69' Anthony Martial
13' Antonio Valencia
54' Ander Herrera
56' Zlatan Ibrahimović
Joe Allen 82'
Godzina: 13:00
Data: 02.10.2016 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Bailly, Smalling, Blind - Pogba, Herrera (Depay 83') - Lingard (Martial 67'), Mata (Rooney 67'), Rashford - Ibrahimović

Stoke City: Grant - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Cameron, Whelan, Allen - Shaqiri (Bardsley 90’), Bony (Crouch 77'), Arnautović (Walters 77')

Zespół Jose Mourinho nie zdołał pokonać Stoke City w meczu 7. kolejki Premier League na Old Trafford. Spotkanie Diabłów z Garncarzami zakończyło się remisem 1:1. Bramki strzelali Anthony Martial oraz Joe Allen. United było drużyną dominującą, oddając ponad 20 strzałów. Bohaterem meczu został jednak bramkarz gości - Lee Grant.

Pierwsza połowa była zdominowana przez zawodników Manchesteru United. Gdyby podopieczni Jose Mourinho wykazali się lepszą skutecznością, moglibyśmy uznać ten mecz za rozstrzygnięty. W świetnej dyspozycji był jednak bramkarz Stoke.

Wynik spotkania w 2. mógł otworzyć Zlatan Ibrahimović. Szwed stanął oko w oko z bramkarze Stoke. Ibra strzelał z bliskiej odległości, a potem dobijał jeszcze z ostrego kąta. Goalkeeper gości instynktownie wybronił obie próby napastnika United.

Po około kwadransie niezłą okazję wypracowali sobie piłkarze Marka Hughesa. Prawą flanką zaatakował Allen, po podaniu z futbolówką miną się Bony, co sprawiło, że Cameron miał dużo miejsca w polu karnym. Strzał Amerykanina poleciał jednak prosto w ręce Davida De Gei.

Odpowiedzią United był strzał Paula Pogby po pięknej akcji i szybkiej wymianie podań. Zlatan zagrał piętką do Lingaarda, Anglik szybko oddał do Pogby i Włoch zmarnował stuprocentową sytuację, nie trafiając w światło bramki.

22. minuta to zaskakujący i sprytny strzał Juana Maty z pola karnego. Hiszpan zdecydował się na techniczne uderzenie i próbę przelobowania bramkarza Stoke. Grant nie dał się jednak zaskoczyć i przeniósł futbolówkę na rzut rożny.

Kilka minut później Manchester United zaatakował po raz kolejny i była to chyba najlepsza okazja do zdobycia bramki w tej odsłonie meczu. Lewą flanką przedarł się Zlatan Ibrahimović. Szwed spod linii końcowej zagrał piłkę zewnętrzną częścią stopy do Lingarda. Anglik uderzył z 5. metrów, ale i tym razem niesamowitym refleksem popisał się Lee Grant.

Po przerwie to Stoke sprawiało wrażenie zespołu groźniejszego i bardziej zmotywowanego do ataków. Joe Allen w 56. minucie w prosty sposób zwiódł Chris Smallinga, przeniósł ciężar ciała na drugą nogę i momentalnie uderzył na bramkę De Gei. Hiszpan dobrze jednak rozczytał zamiary rywala i w odpowiednim czasie rzucił się w kierunku piłki, łapiąc ją przy ziemi.

W 66. minucie z dystansu próbował uderzać Ander Herrera. Hiszpan otrzymał podanie od Lingarda i bez zastanowienia huknął prawą nogą po ziemi. Piłka nie trafiła w światło bramki, jednak była to próba warta odnotowania.

Bramkę Stoke City udało się sforsować dopiero w 69. minucie spotkania. Francuz, który dwie minuty wcześniej pojawił się na murawie, znalazł się odpowiednim miejscu w polu karnym. Gdy Cameron wybił piłkę spod nóg Rooneya, ta poturlała się pod nogi Martiala. Anthony uderzył prawą nogę w kierunku długiego słupka i całkowicie zaskoczył Lee Granta.

Po bramce Martiala pod polem karnym Stoke zrobił się nam istny kocioł. Czerwone Diabły szły za ciosem i chciały szybko dobić rywala. Najpierw akcji po podaniu z prawej strony nie zamknął strzelec pierwszego gola. Później swoje okazje zmarnowali również Bailly oraz Zlatan Ibrahimović.

Stoke zdołało niespodziewanie doprowadzić do wyrównania w tym meczu w 82. minucie. Bramka padła po bardzo dużym zamieszaniu pod bramką De Gei. Hiszpan wybił na raty strzał Johnstone’a, Walters dobijał z ostrego kąta, trafił w poprzeczkę, ale futbolówka szczęśliwie spadła pod nogi Allena. Gracz Stoke nie mógł zmarnować takiej okazji.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Rashford posłał mocne dośrodkowanie z prawej flanki na 5. metr. Do futbolówki doskoczył z impetem Paul Pogby, uderzył głową i trafił w poprzeczkę bramki Granta. United do ostatniej minuty napierało jeszcze na bramkę Stoke, ale goście skutecznie bronili każde dośrodkowanie w pole karne. Wyniku nie udało się już odmienić i United straciło 2 punkty, które po przerwie wydawały się pewne.