6' Alexis Sanchez
7' Mesut Oezil
20' Alexis Sanchez
51' Francis Coquelin
Ashley Young 22'
Matteo Darmian 30'
Wayne Rooney 55'
Godzina: 17:00
Data: 04.10.2015 r.
Stadion: Emirates Stadium

Arsenal: Čech - Bellerín, Mertesacker, Gabriel, Monreal, Coquelin, Cazorla, Ramsey, Özil (Oxlade-Chamberlain 75'), Sánchez (Gibbs 80'), Walcott (Giroud 75')

Manchester United: De Gea - Young, Smalling, Blind, Darmian (Valencia 46'), Carrick, Schweinsteiger, Mata (Wilson 82'), Rooney, Depay (Fellaini 46'), Martial

Manchester United doznał bolesnej porażki w meczu z Arsenalem na Emirates Stadium. Kanonierzy znokautowali graczy Louisa van Gaala dwoma szybkimi trafieniami w 6. i 7. minucie spotkania. Autorami bramek byli Alexis Sanchez oraz Mesut Oezil. Wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy w 20. minucie meczu ustalił Sanchez.

Spotkanie w Londynie rozpoczęło się fatalnie dla zawodników Louisa van Gaala. W 6. minucie, dzięki szybkiemu tempu i wysokiemu pressingu zastosowanemu przez graczy Arsenalu, padła pierwsza bramka. Ramsey zagrał piłkę prostopadle do Oezila pod linię końcową, Niemiec dograł ją na krótki słupek, a tam Alexis Sanchez strzałem piętką pokonał Davida de Geę.

Niecałą minutę później piłkarze Wegnera cieszyli się już z dwubramkowego prowadzenia. Theo Walcott ograł Daleya Blinda i wystawił piłkę stojącemu w polu karnym Oezilowi. Mesut oddał strzał w przy słupku, którego De Gea nie miał szansy obronić.

Manchester United był kompletnie bezradny i bezsilny. Gracze Czerwonych Diabłów byli wyraźnie wytrąceni z równowagi i nie mieli pojęcia jak dobrać się do rywala. Tymczasem Arsenal na pełnym gazie dobił United przed upływem 20 minut. Ponownie Alexis Sanchez z łatwością ograł Darmiana, minął Blinda oraz Smallinga i potężnym strzałem z linii 16 metrów umieścił piłkę w okienku bramki De Gei.

Piłkarze Manchesteru United nawiązali nieco walki z Kanonierami dopiero w końcówce pierwszej połowy, kiedy to gospodarze spokojnie cofnęli się na własną połowę i nie atakowali już tak agresywnie. Świetną sytuację w 45. minucie spotkania miał Anthony Martial. Francuz otrzymał podanie na środek pola karnego od Darmiana, pięknie się z nią obrócił i oddał mocny strzał w światło bramki. Fantastycznie w tej sytuacji zachował się jednak Petr Cech, który nogą wybronił uderzenie napastnika.

Chwilę później jeszcze Rooney wysokim pressingiem odebrał piłkę Arsenalowi i znalazł się z boku pola karnego. Dograł miękką piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale oprócz Martiala nikogo nie było w tym rejonie i akcja zakończyła się bez strzału.

Po przerwie Louisa van Gaal dokonał podwójnej zmiany. Na murawie pojawił się Antonio Valencia oraz Marouane Fellaini, którzy zastąpili Darmiana oraz Depaya. W 49. minucie mocny strzał z dystansu oddał Ashley Young. Petr Cech niestety nie miał problemów z obroną tego uderzenia.

62. minuta meczu to bardzo groźne uderzenie Wayne’a Rooneya zza pola karnego po rozegraniu rzutu rożnego. Strzał Anglika ofiarnym rzutem przy ziemi wybronił Cech. 10 minut później szansę na podwyższenie wyniku miał Mesut Oezil. Niemiec otrzymał podanie z lewej flanki i dostawiając nogę oddał celny strzał. Trafił jednak sam środek bramki, gdzie stał De Gea i z łatwością złapał piłkę.

Na ostatnie minuty na murawie pojawił się jeszcze James Wilson. Do końca meczu United przeważało, jeżeli chodzi o posiadanie piłki, lecz nic groźnego z tych akcji nie wynikało. W doliczonym czasie gry Alex Oxlade-Chamberlain miał okazję podwyższyć wynik, lecz po kontrataku trafił w poprzeczkę bramki De Gei. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3, a Manchester United stracił pozycję lidera Premier League.