, lecz niestety bezskutecznie. Angielski napastnik w 31` minucie dostaje prostopadłe podanie od Darrena Fletchera, lecz niestety nie umiał celnie przymierzyć do pustej bramki. Pod koniec pierwszej odsłony meczu jeszcze kilka ładnych, składnych akcji, lecz neistety wynik nie uległ zmianie.

Ostatecznie po pierwszej połowie Manchester United schodziło z bezbramkowym remisem, lecz widać było wyraźną przewagę drużyny Sir Alexa Fergusona, którzy nie pozwalali rywalom na żadne, groźne akcje pod bramką Edwina Van Der Sara. Większość ataków Wigan w pierwszej połowie na szczęście kończyło się spalonymi.

W przerwie potyczki na Old Trafford Sir Alex Ferguson zdecydował się dokonać jednej zmiany. Mocno zmęczonego już Darrena Fletchera zastąpił Cristiano Ronaldo, który w ostatnim czasie prezentuje naprawdę wysoką formę. Reszta składu, zarówno gospodarzy, jak i gości nie uległa zmianie.

Na początku drugiej części, a konkretnie w 47` minucie w narożniku boiska piłkę ustawił Paul Scholes. Idealne dośrodkowanie Anglika w pole karne na bramkę zamienił Cristiano Ronaldo! Już wtedy wszyscy obecni na Old Trafford byli przekonani, kto w tym meczu sięgnie po kolejne trzy punkty ligowe!

Chwilę później, w 50` minucie sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru United po faulu na Ji-Sung Parku. Koreńczyk po próbie przyjęcia podania został lekko podcięty przez przeciwnika. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił po raz kolejny Ronaldo. Precyzyjny strzał po ziemi jednak odbija Chris Kirkland. Do piłki szybko po raz kolejny dopada Portugalczyk i zdobywa swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

Podopieczni Paula Jewella ruszyli szybko do ataku. Pomimo starań beniaminka Premiership na zdobycie kontaktowego gola w 50` minucie Ole Gunnar Solskjaer podwyższył prowadzenie Manchesteru United na 3:0! Prostopadłe podanie na 20` metrze głową przedłużył Wayne Rooney. Norweski napastnik szybko opanował piłkę po czym oddał precyzyjny strzał po ziemi.

W 76` minucie Wayne Rooney dostał piłkę w polu karnym od Ji-Sung Parka, lecz silny strzał Anglika trafił... w poprzeczkę Wigan Athletic w samej końcówce spotkania atakowało co raz częściej, lecz Czerwone Diabły skutecznie odpierały wszystkie ataki aż do ostatniej minuty, kiedy to Mikael Silvestre sfaulował w polu karnym jednego z zawodników gości i sędzie podyktował rzut karny. Bezbłędnie z jedenastu metrów strzelił Leighton Baines i zdobył honorową bramkę dla swojego zespołu.

Trzy punkty po raz kolejny zostały na Old Trafford. Manchester United wygrał 3:1 w świetnym stylu. Pomimo, że w końcówce stracili jedną bramkę to możemy być zadowoleni z postawy naszych ulubieńców. Pokazali swój prawdziwy charakter i przede wszystkim powiększyli przewagę w ligowej tabeli nad drugą Chelsea Londyn do 4 punktów.